بر اساس آخرین اطلاعات سازمان بورس؛

شپنا با ارزش بازار217 همت؛ رتبه اول در پالایشی ها و چهارم در کل بورس

اقتصاد ۱۰۰ - شرکت پالایش نفت اصفهان با 17 درصد سهم بازار در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی نقش مهمی در صنعت پالایشگاهی کشور دارد.

شپنا با ارزش بازار217 همت؛ رتبه اول در پالایشی ها و چهارم در کل بورس

وزارت بهداشت، صندوق بازنشستگی نفت، سازمان تامین اجتماعی و سهام عدالت در حالت تلفیقی به‌ واسطه زیر مجموعه‌هایشان بیش از ۴۰ درصد از سهام شپنا را در اختیار دارند.

شرکت پالایش نفت اصفهان با در اختیار داشتن ۱۷ درصد سهم بازار در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی نقش قابل توجهی در صنعت پالایشگاهی کشور ایفا می کند، این شرکت به عنوان اولین پالایشگاه کشور از نظر تنوع تولید فرآورده های نفتی محسوب میشود و در حال حاضر با نماد شپنا در بورس فعالیت دارد.

طبق آخرین اطلاعات، شپنا با ارزش بازار بیش از 217 همت، چهارمین شرکت بازار سرمایه محسوب میشود و اولین شرکت در بین شرکت های پالایشی است.

حائز اهمیت است ، بزرگترین و مهمترین سهامداران شپنا شرکت آوای پردیس سلامت زیر نظر وزارت بهداشت با ۱۵ درصد و سازمان توسعه سرمایه رفاه وابسته به سازمان تامین اجتماعی با ۱۱ درصد سهامداران عمده شرکت پالایش نفت اصفهان به شمار میروند که به صورت کلی وزارت بهداشت، صندوق بازنشستگی نفت، سازمان تامین اجتماعی وسهام عدالت در حالت تلفیقی به واسطه زیر مجموعه هایشان بیش از ۴۰ درصد از سهام شپنا را در اختیار دارند .

وبگردی

ارسال نظر

 

نظرسنجی

به نظر شما چرا کسی پرسپولیس و استقلال را نمی‌خرد؟

.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما