پیشگیری از 10 بیماری جسمی در تکه ای از این سنگ خوشرنگ نهفته است

طلا و جواهر اقتصاد 100: سنگ فیروزه از زمان قدیم به‌عنوان یک سنگ زینتی و قیمتی کاربرد داشته است اما علاوه بر این که زیبایی خاص و بی‌نظیری دارد، خواص درمانی زیادی را نیز دارا است.

پیشگیری از 10 بیماری جسمی در تکه ای از این سنگ خوشرنگ نهفته است

خاصیت‌های درمانی سنگ فیروزه

در ادامه مقاله چند مورد از خواص درمانی فیروزه را بررسی می‌کنیم.

1- تقویت چشم

یکی از خواص درمانی فیروزه برای تقویت چشم است. سنگ فیروزه برای درمان بیماری‌های چشمی و تقویت چشم خاصیت دارد، به این صورت که به سنگ فیروزه نگاه کنید و یا آن را روی چشمتان بگذارید. علاوه بر این، می‌توانید از سنگ فیروزه برای تهیه سرمه استفاده کنید. همچنین بهتر است که کسانی که در شب دید خود را از دست می‌دهند، از سرمه فیروزه استفاده کنند. اگر مردمک سفید شده و یا هر مورد دیگری در چشم باشد، سنگ فیروزه می‌تواند آن را درمان کند.

2- تسکین بیماری‌های روحی

از دیگر خواص درمانی فیروزه به تسکین بیماری‌های روحی می‌توان اشاره کرد. سنگ فیروزه، برای آرام‌کردن بیماران عصبی مؤثر است و اضطراب را ازاین‌گونه بیماران دور می‌کند. علاوه بر این، این سنگ می‌تواند افسردگی‌های روانی و روحی را هم درمان کند. سنگ فیروزه، وحشت و ترس را دور می‌کند و باعث نشاط و شادی می‌شود.

3- پادزهر گزش حشرات

از دیگر خواص درمانی سنگ فیروزه درمان گزش حشرات است. یک گرم از این سنگ را به‌عنوان پادزهر برای هرگونه مسمومیت و نیش مار، استفاده می‌کنند. همچنین برای جانوران موذی دیگر و دورکردن سم آنها، نیم گرم از سنگ فیروزه کافی است.

4- دفع نیروی منفی و کمک به ندیدن کابوس

علاوه بر خواص درمانی گفته شده، یکی دیگر از خواص درمانی فیروزه برای دفع نیروی منفی است. سنگ فیروزه می‌تواند نیروهای مثبت را جذب کند و ارتعاشات منفی و نیروهای آشفته و مضر را از انسان دور کند. همچنین این سنگ باعث می‌شود تا کسانی که کابوس می‌بینند، از شر دیدن کابوس نجات یابند.

بیشتر بخوانید  ست کردن زیورآلات نقره؛ اصولی لازم برای ست کردن زیورآلات با انواع استایل

5- انرژی‌درمانی

در علم مدیتیشن و یوگا برای انرژی‌درمانی از سنگ‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از سنگ‌هایی که خواص بسیاری در این زمینه دارد، فیروزه است. درواقع برای تقویت چاکرای 5 سنگ فیروزه بسیار مؤثر است. محل قرارگرفتن چاکرای پنجم بر روی گودی گلو است. مسائل و تنش‌های شغلی، رفتار نامتعادل و درگیری‌های ذهنی و… این چاکرا را ضعیف می‌کند. قراردادن سنگ فیروزه بر روی چاکرای گلو به‌عنوان یک گردنبند برای غلبه به موانع و مشکلات، اراده و انگیزه می‌بخشد.

6- ایجاد نشاط

یکی دیگر از خواص درمانی فیروزه این است که سبب ایجاد نشاط در افراد افسرده و غمگین می‌شود. همچنین برای انجام کارهای سخت به آنها نیروی کافی را می‌بخشد. به‌این‌علت که سنگ فیروزه نیروها و انرژی‌های مثبت و خاصی را به بدن فرد منتقل می‌کند و از حالت کرختی و یکنواختی خارج می‌کند و شادی‌بخش است، در نتیجه برای کاهش افسردگی افراد مؤثر است.

7- درمان مشکلات مفاصل

یکی دیگر از خاصیت‌های درمانی سنگ فیروزه، برای درمان مشکلات مفاصل است. سنگ فیروزه می‌تواند جریان خون را در بافت‌های عضلانی زیادتر کند و در آسیب‌هایی مثل درد مفاصل و پارگی تاندون‌ها و رباط‌ها، بهبودی آن‌ها را سریع‌تر کند.

8- درمان غدد داخلی

یکی دیگر از خواص درمانی فیروزه، برای درمان غدد داخلی است. درواقع فعالیت عده‌ای از غده‌های داخلی بدن مثل غده تیروئید امکان دارد که دچار اختلال شود. قراردادن سنگ فیروزه بر روی غده ناحیه گلو در بهبود فرایند فعالیت این غدد مفید و مؤثر است.

9- برای روح و روان

یکی دیگر از خواص درمانی فیروزه برای روح و روان است. درواقع سنگ فیروزه، سنگی است که موجب آرامش می‌شود و قدرت عشق و دوستی، عقل و حکمت و صداقت را افزایش می‌دهد. سنگ فیروزه در برابر نیروهای منفی، مظهر آرامش و محافظت و خوش یمنی است. توصیه می‌شود که برای دورکردن انرژی‌های منفی به‌خصوص چشم‌زخم از گردنبند و یا انگشتر فیروزه استفاده کنید. این سنگ ما را در برابر بلایا و حوادث محافظت می‌کند. برای رونق در کسب‌وکار و آسان شدن کارها از این سنگ استفاده کنید. نیروهای مغناطیسی موجود در فیروزه باعث بیدارشدن نیروهای درونی و آرامش می‌گردد.

10- درمان درد شکم

از دیگر خواص درمانی فیروزه برای درمان درد شکم است. در روزگاران گذشته برای درمان بیماری‌های شکمی، سنگ فیروزه را پودر می‌کردند و به بیماری که از درد شکم رنج می‌برد، می‌خوراندند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما