با فواید معنوی و درمانی سنگ زیبای زمرد آشنا شوید

طلا و جواهر اقتصاد 100: این جواهر نایاب در بیشتر فرهنگ‌های جهان مانند یونان باستان و ایران منبعی برای جاذبه و احترام بوده است.

با فواید معنوی و درمانی سنگ زیبای زمرد آشنا شوید

خواص و فواید معنوی زمرد

در دوران باستان سنگ زمرد نمادی برای آگاهی معنوی و خرد، عشق و محافظت بوده است. رومیان باستان این جواهر را نماینده الهه ونوس و نماد مولد طبیعت می‌دانستند. همچنین مسیحیان زمرد را سمبل جان‌بخشی مسیحایی می‌دانستند و معتقد بودند این سنگ موجب حیات و زندگی می‌شود. مصریان باستان نیز زمرد را به عنوان منبعی برای زندگی ابدی می‌دانستند. زمرد برای آنان هدیه‌ای از طرف خدای خرد، توت بود.

سنگ‌زمرد با باز کردن چاکرای قلب و ذهن، ارتباط شما را با انرژی‌های معنوی الهی تقویت می‌کند. این سنگ نشان دهنده مهربانی، دریافت عشق بی قید و شرط در هر شکلی است. از دیگر خواص سنگ زمرد می‌توان به نیروی انرژی بخشی و آرام بخشی این سنگ اشاره‌کرد. برخی معتقدند جواهر زیبای زمرد نشانگر سیاره عطارد است. عطارد را به عنوان سمبلی از آموزش و دانش می‌دانند که جهل را از بین می‌برد. گفته‌اند زمرد مانند عطارد یادگیری عمیق را در هر جنبه از زندگی روشن می‌کند که بیداری و آگاهی معنوی را شامل می‌شود.

خواص و فواید علمی زمرد

سنگ زمرد علاوه بر خواص معنوی، خاصیت‌های علمی فراوانی نیز دارد. زمرد سبز برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری را دارند بسیار مفید است. زمرد برای دستگاه گوارش نیز مفید می‌باشد. گذاشتن زمرد سبز بر روی چاکراهای خورشیدی، باعث پاک و فعال شدن مجاری کیسه صفرا می‌شود. همچنین این سنگ سبب تقویت معده، درمان زخم معده و حالت تهوع نیز می‌گردد. زمرد به عنوان درمان کننده‌ای برای خونریزی داخلی و اسهال خونی نیز استفاده می‌شود.

زمرد همچنین تعادل فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی را برقرار می‌کند. زمانی که در بدن شما همه چیز هماهنگ باشد، از وجودی سبک تر و روشن تر لذت می‌برید. زمرد با افزایش جریان انرژی چاکراهای پایین و بالایی، سطح انرژی بدن شما را نیز افزایش می‌دهد.

برخی معتقدند بستن زمرد بر روی ران پای زن باردار، درد زایمان را کم می‌کند. همچنین پوشیدن انگشتر زمرد در دوران بارداری باعث در امان ماندن جنین از مشکلات می‌شود.

از دیگر خواص شگفت انگیز سنگ زمرد، درمان اختلالات قلب، ریه، ستون فقرات و سیستم عضلانی است. زمرد به عنوان تصفیه‌کننده بدن انسان از عفونت‌ها و بیماری‌های عفونی نیز شناخته می‌شود. این سنگ انواع درد چشم‌ را تسکین می‌دهد و سبب بهبود بینایی می‌شود.

مفید برای استخوان‌ها و مفاصل

درمان‌کننده معضلات پوستی

درمان‌ مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس

ایجاد تعادل در سیستم عصبی

بهبود بیماری‌های خونی با گردنبند زمردی

کمک به عملکرد بهتر دستگاه گوارش

تنظیم کننده فشارخون

کمک به کنترل تنش و اضطراب

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما