همه آنچه که باید درباره رایحه عطرها بدانید

طلا و جواهر اقتصاد 100: همه ما عطر مورد علاقه خود را داریم که می‌خواهیم در تمام طول روز، ماندگاری داشته باشد. بنابراین هزینه های زیادی را برای عطر و ادکلن خرج می‌کنیم در حالی که اطلاعات زیادی درباره رایحه و گروه بویایی آنها نداریم! آیا شما با انواع رایحه عطر آشنا هستید؟ کدام یک از انواع بو عطر و ادکلن برای شما دلپذیر تر است؟ کدام رایحه، با مزاج شما سازگار تر است؟

همه آنچه که باید درباره رایحه عطرها بدانید

در مطالب قبلی در مورد مهمترین ویژگی در خرید و انتخاب عطر خوب و درجه یک همه حقایق مهم را توضیح دادیم. جالب است بدانید که ماندگاری یک عطر، تا حد زیادی به ترکیب آن بستگی دارد، اگرچه از نظر فیزیکی تقریبا همه آنها یکسان به نظر می‌رسند، اما برخی از آنها غلظت اسانس معطر قوی تری نسبت به بقیه دارند. قطعا هر چقدر مقدار اسانس معطر عطر و ادکلن بیشتر باشد، ماندگاری آن طولانی تر است.

برای اینکه شما بتوانید، بهترین رایحه عطر خود را انتخاب کنید، باید انواع آنها و ویژگی های هر یک را بدانید. بنابراین، ما در این بخش از مجله وقت مد اطلاعات ارزشمندی را درباره انواع رایحه، طبع و گروه بویایی عطرها به شما ارائه می‌دهیم تا با آگاهی بیشتری عطر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

انواع رایحه عطر ، با انواع طعم عطر تلخ، شیرین، ترش و تند آشنا شوید

به طور کلی، کلیه عطرها و ادکلن ها دارای یک نوع رایحه و طعم مخصوص هستند که آنها از یکدیگر متمایز می‌کند. عطرهارا بر اساس رایحه؛ در انواع تلخ، تند، شیرین و ترش دسته بندی می‌کنند. به همین دلیل است که در زمان خرید یک عطر به شما می گویند که مثلا این عطر دارای رایحه شیرین و یا تلخ می باشد.

انواع رایحه عطر، شامل انواع طعم عطر تلخ، شیرین، ترش و تند است.

هر کدام از انواع رایحه عطر (تند، شیرین، تلخ و ترش) ویژگی ها و طعم مخصوص به خود را دارند و مناسب روزهای ویژه ای در سال و یا مراسمات ویژه خود هستند.

رایحه عطر تلخ چیست و چه ویژگی های دارد؟

به عطرهایی که عاری از هر گونه رایحه شیرین باشند، عطر تلخ می‌گویند. آنها نت های سبز تازه ای مانند کافور و اکالیپتوس هستند اما می‌توانند توصیفی از گیاه های رزماری و سایر نت های گیاهی مانند نعناع باشند. رایحه عطر تلخ، بیشتر برای استایل های رسمی و ویژه و مجلسی مورد استفاده قرار میگیرد.

به عطرهایی که عاری از هر گونه رایحه شیرین باشند، عطر تلخ می‌گویند.

عطر تلخ، به عنوان یکی از انواع رایحه عطر در بین جوانان از طرفداران زیادی برخوردار است. نت ابتدایی عطر های تلخ، معمولا بسیار قوی است. برای آشنایی با نت عطر چیست؟ آموزش نحوه تشخیص انواع نت عطر، هرم بویایی و ویژگی آنها، این مطلب از مجله آرایشی و زیبایی وقت مد را مشاهده کنید.

رایحه عطر شیرین، رایج ترین رایحه بین بانوان

عطرهایی با رایحه شیرین دارای بوهای خوراکی با رایحه های عسل، کارامل، وانیل و مواردی از این قبیل هستند و طرفداران خاص خود را دارند. عطرهای شیرین کلاسیک حاوی نعناع هندی، نت های گلی، فلفل صورتی، دارچین، مشک، خس خس و چوب صندل هستند. از رایحه عطر شیرین بیشتر در مد و استایل زنانه استفاده می‌شود اما از رایحه عطر شیرین میتوان برای آقایان و خانم ها استفاده کرد.

رایحه عطر شیرین و ویژگی های آن

عطرهای شیرین کلاسیک حاوی نعناع هندی، نت های گلی، فلفل صورتی، دارچین، مشک، خس خس و چوب صندل هستند

عطر های با رایحه شیرین، بیشتر در فصل های سرد سال استفاده میکنند.

رایحه عطر ترش چه ویژگی های دارد؟

عطرهایی با رایحه ترش، طعمی بیش از حد تیز، گزنده و نامطبوع (مانند سرکه یا اسید استیک) دارند که گاهی اوقات با عطر و بوی قهوه همراه است. عطرهای ترش به عنوان یک قاعده کلی، میوه های خاصی از شاخه مرکبات از جمله آب لیمو، آب پرتقال، سیب، آلو، میوه شور، کیوی و فرآورده های آنها هستند. فصل های گرم سال مانند تابستان، بهترین زمان برای استفاه از عطر های با رایحه ترش است.

عطرهایی با رایحه ترش، طعمی بیش از حد تیز، گزنده دارند.

از عطر رایحه ترش بیشتر در استایل تینیجری و استایل کژوال و در طیف سنی جوانان مورد استفاده قرار میگرید.

رایحه عطر تند، یکی از انواع سبک رایحه عطر و ادکلن

عطرهایی با رایحه تند و قوی مرتبط با ادویه هایی هستند که بسیاری از آنها را از جمله فلفل در آشپزخانه های خود استفاده می‌کنیم. در ترکیب عطرهای تند، معمولا ادویه ها با نت های کهربایی، رزین ها و صمغ ها ملایم می‌شوند. حتی در برخی از موارد در ترکیبات عطرهای تند، می‌توانید رایحه شکلات تلخ و عناصر قهوه را نیز پیدا کنید. عطرهای تند، گرم حسی، مرموز و عجیب و غریب هستند.

رایحه تند از بوی تند و قوی برخوردار هستند.

در مورد استفاده از انواع رایحه عطر تند، بهتر است بدانید که این مدل از رایحه و بوی معطر، از طرف داران زیادی برخوردار نیست و بهتر است در مکان های عمومی و یا جلسات اداری به هیچ وجه از این رایحه استفاده نکنید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما