اگر مد روز هستید با انواع بدلیجات بیشتر آشنا شوید

طلا و جواهر اقتصاد 100 : بدلیجات معمولا از فلزاتی مانند: استیل، تیتانیوم، برنج و مس ساخته میشوند که همیشه سازندگان تلاش میکنند که زیورآلات یا بدلیجاتی که میسازند کاملا مشابه اصل آن باشد.

اگر مد روز هستید با انواع بدلیجات بیشتر آشنا شوید

در ادامه به معرفی انواع بدلیجات میپردازیم:

استیل

فلزی محکم و با استقامت است و دارای درخشش و حساسیت کمی روی پوست ایجاد میکند. این فلز کمتر دچار خش میشود و عمر طولانی دارد. رنگ ثابت آن باعث پرطرفدار بودن آن نسبت به دیگر فلزات شده است.

مس

یکی از فلزاتی است که اغلب به صورت قرمز یا نارنجی است. از لحاظ ساختاری بسیار نرم و قابل انعطاف است و در ساخت زیورآلات دیگر هم کاربرد دارد. امروزه از مس به عنوان یک پوشش تزئینی هم استفاده میشود.

برنج

برنج علاوه بر درخشندگی انعطاف پذیری بالایی دارد که میتوان با استفاده از آنها بدلیجات های پرنقش و نگاری ایجاد کرد. اگر به خوبی از بدلیجات برنج استفاده کنید، سالهای سال درخشندگی‌شان را از دست نمیدهند و مثل روز اول برای شما کار میکنند. تنها بدی این فلز این است که نسبت به استیل حساسیت بیشتری برای پوست ایجاد میکند.

تیتانیوم

تیتانیوم هم درخشندگی خوبی دارد.قیمت بدلیجات با این جنس معمولا مناسب است و افرادی که حساسیت پوستی دارند زیاد نمیتوانند از این بدلیجات استفاده کنند.این فلز در برابر شرایط آب و هوایی حساس است و ممکن است رنگش را از دست بدهد.

•    نیم ست، گردنبند، پابند، دستبند، انگشتر و گوشواره از انواع بدلیجات زنانه است.

•    دکمه های سرآستین، گردنبند مردانه، دستبند مردانه، انگشتر مردانه هم از بدلیجات مردانه است

ویژگی و خواص های بدلیجات و زیورآلات

یکی از تاثیرات مهمی که روی پوشش ظاهری و پرستیج شما نقش دارد، استفاده از بدلیجات است و حتی با پوشیدن ساده ترین لباس ها هم به شما جلوه درخشانی میدهد.

نکته: باید توجه داشته باشید که خودتان را در بدلیجات و زیورآلات غرق نکنیم. به چشم دیگران یک مجسمه ی تزیین شده با فلزات نباشیم و این یکی از هنرهای شماست که با یک ترکیب یا چند زینت لوکس کوچک تاثیر زیادی بر دیگران بگذارید.

مناسب با رنگ پوستتان جواهرات مناسبی را انتخاب کنید

پوست سفید: به جای زیورآلات طلایی رنگ، از نقره ای استفاده کنید. چرا که درخشندگی نقره باعث زیبایی و جلوه بیشتر پوستتان میشود.

پوست گندمی(رنگی مابین سفید و برنزه): از بدلیجات طلایی و ترکیب آن با رنگ طلایی صورتی(رزگلد) برای جلوه پوستتان استفاده کنید.

پوست برنزه یا سبزه تیره: ترجیحا از زیورآلاتی که ترکیب رنگ نقره ای و طلایی دارد، استفاده کنید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما