سامانه جدید LiDAR با تحلیل رفتار پیاده‌ها ایمنی را ارتقا می‌دهد

اقتصاد ۱۰۰ - اداره حمل و نقل ایالت «اوتا» در آمریکا در حال کار بر روی سیستم‌هایی با یک نوع حسگر جدید به منظور بهبود عملیات ترافیکی بر اساس جمع‌آوری داده‌های مربوط به رفتار پیاده‌ها است.

سامانه جدید LiDAR با تحلیل رفتار پیاده‌ها ایمنی را ارتقا می‌دهد

به گزارش گروه دانش و فناوری به نقل از ایرنا، ایمنی پیاده‌ها برای بهبود قابلیت راه رفتن در شهرها حیاتی است. برای این منظور ، محققان موسسه NITC سامانه‌ای برای جمع آوری داده‌های مربوط به رفتار پیاده‌ها با استفاده از حسگرهای LiDAR ابداع کرده اند.

این سیستم در دو تقاطع در شهر تگزاس آزمایش شده است و بزودی قرار است در شهر «سالت لیک» ایالت «اوتا» هم آزمایش بشود. نرم افزار جدید ایجاد شده توسط یک تیم تحقیقاتی از چند دانشگاه قادر است که بطور قابل اعتمادی رفتار پیاده‌ها را تحت نظارت قرار داده و به کاهش برخورد بین پیاده‌ها و خودروها در تقاطع‌ها کمک کند. اداره حمل و نقل «اوتا» از هم اکنون در حال کار برای اجرای این سامانه جدید برای بهبود جمع آوری داده در تقاطع‌ها است.

سامانه LiDAR می‌تواند بطور خاص مسافرت (جابجایی) چند حالتی را در تقاطع‌ها با گردش به چپ مجاز بهبود بدهد. تحقیقات قبلی نشان داده است در جایی که علامت چشمک زن زرد رنگ وجود دارد، خودروهایی که به دنبال جای خالی در ترافیک هستند ممکن است پیاده‌ها را نبینند. برای از بین بردن خطر موجود برای افراد پیاده، برخی سیگنالها برنامه‌ریزی می‌شوند تا با فشار دادن دکمه پیاده‌روی، علامت چشمک‌زن زردرنگ را خاموش کنند.

«مارک تیلور» از مهندسان سیگنالهای ترافیک در اداره حمل و نقل «اوتا» خوشبین است که این حسگر جدید بتواند عملکرد مهمی بر اساس بهبود ردیابی پیاده و دوچرخه ارائه بدهد.

حسگرهای بهبود یافته LiDAR می‌توانند اداره حمل و نقل را قادر سازند که سیگنال‌های ترافیکی را بر اساس نیاز مسافران (افراد) طراحی کنند. این سیستم همچنین می‌تواند با فناوری «خودروها و زیرساختها» (V2X) یکپارچه‌سازی بشود.

اداره حمل و نقل «اوتا» در حال اجرای سه پروژه بر اساس این حسگرهای جدید به منظور شناخت بهتر از پتانسیل این حسگرها برای بهبود عملیات ترافیکی است.

 

انتهای پیام

منبع : ایرنا

وبگردی

ارسال نظر

 
.