اپل واچ ۱۰ چه فرق‌هایی با مدل‌های قبلی دارد؟

اقتصاد ۱۰۰ - امسال، اپل قصد دارد خط تولید اپل واچ خود را ارتقا دهد.

اپل واچ ۱۰ چه فرق‌هایی با مدل‌های قبلی دارد؟

به گزارش گروه دانش و فناوری، اپل واچ سری ۱۰ صفحه نمایش بزرگتر، طراحی براق و تراشه سریعتر را به نمایش می‌گذارد. با این حال، اپل با برخی از چالش‌ها در قسمت سلامت مواجه است.

 

صفحه نمایش بزرگتر و طراحی باریک

مارک گورمن از بلومبرگ اطلاعاتی در مورد اپل واچ سری ۱۰ به اشتراک گذاشته است. دو مدل با کدهای N217 و N218 دارای صفحه نمایش بزرگتر خواهند بود.

 مدل بزرگتر دارای اندازه صفحه نمایش قابل مقایسه با Apple Watch Ultra خواهد بود. این با یک نمودار شماتیک اخیر مطابقت دارد که یک صفحه نمایش 2 اینچی را نشان می‌دهد که کمی بزرگتر از صفحه نمایش ۱.۹۳ اینچی Ultra است. با وجود صفحه نمایش بزرگتر، سری ۱۰ باریک‌تر و سبک‌تر خواهد بود و ظاهری مشابه مدل‌های قبلی خواهد داشت.

 

صفحه نمایش بزرگتر با فراهم کردن فضای بیشتر برای برنامه‌ها و اعلان ها، تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد. کاربران از املاک اضافی برای خواندن پیام‌ها، بررسی اعلان‌ها و تعامل با برنامه‌ها قدردانی خواهند کرد. طراحی نازک و سبک این اطمینان را می‌دهد که استفاده از ساعت حتی با صفحه نمایش بزرگتر راحت باقی می‌ماند.

 

پردازنده سریعتر

هر دو اپل واچ سری ۱۰ و اپل واچ اولترا ۳ امسال از پردازنده‌های قدرتمندتری بهره خواهند برد. گورمن خاطرنشان کرد که این ارتقا می‌تواند راه را برای ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده هموار کند. انتظار می‌رود تراشه های جدید وظایف پیچیده‌تری را به طور موثر انجام دهند و عملکرد کلی دستگاه‌ها را افزایش دهند.

پردازنده‌های سریع‌تر به معنای راه‌اندازی سریع‌تر برنامه‌ها، انیمیشن‌های روان‌تر و تعامل‌های پاسخگوتر است. این ارتقا به ویژه در کارهایی که به قدرت پردازش بیشتری نیاز دارند، مانند ردیابی تناسب اندام، پایش ضربان قلب و سایر عملکردهای مرتبط با سلامتی قابل توجه خواهد بود. با وجود این پیشرفت‌ها، اپل در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای معرفی مجموعه کامل عملکردهای هوش مصنوعی به اپل واچ ندارد.

 

چالش‌ها در ویژگی‌های سلامت

ویژگی‌های سلامتی همیشه یکی از تمرکز اصلی اپل واچ بوده است. سری ۱۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست و قصد دارد نظارت بر فشار خون و آپنه خواب را معرفی کند. با این حال، اپل در توسعه این ویژگی‌ها با موانع مهمی مواجه شده است.

 

 

مانیتورینگ فشار خون

فناوری پایش فشار خون اپل در طول آزمایش استانداردهای قابل اطمینان مورد انتظار را برآورده نکرد. مشکلات قابلیت اطمینان ممکن است انتشار این ویژگی را به تاخیر بیندازد. حتی اگر این ویژگی در دسترس باشد، اعداد دقیق فشار خون را نشان نخواهد داد. در عوض، روندها را در طول زمان، مشابه ویژگی دمای فعلی نمایش می‌دهد.

ردیابی روند فشار خون همچنین می‌تواند برای کاربران ارزشمند باشد. این به آنها اجازه می‌دهد تا تغییرات را زیر نظر بگیرند و مشکلات احتمالی را زود تشخیص دهند. با این حال، فقدان قرائت دقیق ممکن است کاربرانی را که انتظار اندازه گیری دقیق تری داشتند، ناامید کند. اپل برای برآورده کردن انتظارات کاربران و اطمینان از عملکرد قابل اعتماد، باید به اصلاح این فناوری ادامه دهد.

 

مانیتورینگ آپنه خواب

ویژگی نظارت بر آپنه خواب با داده های اکسیژن خون مرتبط است. در حال حاضر، به دلیل ممنوعیت تجارت ایالات متحده، اپل نظارت بر اکسیژن خون را در اپل واچ های ایالات متحده ارائه نمی دهد. گورمن خاطرنشان کرد که اپل باید این مشکل را تا سپتامبر حل کند یا راه حلی بیابد. این شرکت ممکن است استدلال کند که حسگر اکسیژن خون آن می تواند برای اهدافی استفاده شود که مستقیماً به سطح اکسیژن خون مربوط نمی شود.

آپنه خواب یک بیماری جدی است که بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. نظارت بر آن از طریق اپل واچ می‌تواند بینش ارزشمندی را ارائه دهد و به کاربران کمک کند تا درمان مناسب را جستجو کنند. با این حال، محدودیت‌های تجاری فعلی یک چالش مهم است. اپل باید این موانع را به دقت طی کند تا این ویژگی را برای مشتریان آمریکایی خود ارائه دهد.

 

برنامه‌های آینده برای اپل واچ

بلومبرگ گزارش داد که اپل ممکن است "Apple Watch X" را به مناسبت دهمین سال ساخت این دستگاه عرضه کند. این می‌تواند نشان دهنده "بزرگترین تغییر" در اپل واچ باشد. مشخص نیست که آیا مدل امسال نام نسخه سالگرد را انتخاب خواهد کرد یا خیر. اپل ممکن است تا سال ۲۰۲۵ منتظر بروزرسانی بزرگ باشد.

 

اپل واچ در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، اما در سال ۲۰۱۵ عرضه شد. بنابراین، اپل ممکن است امسال سالگرد آن را جشن بگیرد یا منتظر عرضه به روز رسانی مهم‌تر در سال آینده باشد. یک نسخه سالگرد می‌تواند طراحی‌های جدید، ویژگی‌های انحصاری و نام تجاری ویژه را برای جشن گرفتن یک دهه اپل واچ ارائه کند.

 

تاریخ انتشار مورد انتظار

اپل واچ سری ۱۰ و اپل واچ اولترا ۳ قرار است در ماه سپتامبر عرضه شوند. آنها در کنار آیفون ۱۶ معرفی خواهند شد. این زمان بندی با برنامه معمول عرضه محصولات اپل مطابقت دارد که اغلب دستگاه‌های جدید را در پاییز رونمایی می‌کنند.

 

 

انتهای پیام

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما