قیمت خودرو شیائومی اعلام شد + مشخصات فنی

پس از انتظارات فراوان، شیائومی سرانجام قیمت خودرو SU7 را که رقیب تسلا مدل اس محسوب می‌شود، اعلام کرد.

قیمت خودرو شیائومی اعلام شد + مشخصات فنی

بر اساس گزارش رویترز، خودرو مورد انتظار شیائومی با قیمت پایه‌ی ۲۱۵٬۹۰۰ یوان (۲۹٬۶۸۹ دلار) روانه‌ی بازار چین شد. این کشور بزرگ‌ترین بازار خودرو دنیا را دارد و شیائومی از پتانسیل قابل توجهی برای موفقیت در آن برخوردار است.

لی جون،‌ مدیرعامل شیائومی، می‌گوید قیمت خودرو این شرکت در تیپ‌های پرو و مکس به‌ترتیب ۲۴۵٬۹۰۰ یوان (۳۴٬۰۲۱ دلار) و ۲۹۹٬۹۰۰ یوان (۴۱٬۴۹۳ دلار) است.

بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که قیمت پایه‌ی خودرو شیائومی در بازار چین از حدود ۶۰٬۰۰۰ دلار شروع شود، اما غول چینی با اعلام قیمت رسمی، بازار را شوکه کرد.

کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که شیائومی SU7 رقیب تسلا مدل اس و پورشه تایکان است. آن دو خودرو در بازار چین بیش‌از ۹۰٬۰۰۰ دلار قیمت دارند.

مدیرعامل شیائومی به هنگام رونمایی SU7 گفته بود: «با سخت‌کوشی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج خودروساز برتر دنیا تبدیل خواهیم شد.»

خودرو شیائومی در تیپ‌های مختلف دارای باتری ۷۳٫۶ کیلووات‌ساعتی و ۱۰۱ کیلووات‌ساعتی است. مطابق استانداردهای چرخه‌ی آزمایش CLTC چین، اولین خودرو شیائومی حداکثر ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند.

خودرو برقی شیائومی به موتور HyperEngine مجهز است و از سیستم خودران پیشرفته استفاده می‌کند. سرعت این خودرو در ۵٫۲۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما