پالایشگاه فاز ۱۴ تجلی قدرت ایرانی

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی گفت: پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی ایرانی‌ترین پالایشگاه پارس جنوبی است که از لحاظ قراردادی از سال ۸۹ شروع شد.

پالایشگاه فاز ۱۴ تجلی قدرت ایرانی

به گزارش خبرگزاری برنا، توسلی مجری طرح توسعه فاز ۱۴ در نشست خبری پیرامون پالایشگاه فاز ۱۴ گفت: پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی ایرانی‌ترین پالایشگاه پارس جنوبی است که از لحاظ قراردادی از سال ۸۹ شروع شد. 

توسلی افزود:پارس ۱۴ نزدیک‌ترین فاز به خشکی است بنابراین فازهای دیگر که نزدیک به دریا بودند در اولویت قرار گرفتند. فعالیت های اجرایی فاز ۱۴ از انتهای سال ۹۷ کار خود را شروع کرد و توانستیم در ۳.۵ سال وارد تولید شویم. 

وی ادامه داد: سه ردیف از چهار ردیف را وارد مدار کردیم و مجموعا ۵۶ میلیون متر مکعب نفت خام را وارد خطوط لوله شد. 

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ گفت: تفاوت فاز ۱۴ با مابقی فازها این بود از ۸ کنسرسیوم تشکیل شده بود و راهبری آن با شرکت ایدرو است. علاوه براین پالایشگاه فاز ۱۴ در سخت ترین شرایط تحریمی ساخته شد. 

توسلی با اشاره به تحریم‌ها گفت: چنانچه برخی از تجهیزاتی که ۱۲ تا ۱۸ ماه ساخت آن‌ها به طول می‌انجامید با شروع تحریم ها به کشور وارد نشد کخ خود این موضوع سبب شد کشور به بلوغ و خود باوری به سازندگان داخلی برسد. 

پالایشگاه

وی ادامه داد: هر چند برخی از تجهیزات با مشکلات روبرو می‌شد اما ایرانی‌ها توانستند با رفع مشکلات آن‌ها را به مدار بازگردانند و در نهایت کشور به بلوغ برسد. 

توسلی با اشاره به توانمندی ساخت تجهیزات داخلی گفت: در گذشته خارجی‌ها در این پروژه حضور داشتند اما با اعتمادی که به سازندگان ایرانی شد و ۸هزار ۵۰۰ نفر نیز مشغول کار شدند. در حال حاضر نیز کسی از ما انتظار ندارد از خارجی ها استفاده کنیم. 

وی افزود: باید در نظر داشت که پالایشگاه‌های دیگر با توجه به تجربه به دست امده با سرعت بیشتر می‌توانند پالایشگاه بسازند که نمود پالایشگاه ۱۷۰ هکتاری با ۶هزار کیلومتر کابل کشی است. 

توسلی ادامه داد: در آخر باید گفت که وظیفه ما تولید است و تمام ظرفیت خود را برای پیاده سازی آن میکنیم اما توجه به مدیریت مصرف نیز باید مدنظر قرار گیرد که این موضوع هماهنگی مردم رسانه و دولت را می‌طلبد. 

پالایشگاه

وی با اشاره به مدیریت مصرف گفت: اگر مدیریت مصرف نکنیم گاز به صنایع نخواهد رسید و بنگاه‌های اقتصادی دچار مشکل خواهند شد.

انتهای پیام/ 

وبگردی

ارسال نظر

 
.