پیش بینی بورس امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ / سرازیری بورس ادامه دارد؟

اقتصاد ۱۰۰- سرمای زمستان در جسم بازار سرمایه رخنه کرده و نبود جریان نقدینگی، فعالان بازار را تحت فشار قرار داده است. نماگرهای تالار شیشه‌ای روز دوشنبه در حالی که بیش از سه چهارم نمادهای بازار منفی بودند، کاهشی اندک را تجربه کردند. با این وجود سرنوشت بازار در روز سه‌شنبه چگونه خواهد بود؟

پیش بینی بورس امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ / سرازیری بورس ادامه دارد؟

 در پایان معاملات روز میانی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.39 درصد، معادل هشت هزار و 205 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 91 هزار و 898 واحدی قرار گرفت.

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن ، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با افت 0.68  درصدی (معادل پنج هزار و 15 واحد)، تا پله 734 هزار واحدی کاهش یافت. شاخص‌ کل فرابورس نیز با افت 0.84 درصدی، معادل 214 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح 26 هزار و 640 واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، چهار هزار و 515 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز میانی هفته را هم 6.8 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آن‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس، خبر از خروج 6 میلیارد و 800 میلیون تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد. 

پیش بینی بورس سه شنبه

جو رکودی بازار سهام روندی فرسایشی به خود گرفته است. در این میان برخی از سهامداران فرسوده از سایه رکود و نبود پویایی در بازار، دست به فروش سهام خود می‌زنند. 

اهالی تالار شیشه‌ای چشم‌انتظار آغاز حرکت دلار نیمایی در سطوح بالاتر از 40 هزار تومان هستند. در صورتی که سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های بانک مرکزی در جهت افزایش قیمت دلار نیمایی صورت گیرد، جذابیت مدنظر فعالان بازار تامین خواهد شد.

در راستای پیش بینی بورس سه شنبه انتظار می‌رود جو رکودی بازار تداوم یابد و عمده نماد‌ها نزدیک به صفر تابلو قرار گیرند. 

منبع: تجارت نیوز

 
 

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز