پیشنهادات اتاق اصناف برای برنامه هفتم توسعه و دریافت کارمزد از تراکنش‌ها

سومین اجلاس هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با حضور رئیس، هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران برگزار شد و غلامعلی مهدوی دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی و سردار نوروزی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا در این اجلاس حضور یافتند.

پیشنهادات اتاق اصناف برای برنامه هفتم توسعه و دریافت کارمزد از تراکنش‌ها
به گزارش اقتصاد100، سومین اجلاس هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران برگزار شد. حسین طاهرمحمدی رییس اتاق اصناف ایران در خصوص دستاوردهای سفرهای استانی تصریح کرد: اگرچه برخی از مشکلات عمومی و در تمامی استان‌ها مشترک است اما مشکلات و ظرفیت های خاص نیز وجود دارند که در بازدیدهای میدانی برای ما مشخص می‌شوند.

وی بیان کرد: بعضا اتاق های اصناف شهرستان ها اقدامات بسیار خوبی دارند که کسی از آن خبر ندارد. ما از ظرفیت پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران استفاده می کنیم تا تمامی استان ها از تجربیات یکدیگر با خبر شده، استفاده کنند و در صورت لزوم تکمیل کننده آن اقدامات باشند.

لزوم برگزاری جلسات اصناف و نمایندگان مجلس در شهرستان ها

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: در این سفرها، بعضا اتاق های اصناف هم‌جوار نیز دعوت شدند که نتایج بهتری داشت. همچنین برگزاری جلسات هم اندیشی با نمایندگان مجلس در استان ها نیز از مهمترین اقداماتی است که در برخی از این استان ها عملی شد که امید است در سایر استان ها نیز تکرار شود چرا که جلسات هم اندیشی با نمایندگان مجلس اگرچه در تهران انجام می شود اما کیفیت این جلسات در موطن نمایندگان اصناف و نمایندگان مجلس با حضور هیات رئیسه اتاق اصناف ایران کمک خواهد کرد تا مسائل با دقت نظر بیشتر و فرصت کافی مورد بررسی قرار گیرند.

طاهرمحمدی اظهار کرد: یکی از مواردی که با مجلس داریم ارائه پیشنهادات برای تدوین برنامه هفتم توسعه است. در دیدار با نمایندگان در استان ها برخی از موارد در جلسات طولانی مطرح می شود و خواسته های به حق جامعه صنفی در این جلسات با استدلال های حقوقی مطرح می‌شود. از جمله اینکه به کمیسیون تلفیق برنامه هفتم پیشنهاد دادیم اجرای تبصره ۱ ماده ۲۲ در طول برنامه هفتم که پنج سال است، کان لم یکن تلقی شود، البته پیشنهاد حذف تبصره یا احراز آرای دو سوم را نیز ارائه کرده ایم.

وی گفت: قصد داریم کارگروه های ملی و کمیته های تخصصی را در اتاق اصناف ایران داشته باشیم. این مصوبه را داریم که برای هر شغل یک کارگروه ملی درست کنیم تا مشکلات آن شغل را احصاء کنند و مثلا بگویند زیتون فروشان چه مشکلات خاصی در مالیات، بهداشت، صادرات و واردات و... دارند. تشخیص این مشکلات و ظرفیت‌ها باید با خود صاحبان این مشاغل باشد که در تعیین اعضای آن هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران اولویت دارند.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: نامه ای را برای رئیس جمهور در خصوص دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان ها تهیه کرده ایم. ما مخالفتی با این موضوع نداریم اما در نظر داریم بانک اصناف را تشکیل دهیم تا سود حاصل از این تراکنش ها در بانک اصناف جمع آوری شده و برای خود اصناف هزینه شود.

وی افزود: به زودی تفاهم نامه آموزش قوانین مالیاتی را با سازمان امور مالیاتی به امضا خواهیم رساند. در خصوص سامانه نوین اصناف نیز بررسی های دقیقی داشته ایم و جلساتی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار کرده و مشکلات سامانه را مطرح کرده ایم.

وی ادامه داد: معاضدت حقوقی و ارائه مشاورت حقوقی به اتاق‌های اصناف شهرستان ها امروز قابلیت اجرا یافته است تا در اجرای مسئولیت‌ها طبق قوانین سهولت بیشتری داشته باشند. ضمن این که امکان ارائه مشاوره مالیاتی به اتاق های اصناف شهرستان‌ها هم در اتاق اصناف ایران فراهم شده است و در صورت هرگونه ابهام و سوال، مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران پاسخگویی خواهند داشت.

انتهای پیام/

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما