سرمایه‌گذاری دارویی تامین
 • «بزرگترین هلدینگ دارویی ایران»

  شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (TPICO) بزرگترین هلدینگ صنعت دارویی کشور است که از سال ١٣٨٢ در تمامی حوزه‌های زنجیره تامین دارو فعالیت داشته و مجموعه بزرگ صادرکننده محصولات دارویی ایران به حساب می‌آید. شرکت‌های این مجموعه با رویکردهای نوآورانه و به کارگیری دانش و فناوری روز دنیا و سرمایه انسانی شایسته برای تأمین داروی با کیفیت و در دسترس آحاد جامعه در تلاش هستند.

  تحقیق و توسعه

  واحدهای تحقیق و توسعه گروه دارویی تامین در زمینه توسعه مواد اولیه و فرآورده‌های جدید دارویی در کشور، ماموریت بهینه سازی روش‌های تولید در شرکت‌ها را بر عهده دارند. همچنین شرکت دانش‌بنیان "تحقیقاتی/ مهندسی توفیق‌دارو" در این مجموعه به‌طور اختصاصی در زمینه تحقیق و توسعه داروهای با ارزش افزوده بالا فعالیت می‌کند.​

  • تولید مواد اولیه

   گروه دارویی تامین بزرگترین مجموعه فعال در زمینه تولید مواد اولیه دارویی کشور است که مدیریت و مالکیت هفت شرکت تولیدی در سطح ملی را بر عهده دارد و در جهت خودکفایی کشور، تقویت صنعت تولید مواد اولیه دارویی و ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه فعالیت می‌کند. تولید‌کنندگان مواد اولیه دارویی این مجموعه با استعانت از مدیریت علمی، فناوری‌های جدید و تحقق معیارهای تعالی سازمان، مزیت‌های رقابتی خود را حفظ کرده و پاسخگوی ذینفعان خود هستند و اعتبار و شهرت خود را در تداوم و بهینه‌سازی کیفیت تولید و عرضه محصولات مطمئن و بارعایت حقوق مشتریان و حفظ محیط زیست پیگیری می‌کنند.

  • تولید محصول نهایی

   گروه دارویی تامین تولیدکننده بزرگ محصولات نهایی داروهای انسانی و دامی در کشور است. داروهای انسانی: ۹ شرکت و کارخانه تولید‌کننده این مجموعه با تولید بیش از ۸۰۰ قلم دارو در ٣٢ حوزه درمانی فعال هستند و تعدادی از این محصولات به‌طور انحصاری در این گروه دارویی تولید و به بازارعرضه می‌شوند. داروهای دامی: ۳ شرکت و کارخانه این گروه قریب به ١٥٪ سهم بازار داروهای دامی کشور را به خود اختصاص داده‌اند. محصولاتی چون آنتی بیوتیک، ضد انگل، هورمون‌ها، بیهوش‌کننده‌ها، بی حس کننده‌ها، ضد التهاب، داروهای سوء هاضمه، محرک‌های رشد، ضدعفونی‌کننده‌ها، شوینده‌ها، ویتامین‌ها، عناصر معدنی، الکترولیت، نهاده‌های تغذیه‌ای و برخی داروهای درمانی دیگر از تولیدات دامی این گروه دارویی است.

  • توزیع کشوری

   مدیریت و مالکیت ۳ شرکت توزیع داروهای انسانی و یک شرکت پخش داروهای دامی با گروه دارویی تامین است و این مجموعه حدود ٣٥٪ سهم بازار پخش دارو در ایران را برعهده دارد. شرکت‌های پخش گروه دارویی تامین با رعایت الزامات استاندارد کیفی GDP سفارشات دارو را از داروخانه‌های سراسر کشور به صورت الکترونیکی دریافت و به‌وسیله دستگاه‌های PDA در اسرع وقت از انبارهای مختلف منطقه­‌ای توزیع می‌کنند. انبارهای شرکت‌های پخش این گروه بالاترین استانداردهای سیستم کیفیت را تحت ممیزی‌های داخلی و خارجی سیستم مدیریت کیفیت GSP به اجرا درمی‌آورند.

  بازرگانی و خدمات

  گروه دارویی تامین در بخش بازرگانی با در اختیار داشتن نمایندگی از کمپانی­‌های معتبر (توسط یکی از شرکت‌های تابعه خود) و ایجاد ‌روابط مناسب تجاری و کسب اعتماد طرف‌های تجاری خارجی توانسته گام‌هایی مؤثر در جهت رفع نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور بردارد. همچنین واردات برخی داروها و مواد اولیه ضروری و مورد نیاز از وظایف این شرکت به‌حساب می‌آید.