سخنگوی دولت:

تعریف و تمجید سخنگوی دولت از دستاوردهای دولت رئیسی

سخنگوی دولت با اشاره به سیاست خارجی دولت سیزدهم گفت: سیاست منزوی کردن ایران که سال‌های قبل در دستور کار غربی‌ها بود، در این دولت به فراموشی سپرده شد.

تعریف و تمجید سخنگوی دولت از دستاوردهای دولت رئیسی

به گزارش اقتصاد100، علی بهادری جهرمی روز ۲۲ بهمن ماهدولت در سفر به شیراز و نشست با فعالان سیاسی استان فارس، با بیان اینکه دولت در مسیر سختی شروع به کار کرد، اظهار کرد: این دولت در بدترین وضعیت اقتصادی و تحریمی کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در این ۲.۵ سال رئیس جمهوری همواره بین مردم دیده می شود. در اوج کمبودها و مشکلات، میان مردم است. در سطوح و حوزه های مختلف میان کارگر و دانشجو و بیماران حضور دارد. با این اقدامات، مردم هم مسئولان را از جنس خودشان می بینند و گفتمان جمهوری اسلامی را به یاد می آورند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه برای برطرف شدن آثار زخم های گذشته، گذشت زمان نیاز است، گفت: دولت سیزدهم به جای شعار کلید مشکلات در بیرون است، شعار کلید مشکلات در دست مردم است را پیش گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم بسیاری از رویکردهای خود را با حضور مردم پیش برده است، اظهار کرد: سال ها رشد کشاورزی و مسکن منفی بود، اما امسال رشد ما در هر دو مورد مثبت شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کارهای خوبی انجام شد تا مردم میدان دار شوند، گفت: در ۲.۵ سال گذشته با همت مردم، کمبود گندم برطرف شد یعنی طبق سیاست دولت سیزدهم، به جای اعطای یارانه واردات گندم و کمک به کشاورز خارجی، قیمت خرید تضمینی گندم را بالا بردیم تا به کشاورز داخلی کمک شود.

بهادری جهرمی با اشاره به سیاست خارجی دولت سیزدهم، ادامه داد: در دولت قبل می گفتند با تعامل با جهان می خواهیم چرخ مملکت را بگردانیم، اما نتیجه این شد که معاملات خارجی ما به ۸٠ میلیارد دلار یعنی به کمترین حد ممکن در سال های اخیر رسید، اما امسال این مقدار به ۱۱۲ میلیارد دلار رسید که رکوردی بی سابقه در تاریخ کشور است.

وی با طرح این پرسش که چگونه دولت سیزدهم در تحریم ها توانست این اقدامات را انجام دهد، اظهار کرد: این کار با حضور مردم میسر شد. به عنوان مثال بیش از ۱۷ میلیارد دلار پروژه اقتصادی پیشران در نقاط مختلف کشور با همکاری شرکت های بزرگ و تخصص نیروهای مردمی و با ایجاد زیرساخت ها توسط دولت انجام شده است.

سخنگوی دولت تأکید کرد: دولت سیزدهم مردمی عمل کرد و می کند، زیرا از ابتدا مسیرش همین بوده است و این مسیر را هم ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه درباره مسائل معیشتی یکسری مشکلاتی وجود دارد، اما در مجموع، در دولت سیزدهم با توجه به فضای بحرانی که کار را تحویل گرفتیم، اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: دولت قبل شرایط سختی را ایجاد کرده بود، تورم ۶٠ درصدی داشتیم که رئیس کل بانک مرکزی می گفت به بالای ۱۰۰ درصد می رود، اما دولت سیزدهم تمام قد پای کار آمد، با اینکه در اوج کرونا بود و تمرکز اصلی روی مسأله واکسن بود، اما اقتصاد فراموش نشد.

سخنگوی دولت یادآوری کرد: در هفت ماه ابتدایی کار دولت، تورم ۶٠ درصد بود که قرار بود به ۱٠۳ درصد برسد، اما به ۴٠ درصد رسید. در حالی که جنگ روسیه و اوکراین هم جهان را دچار تورم کرده بود. ما ناچار بودیم اصلاح اقتصادی هم انجام بدیم.

بهادری جهرمی با بیان اینکه با افزایش فروش نفت و فعال کردن کسب و کارها، تورم را تا ۴٠ درصد کاهش دادیم و همچنان هم رو به کاهش است، گفت: حال اقتصاد در حال بهتر شدن است، گرچه درمان هنوز کامل نشده، اما مسیر درمان در حال طی شدن است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی ما از حدود صفر درصد میانگین دهه گذشته، در دولت سیزدهم به ۴.۵ درصد رسید، اظهار کرد: در حوزه های کشاورزی، انرژی و صنعت، از تراز منفی به مثبت رسیده ایم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه از وضعیت بحران زده اقتصادی کار را شروع و مدیریت می کنیم، گفت: ما وضع نرمالی را تحویل نگرفتیم که اکنون بتوانیم سریع کار کنیم، البته قبول داریم سرعت حرکت باید بیشتر شود چون مردم از این دولت انتظار حرکت سریع تر دارند که منطقی است و این انتظار را می پذیریم؛ اما فراموش نکنیم که دشمن هم از مانع تراشی برای پیشرفت کشور کوتاه نیامده است. اغتشاشات شش ماه سال گذشته را داشتیم که این آشوب ها هم همیشه به تورم دامن می زند.

بهادری جهرمی بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات دولت تأکید کرد و افزود: در این زمینه نیاز به کمک داریم. دستگاه اطلاع رسانی دولت به اندازه ای که توان دارد، تولید محتوا می کند، اما رسانه ملی و نخبگان نیز در جهاد تبیین و بیان پیشرفت ها مسئولیت مشترک دارند.

سخنگوی دولت در پایان به در پیش بودن انتخابات اشاره و اضافه کرد: امیدوارم همه شما در برگزاری هرچه بهتر انتخابات و مشارکت حداکثری تمام تلاش خود را به کار ببندید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما