چت‌بات Claude عرضه شد؛ رقیب ChatGPT از شرکت Anthropic تحت حمایت گوگل

اقتصاد ۱۰ - شرکت Anthropic که توسط کارمندان سابق OpenAI تأسیس شده است و تحت حمایت گوگل قرار دارد، چت‌بات هوش مصنوعی جدیدی به‌نام Claude را منتشر کرده است که عملکردی شبیه ChatGPT دارد. بااین‌حال، این شرکت ادعا ...

چت‌بات Claude عرضه شد؛ رقیب ChatGPT از شرکت Anthropic تحت حمایت گوگل

به گزارش گروه دانش و فناوری به نقل از دیجیاتو، شرکت Anthropic که توسط کارمندان سابق OpenAI تأسیس شده است و تحت حمایت گوگل قرار دارد، چت‌بات هوش مصنوعی جدیدی به‌نام  Claude  را منتشر کرده است که عملکردی شبیه ChatGPT دارد. بااین‌حال، این شرکت ادعا می‌کند که گفت‌وگو با چت‌بات آن‌ها ساده‌تر است و کمتر پاسخ‌های خطرناک تولید می‌کند.

گوگل چندی قبل اعلام کرد که 300 میلیون دلار در Anthropic سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت حالا چت‌بات Claude را در اختیار کاربران قرار داده است که می‌تواند نوشته‌ها را  خلاصه  کند، به سؤالات پاسخ دهد، در  نوشتن  به کمک شما بیاید و برنامه‌نویسی کند. در این برنامه می‌توانید لحن، شخصیت و رفتار چت‌بات را تعیین کنید و به‌نظر می‌رسد که این قابلیت پیشرفته‌تر از سه حالت چت‌بات بینگ است.

درمجموع به‌نظر می‌رسد که هدف Anthropic ساخت یک دستیار هوش مصنوعی صادق اما  بی‌خطر  برای کمک به کاربران بوده است. این برنامه به اینترنت دسترسی ندارد و به‌گونه‌ای طراحی شده است که خودکفا باشد.

چت‌بات Claude چند ماه آزمایش را پشت سر گذاشته است

شرکت Anthropic افزون بر نسخه استاندارد این چت‌بات، نسخه دیگری از آن به‌نام  Claude Instant  را هم منتشر می‌کند که سبک‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر است. هر دو مدل این هوش مصنوعی از ماه‌ها پیش در اختیار شرکت‌هایی مثل  Quora و DuckDuckGo  قرار گرفته بودند تا آن را آزمایش کنند. حالا کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه به این ابزار هوش مصنوعی دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی Anthropic در بیانیه‌ای درباره چت‌بات این شرکت می‌گوید: «فکر می‌کنیم Claude ابزاری مناسب برای گروه وسیعی از مشتریان و کاربردهای آنان باشد. ما از ماه‌ها پیش درحال سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های مورد نیاز برای این مدل‌ها بوده‌ایم و اطمینان داریم که می‌توانیم پاسخگوی نیاز مشتریان باشیم.»

خبر عرضه چت‌بات Claude در شرایطی اعلام می‌شود که دیشب OpenAI از نسخه جدید مدل هوش مصنوعی خود موسوم به GPT-4 رونمایی کرد. این نسخه می‌تواند تصاویر را هم تحلیل کند و براساس آن‌ها به شما پاسخ بدهد.

انتهای پیام
منبع : دیجیاتو

وبگردی

ارسال نظر

 
.