نروژ با پرداخت پول به ایلان ماسک مخالفت کرد

اقتصاد ۱۰۰ - صندوق ثروت نروژ به پرداخت ۵۶ میلیارد دلاری تسلا به ایلان ماسک رای منفی می‌دهد.

به گزارش گروه دانش و فناوری، صندوق دارایی ۱.۷ تریلیون دلاری نروژ روز شنبه اعلام کرد که با تصویب اعطای بسته جدید ۵۶ میلیارد دلاری تسلا به ایلان ماسک مخالفت خواهد کرد. یک قاضی آن را در اوایل سال جاری باطل کرده بود.

براساس داده‌ها، این صندوق هشتمین سهامدار بزرگ تسلا به شمار می‌رود.

به نقل از رویترز، دستمزد ایلان ماسک که بزرگ‌ترین دستمزد یک مدیر اجرایی در شرکت‌های آمریکایی است، در سال ۲۰۱۸ تصویب شد، اما اوایل سال جاری توسط یک قاضی باطل شد و گفته شد که این مبلغ برای سهامداران ناعادلانه است و آن را «مبلغی غیرقابل درک» خواندند.

این صندوق می‌گوید که از «ارزش قابل توجهی که تحت رهبری آقای ماسک از تاریخ اعطای کمک در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده است» قدردانی می‌کند. با این حال، ما همچنان نگران اندازه کل جایزه، ساختاری که با توجه به محرک‌های عملکرد ایجاد می‌شود، ضعیف شدن و ریسک خروج افراد مهم هستیم.

در سال ۲۰۱۸، صندوق به این بسته رای منفی داده بود.

ما به دنبال گفت‌وگوی سازنده با تسلا در این زمینه و سایر موضوعات خواهیم بود.

این صندوق که بر اساس داده‌ها دارای ۰.۹۸ درصد سهام به ارزش ۷.۷ میلیارد دلار است، نسبت به حقوق بیش از حد مدیرعامل انتقاد کرده است.

ماسک در پاسخ گفت که تصمیم صندوق «خوب نیست» و افزود که اگر صندوق واقعا مؤلفه‌های تشکیل دهنده را بررسی کند، خواهد فهمید که «پشتیبانی گسترده» به نفعش خواهد بود.

سال گذشته این شرکت با بیش از نیمی از بسته‌های پرداختی بالای ۲۰ میلیون دلار مخالفت کرد و هشدار داد که این بسته‌ها با ایجاد ارزش بلندمدت برای سهامداران مطابقت ندارند.

اتحادیه‌ها

این صندوق همچنین اعلام کرد که به پیشنهاد سهامدارانی که از تسلا می‌خواهند آزادی انجمن‌ها و سیاست‌های جمعی را اتخاذ کند، رأی خواهد داد، که این یک پیروزی برای اتحادیه‌های کارگری است که به دنبال اعمال نفوذ خود بر خودروسازهای آمریکایی هستند.

این رای‌گیری در حالی صورت می‌گیرد که تسلا همچنان با اقدامات صنعتی در سوئد مواجه است و مکانیک‌های آن از ۲۷ اکتبر در یکی از طولانی‌ترین اختلافات کارگری در این کشور اعتصاب کرده‌اند.

صندوق ثروت نروژ ۱.۵ درصد از کل سهام فهرست شده جهان را در اختیار دارد.

تگزاس

صندوق ثروت به انتقال ایالت شرکت سازنده خودروهای برقی از دِلاور به تگزاس رأی داد، رأیی که ماسک پس از آن که قاضی دلاور دستمزد او را باطل کرد، به دنبال آن بود.

این صندوق همچنین اعلام کرد که به پیشنهادی برای انتخاب برادر کوچکتر ماسک، کیمبال، ۵۱ ساله، به عضویت هیئت مدیره تسلا رأی خواهد داد. بر اساس داده‌های صندوق، صندوق به انتخاب وی در سال ۲۰۱۸ رأی مثبت داده بود.

سهامداران تسلا در جلسه سالانه خود که در ۱۳ ژوئن برنامه‌ریزی شده است، در مورد دستمزد ماسک و همچنین انتخاب مجدد مدیران از جمله برادر ماسک رای خواهند داد.

انتهای پیام

 

 

منبع : ايسنا

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما