خریداران طلای دست دوم حتما بخوانند + دلیل کاملا فنی و اقتصادی

اقتصاد 100- افزایش قیمت طلا علاوه بر اینکه قدرت خرید را کاهش داده، مردم را به سمت خرید بدلیجات و طلای دست‌ دوم نیز تشویق کرده است.

خریداران طلای دست دوم حتما بخوانند + دلیل کاملا فنی و اقتصادی

رئیس اتحادیه طلا فروشان گفت: مردم از خرید طلای دست دوم جدا خودداری کنند طلایی که فاقد کد استاندارد باشد قابل پیگیری نیست.

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: خرید طلای دست دوم به دلیل نداشتن کد استاندارد امن نیست و به تولیدکنندگان این صنف نیز آسیب وارد کرده است.

 رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در چند سال گذشته در میان جوانان کشور و حتی دنیا تمایل به سمت خرید بدلیجاتی مانند نقره و حتی استیل بیشتر شده است. اما این خرید سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید.

وی با تاکید بر اینکه خرید طلا در گذشته به عنوان پشتوانه امن خانواده به حساب می‌آمد خاطر نشان کرد: علاوه بر ارزش و نقدشوندگی بالای طلا، این فلز ارزشمند در دراز مدت ارزش افزوده دارد؛ اما فروش طلای دست دوم تخلف است و باعث آسیب به چرخه تولید طلا شده است.

بذرافشان به مردم توصیه کرد تا از خرید طلای دست دوم جدا خودداری کنند و گفت: مردم می‌توانند با توجه به تنوع اجرتی که در صنعت طلا هست، با حداقل اجرت مصنوعات طلای نو با کد استاندارد خریداری کنند. طلایی که فاقد کد استاندارد باشد قابل پیگیری نیست.

وی تاکید کرد: رویکرد مردم باید تغییر کند و مصنوعات نو خریداری کنند؛ با این شیوه بخش تولید که دچار آسیب‌های اقتصادی و مالی شده تقویت می‌شود و امنیت سرمایه مردم نیز حفظ خواهد شد.

افزایش قیمت طلا علاوه بر اینکه قدرت خرید را کاهش داده، مردم را به سمت خرید بدلیجات و طلای دست‌ دوم نیز تشویق کرده است. به اعتقاد رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، خرید طلای دست دوم به دلیل نداشتن کد استاندارد امن نیست و به تولیدکنندگان این صنف نیز آسیب وارد کرده است.

طلا از گذشته توسط مردم خریداری می‌شد تا به عنوان پشتوانه در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. این در حالی است که نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: «در چند سال گذشته در میان جوانان کشور و حتی دنیا تمایل به سمت خرید بدلیجاتی مانند نقره و حتی استیل بیشتر شده است. اما این خرید سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید.»

وی با تاکید بر اینکه خرید طلا در گذشته به عنوان پشتوانه امن خانواده به حساب می‌آمد خاطر نشان کرد: «علاوه بر ارزش و نقدشوندگی بالای طلا، این فلز ارزشمند در دراز مدت ارزش افزوده دارد؛ اما فروش طلای دست دوم تخلف است و باعث آسیب به چرخه تولید طلا شده است.»

بذرافشان به مردم توصیه کرد تا از خرید طلای دست دوم جدا خودداری کنند و گفت: «مردم می‌توانند با توجه به تنوع اجرتی که در صنعت طلا هست، با حداقل اجرت مصنوعات طلای نو با کد استاندارد خریداری کنند. طلایی که فاقد کد استاندارد باشد قابل پیگیری نیست.»

وی تاکید کرد: «رویکرد مردم باید تغییر کند و مصنوعات نو خریداری کنند؛ با این شیوه بخش تولید که دچار آسیب‌های اقتصادی و مالی شده تقویت می‌شود و امنیت سرمایه‌ مردم نیز حفظ خواهد شد.»منبع : تجارت نیوز

نکات مهمی که برای خرید طلا و سکه باید بدانید | به این دلیل مهم طلای آب شده نخرید

طلا دارایی خوبی برای مصرف شخصی و همچنین سرمایه‌گذاری است اما خرید طلا و سرمایه‌گذاری در این بازار مستلزم رعایت یک‌سری نکات است تا خریداران و سرمایه‌گذاران با اطمینان وارد این بازار شوند.

طلا دارایی خوبی برای مصرف شخصی و همچنین سرمایه‌گذاری است اما خرید طلا و سرمایه‌گذاری در این بازار مستلزم رعایت یک‌سری نکات است تا خریداران و سرمایه‌گذاران با اطمینان وارد این بازار شوند. محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا، در گفت‌وگو با همشهری آنلاین به نکات مهمی که برای خرید طلا و سکه باید توجه داشت، اشاره کرده است.

از واحدهای مجاز خرید کنید

اولین نکته‌ای که باید در زمان خرید طلا و سکه در نظر داشت، خرید از واحدهایی است که دارای مجوز خرید و فروش طلا و سکه هستند. چرا که بعضا مشاهده شده است در سطح شهر واحدهایی تاسیس شده است که فاقد جواز کسب هستند و تاییدیه اداره اماکن و ارگان‌های رسمی کشور را ندارند. بنابراین، طبق دستور اداره اماکن کلیه واحدهای صنفی طلافروشی باید جواز کسب معتبر خود را در دید مشتری قرار دهند و کسانی هم که می‌خواهند طلا و سکه بخرند باید در درجه اول جواز کسب واحد مربوطه را کنترل کنند که مربوط به همان واحد و همان شخص و همان رسته شغلی باشد.

حتما فاکتور طلا دریافت کنید

مهم‌ترین رکن در زمان خرید طلا چه برای سرمایه‌گذاری و چه برای استفاده به عنوان زیور، دریافت فاکتور است. دریافت فاکتور چه برای خرید طلا به صورت شمش طلا و چه طلای آب‌شده و یا هر نوع مصنوع دیگری الزامی است و کسی که طلا می‌خرد باید فاکتور رسمی واحد صنفی فروشنده را دریافت کند. چون فاکتور نشان‌دهنده وزن و عیار طلا و کدهای رهگیری و استاندارد است.

سکه گران‌تر از ارزش واقعی‌اش است

در حال حاضر به دلیل تقاضای اضافه‌ای که برای خرید سکه در بازار وجود دارد، سکه دارای حباب است یعنی الان قیمت واقعی سکه حدود ۳۱ میلیون تومان است که با حدود ۶ میلیون تومان حباب به فروش می‌رسد. برای همین کسانی که قصد خرید سکه برای سرمایه‌گذاری دارند باید حباب آن را در نظر بگیرند. این در حالی است که قطعات کوچک سکه مانند نیم سکه و ربع سکه و سکه‌های یک گرمی نسبت به ارزش واقعی خود حباب بیشتری دارند و قیمت واقعی آنها خیلی کمتر از قیمت کنونی است. بر این اساس، بهترین نوع طلا برای سرمایه‌گذاری، زیورآلات کم‌اجرت است. منظور، خرید زیورآلات دست دوم نیست بلکه طلای کم‌اجرت نو است. امروز طلا با اجرت‌های مختلف فروخته می‌شود که با خرید طلای کم‌اجرت می‌توان هم از آن استفاده کرد و هم زمانی که قصد فروش آن را داشتید طلا را با زیان کمتری بفروشید و سود بیشتری کنید.

طلای آب‌شده نخرید

طلای آب‌شده مخصوص واحدهای صنفی و حرفه‌ای است و خرید آن اصلا به افراد معمولی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار طلا دارند توصیه نمی‌شود چون اطلاعات لازم را در مورد آن ندارند و تقلب هم در این بخش زیاد است. علاوه بر آن به تازگی ممنوعیت‌هایی در مورد خرید و فروش آن ایجاد شده است که باعث می‌شود اگر خریدار از جای نامعتبر خرید کند در زمان فروش دستش به جایی بند نباشد و سرمایه خود را از دست بدهد.

در صندوق‌های طلا سرمایه‌گذاری کنید

اتفاق خوبی که سال گذشته افتاد، ایجاد صندوق‌های طلا است. با ایجاد این صندوق‌ها، کسانی که می‌خواهند در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند با خیال راحت حتی با مبالغ اندک در این صندوق‌ها ثبت‌نام کرده و اوراق طلا خریداری کنند و هر زمان که خواستند آن را بفروشند و از سود آن منتفع شوند. خوبی دیگر این صندوق‌ها آن است که اگر کسی قصد سرمایه‌گذاری در بازار طلا با مبالغ بالا را دارد امکان خرید سکه و شمش طلا هم وجود دارد و می‌توانند در صندوق‌های ارز و طلا ثبت‌نام کرده و سکه دریافت کنند یا اگر مبالغ پولی بیشتری دارند از طریق این صندوق‌ها اقدام به خرید شمش طلا کنند.منبع : همشهری

منبع:عرشه

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما