خبرداغ برای این دسته از مادران / کالابرگ 350 هزار تومانی به این افراد تعلق می گیرد؟

اقتصاد ۱۰۰- مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با تأکید بر خدمات‌رسانی به مادران باردار و شیرده مددجو گفت: بن کارت مادران باردار و شیرده مددجو استان بوشهر برای جلوگیری از سوء‌تغذیه ۱۲ میلیارد ریال شارژ شد.

خبرداغ برای این دسته از مادران / کالابرگ 350 هزار تومانی به این افراد  تعلق می گیرد؟
 عباس روشن ظهر دیروز در نشست برنامه حمایتی از مادران شیرده و باردار برای جلوگیری از سوء‌تغذیه، اظهار داشت: حمایت و رسیدگی به مادر باردار و شیرده برای جلوگیری از سوء‌تغذیه از مأموریت‌های کمیته امداد است که در این راستا طرح‌های مهمی عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از خدمات این نهاد کمک به رفع سوء‌تغذیه مادران است، خاطرنشان کرد: کمک به رفع سوء‌تغذیه زنان باردار و شیرده با همکاری و مشارکت کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان اجرایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از تدوین طرح سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده خبر داد و تصریح کرد: هدف این طرح ارتقا وضعیت تغذیه مادران باردار و شیرده و همچنین ایجاد نگرش و ترویج فرهنگ تغذیه سالم در این قشر است.

روشن با بیان اینکه گروه هدف با تأیید پزشک خانواده و یا متخصص زنان و زایمان مورد حمایت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در این راستا ماهانه بن کارت مادران باردار و شیرده مورد هدف شارژ می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 12 میلیارد ریال برای تأمین مواد غذایی 845 مادر باردار و شیرده در خطر سوء‌تغذیه استان بوشهر بن کارت آنان شارژ شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر سرانه هر بسته غذایی در ماه برای این افراد را 350 هزار تومان دانست و تصریح کرد: مادران باردار و شیرده معرفی شده از بسته‌های غذایی در قالب طرح رفع سوء‌تغذیه بهره‌مند می‌شوند.

منبع: تسنیم

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.