قیمت انواع برنج ایرانی / برنج هاشمی چند؟

اقتصاد ۱۰۰- کیسه‌های برنج ایرانی در فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به ابتدای سال بین ۱۵ تا ۳۰ درصد ارزان شدند

قیمت انواع برنج ایرانی / برنج هاشمی  چند؟
 قیمت برنج ایرانی نسبت به ابتدای سال وادار به عقب‌نشینی شده است. رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با تایید این موضوع، تلویحا همه‌چیز را به کمبود تقاضا برای خرید برنج ایرانی در بازار ارتباط داده و خواستار تعیین‌تکلیف ۳۰ هزار تن برنجی که از پارسال در انبار ماندند، شده است. از یک طرف دیگر یک‌سری از برند‌های معروف و فروشگاه‌های اینترنتی هم برای اینکه انبارشان خالی شود، برنج‌ ایرانی را نسبت به ابتدای سال بین ۱۵ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر می‌فروشند.

  برنج طارم گلستان که در کیسه ۴.۵ کیلویی فروخته می‌شود، الان ۵۸۴ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد. جزو کیسه‌های محبوب برنج ایرانی در فروشگاه‌های اینترنتی است که باید قیمت هر کیلو از آن را تقریبا ۱۲۹ هزار تومان محاسبه کنیم. رقم تقریبا ۱۲۹ هزار تومانی قیمت برنج طارم گلستان نسبت به ابتدای سال ۱۵ درصد پایین آمده است. آن موقع همین کیسه ۴.۵ کیلویی را حدود ۶۷۵ هزار تومان می‌فروختند. از همین برنج طارم گلستان کیسه‌های یک کیلویی و ۱۰ کیلویی هم در فروشگاه‌های اینترنتی و زنجیره‌ای هم پیدا می‌شود که به ترتیب ۱۲۹ هزار و ۹۹۰ تومان و یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند.

برنج دم‌سیاه یکی از گران‌ترین نمونه‌های برنج ایرانی است و معمولا در گیلان کشت می‌شود. در فروشگاه‌های اینترنتی یکی از محبوب‌ترین کیسه‌های برنج، کیسه ۱۰ کیلویی برنج دم‌سیاه آقاجانیان است که درحال حاضر قیمتش به یک میلیون و ۴۷۷ هزار تومان رسیده. یعنی قیمت هر کیلو از آن را می‌توانیم ۱۴۷ هزار و ۷۰۰ تومان حساب کنیم. این یکی کیسه نسبت به ماه‌های قبلی ارزان نشده، اما یک‌سری از فروشگاه‌های اینترنتی برای اینکه انبارشان خالی شود، حاضرند آن را با تخفیف ۳۲ درصدی، ۹۹۷ هزار و ۹۰۰ تومان بفروشند؛ یعنی کیلویی ۹۹ هزار و ۷۹۰ تومان.

خرید برنج هاشمی برند چاپار کیلویی ۱۱۱ هزار تومان هزینه دارد. چون کیسه پنج کیلویی برنج هاشمی چاپار را ۵۵۵ هزار تومان می‌فروشند که یکی از گران‌ترین نمونه‌های برنج هاشمی در بازار به‌حساب می‌آید و این یکی هم درمقایسه با اوایل سال تغییر قیمتی ندارد. از همین برند چاپار که نسبت به برند‌های دیگر اسم آن را کمتر شنیدیم، کیسه‌های برنج شیرودی، نیم‌دانه هاشمی، دودی، طارم و البته چیز‌هایی مثل حبوبات و خشکبار هم در فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد. بین مدل‌های محبوب هاشمی در فروشگاه‌های اینترنتی باید به برنج هاشمی طبیعت هم که در کیسه ۱۰ کیلویی فروخته می‌شود، اشاره کنیم.

کیسه ۱۰ کیلویی برنج هاشمی طبیعت را ۹۲۰ هزار تومان می‌فروشند تا قیمت هر کیلو از آن معادل ۹۲ هزار تومان باشد. به‌این ترتیب در مقایسه با فروردین امسال که کیسه ۱۰ کیلویی برنج هاشمی طبیعت یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد، قیمتش تقریبا ۲۵ درصدی کاهش پیدا کرده است.

برنج کشت دوم مهمان‌نواز تقریبا کیلویی ۱۳۵ هزار تومان قیمت دارد. چون در فروشگاه‌های اینترنتی قیمت کیسه ۱۰ کیلویی برنج کشت دوم مهمان‌نواز به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده، اما در فروشگاه‌های اینترتی همین کیسه را با تخفیف ۳۰ درصدی، ۹۴۵ هزار تومان می‌فروشند. برنج کشت دوم مهمان‌نواز از نوع برنج هاشمی است. معمولا کشاورزان بعد از برداشت اول در مرداد، کار کشت دوم را انجام می‌دهند و به‌همین دلیل به این نوع برنج، برنج کشت دوم گفته می‌شود.

برنج شیرودی درکنار مدل‌هایی به‌اسم فجر، عنبربو و نیم‌دانه در دسته ارزان‌ترین برنج‌های ایرانی قرار می‌گیرند و قیمتشان با نمونه‌های درجه یک پاکستانی و هندی تقریبا فرقی ندارد. یکی از کیسه‌های برنج شیرودی محبوب در فروشگاه‌های اینترنتی، الان با اسم برنج شیرودی آقامیر حدود ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد که ۳۰ درصد تخفیف خورده و ۵۷۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت انواع برنج ایرانی

برند

وزن

قیمت

قیمت هر کیلو

گلستان (طارم)

4.5 کیلو

584 هزار و 800 تومان

129 هزار و 955 تومان

آقاجانیان (دم‌سیاه)

10 کیلو

یک میلیون و ۴۷۷ هزار تومان

147 هزار و 700 تومان

چاپار (هاشمی)

پنج کیلو

۵۵۵ هزار تومان

111 هزار تومان

طبیعت (هاشمی)

10 کیلو

920 هزار تومان

92 هزار تومان

مهمان‌نواز (هاشمی کشت‌ دوم)

10 کیلو

یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

135 هزار تومان

آقامیر (شیرودی)

10 کیلو

800 هزار تومان

80 هزار تومان

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما