زاکانی از کارزار استیضاح خودم تعجب کردم + فیلم

زاکانی: متن کارزار برکناری‌ام سراسر تهمت است

زاکانی از کارزار استیضاح خودم تعجب کردم + فیلمشهردار تهران:

متن کارزار را خواندم سراسر تهمت و غیرقانونی بود. تعجب می‌کنم این کارزار از کجا در می‌آید.

محکم‌تر به کار خودم و خدمت به مردم ادامه می‌دهم.

به گزارش شبکه شرق، شهروندان پایتخت، با امضای کارزار «نه به زاکانی »، خواستار برکناری «علیرضا زاکانی»، شهردار تهران شده‌اند.

«علیرضا زاکانی» در انتخابات ریاست جمهوری، حضور نیمه تمامی داشت، اما پس از کناره‌گیری به نفع «سعید جلیلی» فعالیت‌های قابل توجهی کرد. عملکرد ضعیف او در مدیریت تهران نیز با کاندیداتوری‌اش دوباره مورد توجه قرار گرفت و حالا بخشی از جامعه‌ی تهران‌نشین انتظار استیضاح شهردار خود را دارد.

کارزار «نه به زاکانی»، بازتاب و واکنش‌های فراوانی را تاکنون به همراه داشته است، اعضای شورای شهر تهران نیز در واکنش به این کارزار، در خصوص احتمال برکناری و استیضاح «علیرضا زاکانی» شهردار تهران توضیحاتی ارائه کرده‌اند.

«جعفر تشکری هاشمی»، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال استیضاح زاکانی گفت: «موضوع استیضاح زاکانی هنوز بحث جدی در شورای شهر نیست. برای این موضوع باید به تخلفات و ایرادات خیلی جدی رسیده باشیم. به نظر من الان این بحث موضوعیتی در شورا پیدا نمی‌کند، اما نقش مطالبه‌گری خودمان از شهردار را ادامه می‌دهیم. ما برای نقد شهردار جدی هستیم. تا زمانی‌که شهردار پیگیر سیاست‌های ابلاغی شورا باشد، حتماً مورد حمایت ماست، اما اگر انحرافی ببینیم، بابت انحرافات جدی هستیم. در حال حاضر، چنین فضایی را برای استیضاح نمی‌بینم.»

او در ادامه در رابطه با کازرار استیضاح شهردار بیان کرد: «بیش از آنچه برای استیضاح شهردار باید مورد توجه قرار بگیرد، پیام این کارزار است. پیام این کارزار، عدم رضایت شهروندان از عملکرد شهردار تهران است. این موارد مورد نقد را حتماً باید بررسی کنیم و هرکدام به‌جا و درست بود، از شهردار می‌خواهیم که رویه‌ها را تغییر دهد. اگر صرفاً مسأله سیاسی و رقابت سیاسی باشد، شورای باید تلاش کند وارد بازی‌های سیاسی نشود و در چارچوب خدمات به مردم شهر فکر کند. من این کارزار را به عنوان یک پیام می‌دانم و باید اعضای شورای شهر در تلاش برای شناسایی ایرادات و اشکالات مردم باشند. ما در هر کجا ایراد به جایی را ببینیم، با قاطعیت برخورد می‌کنیم.»

تشکری هاشمی درباره تذکر به زاکانی بابت فعالیت انتخاباتی گفت: «مخاطب این کارزار، اعضای شورا هستند و تک‌تک اعضا آن را بررسی می‌کنند. اگر ابعاد سیاسی در پی استیضاح شهردار باشد به آن ورود نمی‌کنیم و معتقدیم که رقابت سیاسی نباید در خدمات‌رسانی شهری وقفه ایجاد کند. ما هر انحرافی از شهردار ببینیم از ایشان می‌خواهیم که اشکالات را رفع کند. بار‌ها نیز به ایشان تذکر دادیم و ایرادات عمدتاً رفع شده است. این حق مردم است که اگر اشکالی می‌بینند، آن را رفع کنند.»

کارزار برکناری علیرضا زاکانی

شهروندان پایتخت، با امضای کارزار «نه به زاکانی»، خواستار برکناری «علیرضا زاکانی»، شهردار تهران شدند.

کارزار «نه به زاکانی»، بازتاب و واکنش‌های فراوانی را تاکنون به همراه داشته است. بیش از ۱۵۰ هزار شهروند تهرانی، با امضای کارزاری، خواستار برکناری «علیرضا زاکانی» شهردار تهران شده‌اند. 

تاکنون، بیش از ۱۵۰ هزار نفر از شهروندان پایتخت، با امضای این کارزار، خواستار برکناری «علیرضا زاکانی»، شهردار تهران شدند.

کارزاری با هشتگ «شهردار خوب کجاست؟»، به راه افتاده است. در این کارزار درخواست برکناری شهردار تهران مطرح شده و خطاب به اعضای شورای شهر تهران آمده است: «همان‌طورکه مستحضرید در مخالفت با اقدام اخیر شهردار تهران جناب آقای زاکانی جهت بنای مسجدی در پارک قیطریه کارزاری به راه افتاده که تاکنون از مرز یکصدوچهل هزار امضا گذشته و این عدد مدام‌ در حال افزایش است. شهروندان تهرانی محق به داشتن شهرداری هستند که توانایی ساختن پارک‌های جدید و افزایش سرانه فضای سبز را داشته باشد. در کلان‌شهری که در بیشتر روزهای سال از هوای آلوده و بمباران شیمیایی ناشی از بنزین غیراستاندارد پتروشیمی و خودروهای فرسوده و بی‌کیفیت داخلی رنج می‌برد و هرساله هزاران نفر بر اثر بیماری‌های تنفسی و قلبی جان می‌دهند و تعداد زیادتری مخصوصا از جامعه زنان کشور بر اثر بی‌تحرکی ناشی از کمبود و نبود فضای سبز کافی و پیست دوچرخه‌سواری دچار انواع بیماری‌های جسمی و روحی و اضافه‌وزن و افسردگی می‌شوند؛ در‌حالی‌که مسئولین شهری و کشوری هیچ عزم و تدبیری برای حل این معضلات بزرگ زیست‌محیطی و خسارت‌های مادی و جانی ندارند و شهردار تهران به جای توسعه فضای سبز پارک‌ها میل وافری به تراکم‌فروشی و تغییر کاربری فضای سبز پارک‌های موجود به مسجد و هتل و برج و رستوران و شهربازی و فضاهای اداری و تجاری و کسب درآمد از پارک‌ها دارد».

در بخش دیگر این درخواست آمده است: «شهردار خوب شهرداری است که خادم مردم و تابع خواست اکثریت شهروندان باشد، نه شهرداری که برای مردم شمشیر از رو ببندد و با آن‌ها از موضع لج‌بازی و قلدری برخورد و برخلاف میل آن‌ها عمل کند.

‌تهران کلان‌شهری پرمساله است و اداره آن مسئولیتی سنگین است که شهرداری دانشمند و توانمند و با فکر و با تجربه می‌طلبد که از عهده و توان آقای زاکانی خارج است. ایشان به تجربه ثابت کرده که مرد این میدان نیست و از عهده این مسئولیت سنگین برنمی‌آید.‌ ‌لذا از آن شورا انتظار می‌رود تا بار این مسئولیت سنگین را از روی دوش ایشان برداشته و بر دوش اهلش بگذارد. تهران پس از انقلاب شهرداران و مدیران شایسته و توانمندی به خود دیده که همگی حی و حاضر برای خدمت به شهر و شهروندان‌اند. مملکت قحط‌الرجال نیست و با وجود افراد صالح و شایسته گذاشتن افراد ناتوان در مسئولیت‌های بزرگ به مثابه خیانت در امانت و ایراد خسارت به کشور و مردم و باعث مدیونی و خسران دنیا و آخرت است‌».

در پایان گفته شده که این کارزار از طرف ملت ایران، مردم تهران، اهالی شمیران، اهالی قیطریه و دوستداران محیط زیست است و تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر  آن را امضا کرده‌اند.

«مهدی چمران» رئیس شورای شهر تهران اما درباره برکناری شهردار تهران گفته است: «شهردار را شورای اسلامی شهر تعیین می‌کند، حالا ۱۵۰هزار نفر یا ۵۰هزار نفر یک کارزار را امضا کنند، دلیلی برای تغییر نیست.»

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما