این غذای مستضعفان کشور گران می شود؟

نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: با توجه به مازاد تولید، خرید حمایتی و صادرات مازاد سیب زمینی در راستای حمایت از کشاورزان در حال انجام است‌.

این غذای مستضعفان کشور گران می شود؟

به گزارش اقتصاد100، مجتبی شادلو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: برای ایجاد تعادل قیمت و تنظیم بازار محصولات زراعی باید مصوبه الگوی کشت اجرا شود.

به گفته او، با توجه به کاهش تولید محصولات استراتژیک انتظار می رود که با اجرای الگوی کشت از سطح کشت محصولاتی نظیر خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز کاسته و به محصولات اساسی سبد خانوار تخصیص داده شود.

شادلو با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۵.۵ میلیون تن سیب زمینی تولید شد، افزود: با توجه به آنکه سیب زمینی کاران طی ماه های اخیر به طور مداوم زیان کردند، خرید حمایتی و صادرات مازاد تولید در راستای حمایت از کشاورزان باید صورت بگیرد. در غیر این صورت کشاورزان سال آینده رغبتی به کشت ندارند که این موضوع منجر به کمبود محصول در بازار داخل می شود.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: با توجه به سیب زمینی های انباری و برداشت محصول در چابهار، هرمزگان، جنوب فارس و خوزستان حاکمیت باید برای اجرای مصوبه الگوی کشت پای کار بیاید تا با خرید مازاد محصول، بازار به تعادل برسد.

او اجرای مصوبه الگوی کشت را راهکار برون رفت از نابسامانی و ایجاد شفافیت در بازار اعلام کرد و گفت: با اجرای الگوی کشت و اختصاص سطح زیرکشت به محصولات اساسی و استراتژیک دیگر شاهد کمبود یا مازاد محصولات و زیان کشاورزان نیستیم.

وبگردی

ارسال نظر

 

نظرسنجی

به نظر شما چرا کسی پرسپولیس و استقلال را نمی‌خرد؟

.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما