اختصاصی اقتصاد100/نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس

مجوزهای کسب و کار در پیچ وخم مشکلات زیر ساختی!

اقتصاد100- نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قانون تسهیل صدورمجوز کسب وکار برای راحتی مردم مصوب شد تاکید کرد که متاسفانه مشکلات زیر ساختی باعث نارضایتی شده است.

مجوزهای کسب و کار در پیچ وخم مشکلات زیر ساختی!

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی به اقتصاد 100 گفت: بدنه دولت ،‌ برای اجرا نشدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که در مجلس یازدهم تصویب شد ، سامانه را بهانه می کند اما مجلس  کار را پیگیری می کند.

وی افزود: در برنامه هفتم توسعه که در حال بررسی در مجلس است ، جمع آوری کاغذ در ادارات ، تصویب و تاکید شد کارها الزاما سامانه ای انجام پذیرد.

نماینده شیروان تصریح کرد: البته مقداری بدنه اداری کشور در این قضیه مقاومت می کند و بخش دیگر مربوط به اشکال در سامانه و زیرساخت هاست.

وی با بیان اینکه مشکلات در سامانه ها، گره در کار مردم انداخته است گفت: مصوبه مجلس برای تسهیل کار مردم بود اما ‌در برخی حوزه ها شرایط بدترشده ،که به ضعف ، مقاومت و بروکراسی در دولت بر می گردد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در ادامه افزود: چنین اقدامی فی نفسه خوب است ولی اگر بد اجرا می شود باید ا اصلاح شود، فعلا با مشکل مواجه هستیم ‌و برخی استعلام ها تا سه ماه طول می کشد،در حالی که باید 10 تا20روز پاسخ داده شود که در غیر این صورت ،‌ بر اساس قانون به معنای تایید است.

نماینده مجلس سیزدهم گفت: بدنه دولت ،‌ برای اجرا نشدن قانون، سامانه را بهانه می کند ،که مجلس قطعا مساله را پیگیری می کند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.