اختصاصی اقتصاد100/عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبرداد:

فوری / ارز مورد نیاز واردات خودرو دست دوم تامین شد

اقتصاد 100 - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از مشکلات موجود در زمینه واردات خودروی دست دوم به کشور مربوط به تامین ارز مورد نیاز بود که مساله رفع شد.

فوری / ارز مورد نیاز واردات خودرو دست دوم تامین شد

سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی درمورد به تعویق افتادن واردات خودرو همزمان با افزایش نرخ تولیدات داخلی در ادامه گفتگو به اقتصاد100 افزود:افزایش قیمت خودروی داخلی به دلیل نا ترازی عرضه و تقاضا دربازار است،لذا‌ واردات خودروهای کارکرده نقش خوبی در کاهش قیمت در بازارخواهد داشت .

وی تصریح کرد: آیین نامه واردات خودرو در دولت به تصویب رسیده و برای ثبت سفارش رفته، لذا کار تقریبا تمام شده است.قطعا با واردات خودروهای کارکرده قیمت در کشور کاهش خواهد داشت و تصور می کنم تا یک ماه آینده این واردات آغاز شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد تاثیر واردات خودرو بر تورم کشور خاطر نشان کرد:با توجه به این که بخشی از نقدینگی بازار جذب خرید خودرو می شود به نظرمی رسد  تاثیرمهمی  بر تورم کل کشور خواهد داشت .

وی تاکید کرد: وقتی شاهد ناترازی در عرضه و تقاضا دربازار هستیم ،‌نقدینگی به سمت خرید خوردو می رود اما  وقتی واردات  شروع شود ،‌ آرامش بیشتری را در بازار شاهد خواهیم بود.

وی افزود: یکی از مشکلات زمان بری در واردات خورو دست دوم ،مربوط به تامین ارز مورد نیاز بود که این مساله رفع شد.

وبگردی

ارسال نظر

 
.