رصد بازار ملک

بازار مسکن قفل شد+جدول قیمت جدید 41 محله تهران

اقتصاد 100 - قیمت‌های پیشنهادی سر به فلک کشیده برای فروش آپارتمان‌‌‌های نوساز با اقبال خریداران مواجه نمی‌شود اما این ماجرا به یک فرصت برای مالکان آپارتمان‌‌‌های قدیمی تبدیل شده است.

بازار مسکن قفل شد+جدول قیمت جدید 41 محله تهران

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد هر چند التهاب ارزی به سرعت روی قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در بازار اثر گذاشت و موجب افزایش چشمگیر سطح قیمت اعلامی فروشنده‌‌‌ها شد، اما با کاهش این التهاب و عقب‌‌‌نشینی نرخ دلار اکنون دیگر تب و تابی برای خرید فوری ملک در بازار مسکن وجود ندارد و در نتیجه اقبالی به قیمت‌های پرت و حباب‌‌‌آلود اعلامی از سوی برخی فروشنده‌‌‌ها به‌ویژه در بازار واحدهای نوساز صورت نمی‌گیرد.

حباب قیمت در بازار آپارتمان‌‌‌های نوساز به مراتب بزرگ‌تر از سایر گروه‌‌‌های سنی است، چراکه پیش از نوسان قیمتی اخیر هم این بازار از بابت کمبود فایل دچار حباب بود و اکنون بر ابعاد این حباب افزوده شده است. به این ترتیب تندترین قیمت‌ها مربوط به آپارتمان‌‌‌های نوساز یا یکی دو ساله است که اقبال به خرید آنها نیز حداقلی است.

این وضعیت سبب شده مالکان واحدهای قدیمی با سن بنای بیش از ۱۵ و اغلب بیش از ۲۰ سال ساخت فرصت را برای عرضه آپارتمان‌‌‌های خود مناسب ارزیابی کنند. به این ترتیب اکنون غلبه عرضه در بازار مسکن شهر تهران با قدیمی‌‌‌سازها بوده و تعداد فایل‌‌‌های فروش از سایر گروه‌‌‌های سنی به مراتب کمتر است. اما در اینکه متقاضیان خرید ملک به معامله واحدهای کهنه‌‌‌ساز اقبال نشان دهند نیز جای تردید وجود دارد و بعید است دمای معاملات در این بازار به طور محسوس افزایش پیدا کند.

KvPru6ANXa9m

وبگردی

ارسال نظر

 
.