کارشناسی ۹ مرحله‌ای خودرو با بررسی ۴۳۰ نقطه از ماشین / تعرفه دریافت یک گزارش کارشناسی معتبر چه قدر است؟!

درسال‌های اخیر، بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم رونق بسیاری پیدا کرده است. ولی در برخی موارد، فروشنده و خریدار از آگاهی کامل نسبت به وضعیت خودرو، برای قیمت‌گذاری منصفانه برخوردار نبوده و تنها بر حسب ظاهر یا قیمت ماشین‌های مشابه، تصمیم‌گیری می‌کنند.

کارشناسی ۹ مرحله‌ای خودرو با بررسی ۴۳۰ نقطه از ماشین / تعرفه دریافت یک گزارش کارشناسی معتبر چه قدر است؟!

خوشبختانه در چند سال گذشته، مشورت با یک فرد متخصص در حوزه کارشناسی خودرو، به امری رایج در بین خریداران ماشین تبدیل شده است. اما سوال اصلی اینجاست که نتیجه بررسی ماشین توسط یک کارشناس خودرو تا چه حد قابل استناد است و چه پارامترهایی در افزایش اعتبار گزارش کارشناسی تاثیرگذار می‌باشد!

تعرفه دریافت یک گزارش کارشناسی معتبر چه قدر است؟

تعرفه کارشناسی خودرو براساس برند آن و نقاطی که مورد بررسی قرار می‌گیرد متفاوت است و بازه  قیمتی بین ۵۰۰،۰۰۰ تا ۲ میلیون تومان یا حتی بیشتر را در بر می‌گیرد.

مشاهده تعرفه کارشناسی خودرو در کارنامه

در جدول زیر می‌توانید تعرفه کارشناسی بدنه، فنی و قیمت‌گذاری خودرو را در مجموعه «کارنامه» ببینید.

خودرو

تعرفه کارشناسی (تومان)

سمند سورن ELX

۴۹۵،۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۴۹۵،۰۰۰

چانگان CS35

۵۸۳،۰۰۰

فیدلیتی پرایم ۷ نفره

۸۰۳،۰۰۰

بنز کلاس c کوپه c230

۱،۰۴۵،۰۰۰

نکته مهم این است که در برابر هزینه‌ای که بابت کارشناسی یک خودرو پرداخت می‌کنید بتوانید نسبت به وضعیت فنی، وضعیت بدنه و بازه قیمتی خودرو آگاهی پیدا کنید. در واقع یک گزارش کارشناسی معتبر  گزارشی‌ست که بتوانید مجموعه‌ای از اطلاعات مرتبط با خودرو را در قالب یک بسته کامل دریافت کنید.

۹ مرحله الزامی برای رسیدن به یک گزارش کارشناسی قابل استناد

کارشناسی خودرو زمانی معتبر و قابل استناد است که بررسی ۰ تا ۱۰۰ بخش فنی و بدنه یک ماشین را در بر بگیرد و تحت نظارت یک تیم متخصص ارائه شود.

گزارش کارشناسی خودرو در کارنامه به عنوان یک نمونه قابل استناد، بعد از طی شدن ۹ مرحله به دست متقاضی می‌رسد و با دقت و نظارت بالا انجام می‌شود:

۱.بررسی کامل مدارک خودرو و تطبیق آن با مشخصات ظاهری

۲.عکاسی از بخش‌های مختلف خودرو برای بررسی مجدد گزارش توسط تیم مستقر در مجموعه کارنامه

۳. کارشناسی کامل رنگ و بدنه

۴. بررسی آیتم‌های مربوط به بخش فنی

۵. تست دیاگ برای بررسی سنسور و سیستم برقی

۶. تست درایو برای بررسی کیفیت سواری خودرو

۷. صدور برگه کارشناسی بدنه

۸. ارسال گزارش کارشناسی برای تیم مستقر در کارنامه به منظور بررسی مجدد گزارش

۹. صدور گزارش کارشناسی فنی به شکل آنلاین

2

با یک گزارش کارشناسی معتبر، روی قیمت خودرو مذاکره کنید

کارشناسی خودرو به فرد ماهر و متخصص احتیاج دارد، چراکه بخش‌ها و معیارهای متعددی باید مورد ارزیابی و عیب‌یابی قرار گیرند. از لحاظ ظاهری نکاتی همچون رنگ خودرو، گلگیرها، سقف خودرو، جوشکاری‌های احتمالی و ... و از لحاظ فنی مواردی مثل عملکرد موتور، سیستم برق‌رسانی، فیلترها و ... تحت بررسی قرار گرفته و عملکرد صحیح و سلامت آن‌ها سنجیده می‌شود.

یک گزارش کارشناسی معتبر و مستند روی قیمت‌گذاری منصفانه خودرو تاثیر بسیاری دارد. افت قیمت یک خودرو براساس ایرادات آن محاسبه می‌شود؛ در نتیجه استناد بر یک گزارش معتبر می‌تواند به خریدار  و فروشنده کمک کند تا بر روی یک قیمت منصفانه به توافق برسند.

کارشناسی ماشین و قیمت‌گذاری منصفانه تحت نظارت کارنامه

کارنامه به عنوان دستیار امن و معتمد در امر خرید و فروش خودروهای دست دوم، شامل یک تیم ماهر از کارشناسان و افراد زبده جهت کارشناسی، عیب‌یابی و قیمت‌گذاری خودرو می‌باشد.

کارشناسان کارنامه به طور مداوم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا بهترین عملکرد را در بررسی یک خودرو داشته باشند. همچنین همانطور که قبل‌تر اشاره شد گزراش کارشناسی خودرو قبل از ارائه به متقاضی، توسط تیم مستقر در کارنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا کیفیت و اعتبار قابل اعتمادی داشته باشد.

همچنین اگر متقاضی نیاز به دریافت یک بازه قیمتی منصفانه روی خودروی موردنظر داشته باشد، تیم قیمت‌گذاری بعد از بررسی دقیق گزارش نهایی یک تخمین قیمت قابل استناد را به وی ارائه می‌کنند.

کارشناسی ۴۳۰ نقطه‌ای خودرو با ضمانت ۱۰۰ میلیون تومانی در کارنامه

کارنامه هم‌اکنون به غیر از تهران، در پنج شهر دیگر یعنی رشت، شیراز، مشهد، اصفهان و کرج آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان گرامی است.

بررسی وضعیت خودرو با ارزیابی بیش از ۴۳۰ نقطه از ماشین در کارنامه انجام می‌شود و گزارش نهایی علاوه بر نظارت تیم کارنامه، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تحت ضمانت قرار دارد.

برای مشاهده تعرفه کارشناسی خودروی موردنظر می‌توانید به سایت کارنامه مراجعه کنید.

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما