پیش بینی بورس هفته چهارم شهریورماه (اینفوگرافیک)

اقتصاد ۱۰۰- بازار سهام که از ابتدای شهریورماه روندی نسبتا افزایشی داشت، در هفته گذشته عقب نشست و شاهد خروج دو هزار میلیارد تومان پول حقیقی بود. آیا قرار است بورس تهران تابستان را در مسیر نزولی به پایان برساند یا ورق بازار سهام در آستانه 6 ماهه دوم سال برمی‌گردد؟

پیش بینی بورس هفته چهارم شهریورماه (اینفوگرافیک)

شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته بازدهی منفی ثبت کرد. در همین حال حجم و ارزش معاملات خرد نیز در سطح رکودی باقی ماند تا چراغ خطر بورس همچنان روشن بماند. اگر چه طی همین هفته نزولی، برخی سهم‌های بازار بازدهی خوبی نصیب سهامداران خود کردند.

حالا این سوال مطرح است که آیا با نزدیک شدن به پایان تابستان، بورس تهران مسیر خود را تغییر می‌دهد و دوباره افزایشی می‌شود؟ کدام سهم‌ها در این برهه زمانی مورد توجه خواهند بود؟ اینها سوالاتی است که کارشناسان بازار سرمایه در نظرسنجی هفتگی تجارت‌نیوز به آنها پاسخ داده‌اند.

هلن عصمت‌پناه، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه قیمت نفت در حال صعود است، عنوان کرده است که علاوه بر گروه‌های حمل و نقل، فلزات و نیز تک‌سهم‌ها، گروه پالایشی نیز در هفته معاملاتی پیش رو، با تقاضا مواجه شود.

پیش بینی هفتگی بورس

سهام با بیشترین بازدهی در هفته سوم شهریور

بررسی معاملات سومین هفته از شهریور 1402 نشان می‌دهد، سهم‌های پربازده بورس در این هفته نزولی، ارقام بیشتری را نسبت به سهم‌های کم‌بازده ثبت کردند. نگاهی به فیلترهای بورسی نشان می‌دهد که سهم ثامان در این هفته پیشتاز بازار سهام بود و با رشد 20 درصدی قیمت چهار هزار و 266 تومان را بر تابلو به ثبت رساند.

بررسی چارت قیمتی سهام شرکت سامان‌ گستر اصفهان‌ نشان می‌دهد نزدیکترین مقاومت سهم، سطح چهار هزار و 884 تومان و مهم‌ترین حمایت آن تراز قیمتی سه هزار و 741 تومان است.

همچنین بالاس و وهنز نیز در این هفته به ترتیب 16 و 15 درصد افزایش قیمت داشتند و به سطوح سه هزار و 930 و 480 تومانی رسیدند. تحلیل تکنیکال این دو سهم نشان می‌دهد که بالاس و وهنر از نظر استاتیکی در منطقه مهمی قرار گرفته‌اند و باید دید آیا در هفته چهارم شهریور پول جدیدی به این دو سهم تزریق می‌شود یا خیر؟

سهام با کمترین بازدهی در هفته سوم شهریور

در طرف مقابل اما سهم‌های کم‌بازده نیز کم نبودند؛ البته باید گفت ارقام نزولی این سهم‌ها کمتر از اعداد بازدهی پیشتازان بازار سرمایه بود. برای مثال شفارس، بکام و ویسا در این هفته با نزول 11 درصدی، سه سهمی بودند که کمترین بازدهی را در هفته سوم شهریور به ثبت رساندند.

در نهایت باید گفت بازار سهام در هفته سوم شهریورماه افت و خیز چندانی نداشت و سهم‌ها عموما روند ساید را برای نوسان انتخاب کردند. در این میان سهم‌هایی هم بودند که ارزش پرتفوی سهامداران خود را بالا برده و سود خوبی را نصیب آن‌ها کردند.

 

 

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما