قیمت طلا و سکه 16 اردیبهشت 1402 / نبض سکه این هفته کجا می زند؟

اقتصاد 100 - قیمت طلا و سکه هفته گذشته با نوسانات دلار همراه شد. انس جهانی طلا نیز به عنوان دیگر مؤلفه تاثیرگذار بر بازار فلز گران‌بها، در قله ۲۰۰۰ دلاری قرار گرفته است. این هفته اما قیمت‌ها بر مدار کدام بازار می‌چرخد؟

قیمت طلا و سکه 16 اردیبهشت 1402 / نبض سکه این هفته کجا می زند؟

قیمت طلا و سکه در هفته دوم اردیبهشت از قیمت دلار و نوسانات این بازار تبعیت کرد.

قیمت سکه و طلا 16 اردیبهشت 1402

در آخرین روز از هفته گذشته، قیمت دلار افزایش محدودی داشت. همچنین انس طلا نیز در سقف تاریخی خود قرار گرفت. این دو مولفه موثر بر قیمت طلا و سکه توانستند روند قیمت در بازار فلز گران‌بها را افزایش دهند؛ هر چند وقتی انس جهانی طلا توانست قله ۲۰۰۰ دلاری را در روز سه‌شنبه فتح کند، طلا از دلار پیروی نکرد و با انس جهانی همراه شد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۲۰۱۷ دلار مبادله می‌شود.

کارشناسان اقتصادی با توجه به همگرایی شدید قیمت طلا و سکه با دلار، هر روندی را که اسکناس آمریکایی این هفته در پیش بگیرد پیش‌فرض قیمت در بازار فلز گران‌بها می‌دانند.

انتظارات تورمی موضوعی است که پیوسته به تاثیر‌پذیری بازارهای مالی از آن تاکید شده است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی با توجه به این مقوله تاثیر‌گذار، تنها اهرم مهار قیمت در این بازارها می‌تواند سیگنال‌های سیاسی باشد و خط و نشان‌های سیاستگذار!

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه امامی با افزایش ۴۸۹ هزار تومانی، با رقم ۳۳ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان در بازار معامله شد. سکه بهار نیز در این روز با افزایش ۳۱۳ هزار تومانی قیمت، به کانال ۳۰ میلیون تومانی برگشت و با همین رقم مبادله شد.

در آخرین روز کاری هفته گذشته  نیم سکه ۱۰۰ هزار تومان گران و با قیمت ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد. اما ربع سکه  تنها قطعه‌ای بود که در این روز با قیمت ثابت و بدون تغییر معامله شد. این قطعه همانند روز چهارشنبه با قیمت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی مبادله شد.

سکه گرمی  نیز روز پنجشنبه افزایش محدودی داشت و با قیمت هفت میلیون و ۳۲۰ هزار تومان معامله شد.

در آخرین روز از هفته گذشته سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که افزایش قیمت حباب داشت. سایر قطعات سکه کاهش حباب ۲۵ تا ۹۰ هزار تومانی قیمت داشتند.

همچنین قیمت طلا نیز رشد داشت. هر مثقال طلا ۴۰ هزار تومان افزایش داشت و با قیمت ١١ میلیون و ۸۴۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش هشت هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۷۳۴ هزار تومان مبادله شد.

منبع : تجارت ‌نیوز

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما