معاملات سهامی پس از روز‌های سخت / بورس مثبت شد

اقتصاد ۱۰۰- معاملات بازار سهام امروز در حالی بسته شد که با تصمیم هیات مدیره سازمان بورس دامنه نوسان معاملات سهام به منفی و مثبت دو درصد کاهش پیدا کرد؛ این موضوع هیجانات معاملات را تا حدودی کاهش داد.

معاملات سهامی پس از روز‌های سخت / بورس مثبت شد

معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد هزار و 245 واحدی که معادل 0.06 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 113 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام اما کاهش یافته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 796 واحد که معادل 0.11 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 693 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 4.7 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام و حق تقدم) را هزار و 787 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

1

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 260 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 571 میلیارد تومان پول حقیقی وارد صندوق‌های درآمد ثابت شده است.  

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز، سه سهم وتوسم، فملی و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، خودرو و شستا به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

 

ونیرو با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، درازک نیز با افت دو درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های وتوسم، فملی و فزر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های وتوسم، فملی و دکوثر ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای نوری، شگویا و وبملت خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ختراک، زفجر و ثفارس رقم خورد. همچنین دانا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد زشگزا بود.

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما