سیل نفس 8 شهر خراسان رضوی را گرفت / مشهد زیر آب رفت + فیلم

باران سیل آسا همراه با رعد و برق در شهر مشهد علاوه بر آبگرفتگی در سطح شهر موجب تاریکی هوا شد.

سیل نفس 8 شهر خراسان رضوی را گرفت / مشهد زیر آب رفت + فیلم

به گزارش اقتصاد100، باران سیل آسا همراه با رعد و برق در ساعت  ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروزدر مشهد منجر به آبگرفتگی در خیابانها و تاریکی آسمان در این کلانشهر شد، همچنین در بعضی از محلات نیز برق قطع شد و سرعت نیز بسیار ضعیف بود.

مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی  صبح امروز اعلام کرده بود که وزش باد شدید همراه با رگبار باران و رعدوبرق و بارش تگرگ همچنان تا اواسط هفته آینده در خراسان رضوی ادامه دارد.

۱۲  مفقودی در سیل امروز خراسان رضوی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۱۲ نفر در سیل مفقوده شده اند و امدادگران هلال احمر در حال امدادرسانی به متاثرین از سیل هستند.

بر اثر وقوع سیل در استان خراسان رضوی طی امروز چهارشنبه شهرهای تربت جام، درگز، نیشابور، مشهد، فیروزه، خواف، فریمان و بینالود متاثر از این پدیده جوی شده اند.

۲۳۱ فرد گرفتار در سیلاب خراسان رضوی امدادرسانی شدند

ذاکریان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: ۲۳۱ فرد گرفتار در سیلاب استان طی ظهر امروز تا کنون توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۹ منطقه ییلاقی ، عشایری و روستای استان درگیر سیلاب شدند .

وی با اشاره به ۱۲ نفر مفقودی بر اثر وقوع سیلاب در استان ، افزود : تا کنون ۱۵ تخته چادر و ۲۰۰ تخته پتو در بین حادثه دیدگان استان توزیع شده است .

وی بیان کرد : ۲۲ تیم به استعداد ۷۴ نفر با ۲۳ دستگاه خودروی امدادی کار امدادرسانی را انجام داده اند .

چهار مسیر اصلی در مشهد همچنان مسدود است

سرهنگ امیدوار رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: چهار مسیر اصلی در مشهد به دلیل سیلاب و آب افتادگی همچنان مسدود است. اکنون میدان انقلاب،میدان حافظ و میدان جهاد مسدود است و خودروها امکان تردد ندارند.

وی گفت: زیرگذر مصلی نیز به دلیل سیلاب مسدود است. ترافیک نیز در خیابان ها و معابر مختلف مشهد سنگین است.

۷ نفر در سیلاب مشهد جان باختند

 کافی‌نیا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: ۷ نفر در پی وقوع سیلاب در مشهد جان خود را از دست دادند.

وی گفت: در حال حاضر تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی در سطح شهر مشهد در حال امدادرسانی به شهروندان هستند.

تاکنون ۲ فوتی در میدان انقلاب از داخل خودروی محبوس در آب به بیرون کشیده شدند، همچنین یک منزل مسکونی در منطقه سیدی  مشهد به دلیل حجم سیلاب دچار آوار شده بود و متاسفانه یک مادر و چهار کودک فوت شده اند.

در پی بارندگی شدید عصر امروز، سیلاب در تقاطع های مشهد رخ داده و تعدادی خودرو نیز گرفتار شده اند.

خودروهای بسیاری با خود برد و جریان سیلاب در برخی خیابان‌ها و مناطق به حدی بود که سبب وحشت مردم شد و سراسیمه خود را از خطر سیل دور می‌کردند.

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار داشت: چند دستگاه خودرو در آبگرفتگی میدان انقلاب گرفتار شدند نیرو‌های عملیات در حال تلاش برای بازگشایی معابر هستند.

وی خاطرنشان کرد: آبگرفتگی در سطح شهر بالا رفته و بیشترین آبگرفتگی‌ها در سیدی، بلوار نماز و میدان انقلاب است و درخواست داریم اگر کار ضروری ندارند خارج نشوند.

بارشهای سیل‌آسا، آتش‌نشانی مشهد را به حالت آماده باش درآورد

باخدا، مدیر روابط عمومی آتش نشانی مشهد نیز اظهارداشت: تیم‌های غواصی آتش‌نشانی به منطقه پل ترمینال اعزام شدند و آمار دقیقی از تعداد ماشین‌های درگیر با سیل و افراد داخل آن در دسترس نیست.

وی با بیان این مطلب که تاکنون گزارشی از خسارت سیل در مشهد نداشته ایم گفت: طی ساعت های گذشته، گزارشاتی درباره گرفتار شدن مردم در سیلاب داشته ایم که ماموران آتش نشانی برای کمک مردم اعزام شده اند.

باخدا افزود:تاکنون خسارت جانی و مالی از سیلاب به آتش نشانی مشهد گزارش نشده است.

محسن داوری، فرماندار مشهد اظهار داشت: باتوجه به بارندگی‌های زیاد اخیر مشهد به خصوص سمت ارتفاعات بلوار نماز که باعث ورود رسوبات به منطقه سرافرازان و نماز شد.

وی افزود: الان تمام عوامل شهرداری و دیگر نهادها در حال تخلیه آب منطقه نماز هستند که به دنبال آن گل و لای آن جمع آوری شود.

داوری خاطرنشان کرد: مردم به هیچ عنوان وارد شهر مشهد نشوند و ماشین‌های خود را بیرون نیاورند تا ما بتوانیم ترافیک داخل شهر را کنترل کنیم و همچنین گل و لای و رسوبات را جمع کنیم.

 
 
 
 
 
 
 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما