مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در جمع خبرنگاران رسانه های خارجی عنوان کرد:

با تکیه برتوان داخلی تحریم ها هیچ اثری برما ندارد /آماده ارائه آموزش های بین المللی برای کشورهای همسایه در پتروپالایش اصفهان هستیم

اقتصاد 100 - در راستای اجرای طرح مدیریت شیشه ای ،اطلاع رسانی و شفافیت برنامه ها و اقدامات انجام شده و همچنین عمل به منویات رهبر معظم انقلاب برای تحقق شعار سال “مهار تورم و رشد تولید” در هلدینگ پتروپالایش اصفهان در بیست و سومین ماه از حضور دکتر محسن قدیری در مدیریت هلدینگ پتروپالایش اصفهان در قالب تور رسانه ای دو روزه که در آبان ماه به همت روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ پترو پالایش اصفهان برگزار شد ۳۰ رسانه خارجی از طرح ها، برنامه ها و اقدامات انجام شده و یا در حال اجرای این هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه آن بازدید کردند.

با تکیه برتوان داخلی تحریم ها هیچ اثری برما ندارد /آماده ارائه آموزش های بین المللی برای کشورهای همسایه در پتروپالایش اصفهان هستیم

در خلال برگزاری این تور رسانه ای مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در نشست خبری با رسانه های خارجی ابعاد و طرح های پیش روی این شرکت را برای رسانه ها تبیین کرد و گفت: «به فرموده معمارکبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» لذا در این زمینه جوانان این مرز و بوم با تلاش خستگی ناپذیر خود در هلدینگ پتروپالایش اصفهان از ۲۳ ماه قبل تاکنون با تلاش شبانه روزی و جهادی خود در سال “مهارتورم و رشد تولید” به مرحله ای از پیشرفت در این شرکت رسیده اند، که ما اکنون می توانیم بگویم که تحریم ها هیچ اثری بر ما ندارد.

مدیرعامل پتروپالایش اصفهان

دکتر محسن قدیری، در نشست خبری با رسانه های بین المللی با تاکید به اینکه استراتژی‌ ما اجرای  ۴۶۰ پروژه در پتروپالایش اصفهان است افزود: می خواهیم تا سال ۱۴۰۵ به بالاترین ضریب پیچیدگی درمنطقه برسیم .

وی با اشاره به اینکه برای برطرف کردن مشکلاتی که در زیرساخت‌های قدیمی پالایشگاه اصفهان وجود داشت اقدامات خوبی درحال انجام است ادامه داد: یکی از مهمترین این طرح ها  به‌روزرسانی زیرساخت‌های واحد آتش‌نشانی است که درحال ساخت بزرگ‌ترین زمین خط آتش خاورمیانه در پتروپالایش اصفهان هستیم .این زمین آتش دارای بالاترین استانداردهای روز دنیا است به گونه ای که می توانیم دوره های آموزشی بین المللی در آن برگزار کنیم و آماده گی داریم که اگر از کشورهای منطقه و همسایه در خواست برای برگزاری دوره های آموزشی وجود داشت این کار را انجام دهیم و گواهینامه به روز مطابق استاندارد آمریکا ارائه کنیم.

۲ دستگاه پایش آنلاین به‌زودی در پترو پالایش اصفهان نصب می شود

وی با اشاره به اینکه در پتروپالایش اصفهان بحث توجه به موضوع محیط‌ زیست مهم‌ترین مسئله برای ماست گفت: ما توسعه پایدار پتروپالایش اصفهان را مد نظر داریم لذا تولیدات این مجموعه همگی در راستای رعایت استانداردهای بین المللی است.

دکتر قدیری، با اظهاراینکه پتروپالایش اصفهان ۲۵ درصد سوخت ایران را تأمین می کند افزود: گوگرد استحصال شده از محصولات در پتروپالایش اصفهان زیر ۱۰ پی پی ام است این در حالی است که بیش از۲۶ میلیون لیتر گازوئیل و ۱۴ میلیون لیتر بنزین دراین پالایشگاه تولید می‌شود.

وی با عنوان اینکه در راستای شفافیت و ایجاد مدیریت شیشه ای همه امکانات ما مجهز به آنالیزهای آنلاین و وصل به سازمان محیط زیست است افزود: در راستای تعامل و ایجاد محیط زیست سالم سال قبل  ۵ دستگاه آنالیزور در پتروپالایش اصفهان نصب شد .

وی گفت: درحقیقت ما با این کار به محیط‌زیست اصفهان و کشور کمک کردیم ، در حقیقت ما یک مورد هم خارج از استانداردهای روز نیستیم.

دکترقدیری، با اشاره به اینکه تمام کوره‌های ما متصل به سامانه های محیط‌زیست است  ادامه داد: درحال خرید ۲ دستگاه پایش آنلاین هستیم که به ‌زودی در پتروپالایش اصفهان نصب خواهد شد ، این در حالی است که هم اکنون محیط ‌زیست پالایشگاه اصفهان به صورت شبانه روزی اندازه‌گیری می شود.

هیچ آنالیز خلاف استانداردهای زیست ‌محیطی در پتروپالایش اصفهان نداشته ایم

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به اینکه هیچ آنالیز خلاف استانداردهای زیست ‌محیطی در این شرکت نداشته ایم ادامه داد: آب خروجی ما به آنالیزهای محیط‌زیست وصل است هیچ‌گونه عدم انطباق در این ‌رابطه وجود ندارد ، در این زمینه تا سال ۱۴۰۵ تمام نشتی‌ دیگ‌ های بخار را نیز اندازه گیری می کنیم . با اجرای طرح های خوبی که در راستای رعایت استانداردهای زیست محیطی انجام داده ایم ۱۲ درصد مصرف سوخت در پالایشگاه اصفهان کاهش یافته است .

وی با اشاره به اینکه موتور متحرک ما نیرو و منابع انسانی است افزود: هیچ‌یک از کارکنان ما با مجموعه پتروپالایش قرارداد پیمانکاری ندارد و همه نیروها قرارداد مستقیم با پالایشگاه اصفهان هستند از نظر حقوقی و معیشتی برای کارکنان بیشترین رضایتمندی را ایجاد کرده‌ایم .

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۵ حدود ۲۰ هزار نفر نخبه را جذب پتروپالایش اصفهان خواهیم کرد افزود: تاکنون  هزار نفر نخبه را جذب پالایشگاه نموده‌ایم .

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به اینکه ما تمام پروژه‌ها را با آخرین تکنولوژی روز دنیا و بدون هیچ‌گونه تحریم دشمن به سرانجام رسانده‌ایم افزود: با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و اتکاء به توان داخلی از ضریب پیچیدگی  ۶٫۲ درصد  به ۱۲ درصد رسیدیم و قصد داریم تا سه سال دیگر به ضریب پیچیدگی ۱۶ درصد برسیم و به امید خدا تا سال ۱۴۰۷ نیز به بالای ۱۶ درصد پیچیدگی خواهیم رسید.

نگاه ما تنها توسعه پایدار نیست ؛استفاده از تکنولوژی روز دنیا را مد نظر داریم

نشست خبری (2)

وی با اشاره به اینکه نگاه ما در پتروپالایش اصفهان تنها توسعه پایدار نیست واستفاده از تکنولوژی روز دنیا را نیز مد نظر داریم افزود: قله‌های فتح ما مرتباً در حال ارتقا است تا در مسیر بهتر حرکت کنیم.

این مقام مسئول درپتروپالایش اصفهان ، اضافه کرد: برنامه‌ریزی و اجرای طرح ها در این شرکت آینده نگر بوده و ما قصد داریم با اجرای استراتژی‌های نیمه همگون و همگون به سبد های دیگرانرژی نیز توجه داشته باشیم ، از جمله اینکه دنیا به سمت استفاده از خودروهای برقی رفته و ما نیز برای اینکه به نیازهای اقتصادی کشور پاسخ دهیم به سراغ استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر رفته ایم و قرار است توسط شرکت مشعل پویا  یک هزار مگاوات انرژی خورشیدی در محدوده استان اصفهان را در قالب دوهزار هکتار در قالب یک طرح ۵ ساله راه اندازی کنیم .

دکترقدیری، با اشاره به اینکه در این نیروگاه خورشیدی هزارمگاوات برق خورشیدی را برای دولت تولید می‌کنیم افزود: در تلاش هستیم که خط تولید پنل های خورشید را نیز در این شرکت راه اندازی کنیم . این نیروگاه به‌صورت سیکل ترکیبی عمل خواهد کرد و ما می‌خواهیم منحنی پایدار انرژی را تحویل دولت دهیم.

بزودی خبرهای زیادی از شرکت مشعل پویا به گوش جهانیان خواهد رسید

بازدید خبرنگاران خارجی از پتروپالایش اصفهان

وی از ورود شرکت مشعل پویا به تولید باتری‌های برق، لیتیومی و پس شارژرها خبر داد و گفت: بزودی خبرهای زیادی از شرکت مشعل پویا به گوش جهانیان خواهد رسید این شرکت با مدیریت یک فرزند شهید در حال انجام کار است چرا که می‌خواهیم به آمریکا بفهمانیم که فرزندان شهدا و نخبه در این کشور در حال فعالیت هستند و پرچم ایران را در دنیا برافراشته خواهند کرد.

دکتر قدیری با اشاره به اینکه برنامه ما این است که شرکت مشعل پویا را به یک شرکت اول درخاورمیانه تبدیل کنیم افزود: شرکت مشعل پویا قادر است که بزرگ‌ترین تجهیزات کارخانجات را تولید نماید، همان‌طورکه در بحث ساخت ماهواره‌ها و موشک توانمند هستیم در سال‌های آینده نیز در بحث ساخت نیازهای کارخانجات هم خودکفا خواهیم شد.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان به رسانه های خارجی خبرداد: تاکنون بیش‌از ۹۰ درصد ساخت تولیدات داخلی توسط شرکت‌های داخلی برای این هلدینگ تأمین شده‌است ، از جمله کاتالیست هایی که در بحث تحریم‌های ظالمانه به کشور وارد نمی شد ، اکنون در داخل کشور در حال ساخت است.

هلدینگ پتروپالایش اصفهان3

وی، با اشاره به اینکه در این مجموعه بین بانوان و آقایان هیچ تفاوتی وجود ندارد و ما به دنبال استفاده از توان افراد نخبه هستیم تصریح کرد: در شرکت اکسیر ایرانیان که از شرکت های زیر مجموعه پتروپالایش اصفهان است تماماً با توان بانوان اداره می‌شود و در آینده نسل جدید شوینده ها توسط الکل های چرب تولید خواهد شد ؛ ۷ کارخانه تحت پوشش این شرکت قرار می گیرند.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان  با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین چالش ما بحث آب در این شرکت بود که خوشبختانه با پروژه‌های راه‌اندازی شده در این شرکت آن را به‌خوبی مدیریت کرده‌ایم افزود: مصرف آب در گذشته در این شرکت ۱۲۰۰ متر مکعب در ساعت  بود که با اجرای طرح های زیست محیطی این مصرف اکنون به  ۳۰۰ مترمکعب در ساعت رسیده‌ است که این یعنی ۷۵ درصد کاهش مصرف آب داشته‌ایم.

وی درباره بحث مدیریت آب در پتروپالایش اصفهان گفت: با طرح های خوبی که در این زمینه اجرا شد ۳۰۰ هزار مترمکعب آب در قالب ۶ مخزن بزرگ دراین شرکت در حال احداث است که تا ۶ ماه آینده این مخازن ساخته خواهد شد ۲۳ پروژه در حوزه آب تعریف شده است که تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر قدیری، همچنین در رابطه با موضوع انتقال آب از دریای عمان به پترو پالایش اصفهان گفت: تا حدود ۹ ماه آینده این طرح عملیاتی خواهد شد.

وی از دیگر برنامه های این شرکت را احداث ۳ برج خنک‌کننده نسل سوم برج‌ها مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در پتروپالایش اصفهان عنوان کرد و افزود: که یکی ازبرج ها ۱۲۰ مترمکعب در ساعت آب را کاهش خواهد داد.

هوش مصنوعی در پتروپالایش اصفهان

مصاحبه خبرنگاران

وی با اشاره به استفاده ازهوش مصنوعی در پتروپالایش اصفهان گفت: برنامه‌های مختلفی در این زمینه طراحی ‌شده است که شامل ۶۰ پروژه در قالب هوش مصنوعی است که به ‌زودی یکی پس ‌از دیگری عملیاتی خواهد شد .

قدیری با اشاره به اینکه در پتروپالایش اصفهان ۶٫۲ میلیارد یورو پروژه تعریف ‌شده که نشان ‌دهنده خنثی‌سازی تحریم‌هاست گفت: تمام این طرح ها توسط شرکت مشعل پویا به‌صورت مستقل انجام می‌شود و در قالب یک برنامه ۵ ساله تدوین شده است . همچنین در شرکت اکسیر ایرانیان پروژه THT را در حال انجام است که بیش ‌از ۷۰ میلیون دلار در سال سودآوری دارد و زنجیره ارزش ال ای پی نسل جدید را اجرایی خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هم‌اکنون تولید انواع بنزین‌های خارجی خارج از پالایشگاه در شهرستان‌های اصفهان توسط شرکت راهبر ترابر انرژی در حال انجام است و ما بحث صادارت سوخت را از طریق این شرکت دنبال می کنیم ادامه داد: شرکت راهبر ترابری انرژی نیز ۳۵۰ طرح در دست ‌اقدام دارد ، بیش ‌از ۳۰۰ ماشین حمل و نقل سوخت محصولات پالایشگاه از آلمان خریداری شده است تا بر اساس آخرین استانداردهای ایمنی این سوخت ها جابه جا شوند در آینده شرکت راهبرترابر انرژِی بزرگ‌ترین شرکت حمل‌ونقل خاورمیانه خواهد شد.

حرکت پترو پالایش اصفهان از تولید محور بودن به صادرات محورشدن

خبرنگاران خارجی (2)

وی در رابطه با عملکرد شرکت میرداماد و ملاصدرا نیز توضیح داد: اتفاقات خوبی در شرکت میردادماد در حال انجام است به گونه ای که در بحث حلال ها و روغن‌های نسل ۲ و ۳ حرکت های خوبی در دست اجرا است ؛ ان‌شاءالله به‌زودی در کشور به بحث خودکفایی می‌رسیم . در شرکت ملاصدرا نیز به گونه ای در حال فعالیت هستیم که به زودی تمامی کود های شیمایی مورد نیازکشاورزی را در این شرکت تولید خواهیم کرد و سود سالیانه این شرکت ۱۲ میلیارد دلار در سال خواهد بود.

دکتر قدیری به این مسئله اشاره داشت: پترو پالایش اصفهان از تولید محور بودن به صادرات محورشدن در حال حرکت است امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان هزینه شده‌است.

وی افزود: در پترو پالایش اصفهان مسیری را شروع کرده‌ایم که بتوانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم و با قدرت جلو برویم درحال‌حاضر ۹۵ درصد تجهیزات برای پالایشگاه اصفهان از تولیدات داخل است و ۶٫۲ میلیارد یورو پروژه برای پتروپالایش اصفهان تعریف شده است که همه این پروژه‌ها توسط صنایع داخلی به اجرا می رسند.

وی با اشاره به اینکه در سال قبل  ۳۶ هزار میلیارد تومان سود نصیب پترو پالایش اصفهان شد افزود: در همین سال ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی پالایشگاه بود.

کسب ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سود تا سال ۱۴۰۶ در پتروپالایش اصفهان

پتروپالایش اصفهان2

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۶ به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سود در این شرکت می رسیم افزود: ۱۲ استراتژی در این شرکت تعریف ‌شده است و توسعه پایداربر برمبنای آن قرار دارد که شامل اخلاق، محیط ‌زیست و اقتصاد است هدف‌گذاری حداکثر سازی سود به ذی‌نفعان را نیزمدنظر داریم .

وی با اشاره به اینکه بزودی شرکت مشعل پویا قلب و مغز متفکر پالایشگاه خواهد شد افزود: با مهندسی معکوس و با برند شاهین در حال ساخت تجهیزاتی هستیم که نیاز این شرکت است ، راکتور مهمی در شرکت مشعل پویا در حال ساخت و مهندسی معکوس است که آلمانی بوده و اکنون در این شرکت به دست متخصصان ایرانی نصب و راه اندازی خواهد شد.

خبرنگاران خارجی3

وی خبرداد: تا سه سال دیگر۲۰۰ مدیر استراتژیک را تحویل صنعت نفت ایران خواهیم داد تا آینده پتروپالایشی ایران را تضمین کند.

گفتنی است در تور بازدید رسانه های خارجی از هلدینگ پترو پالایش اصفهان رسانه های پرس تی وی ، العربیه، آناتولی ترکیه، فونیک چین، ZDF آلمان، رسانه مرکزی چین، الاتجاه عراق، الرابعه عراق، اینکس لوکزامبورک، المسیره یمن، راشا تودی روسیه، وایوری امارات متحده عربی و غیره حضور داشتند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما