جهاد اقتصادی در نوروز هم تعطیل نیست/ بازدید ویژه مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان از طرح KHT شرکت اکسیر ایرانیان

اقتصاد ۱۰۰ - اهمیت طرح KHT پتروپالایش اصفهان ، باعث شد تا مدیرعامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان به همراه معاونان و مدیران شرکت، در بازدید نوروزی خود ازاین طرح به طور ویژه بازدید کنند.

جهاد اقتصادی در نوروز هم تعطیل نیست/ بازدید ویژه مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان از طرح KHT شرکت اکسیر ایرانیان

در این بازدید دکتر محسن قدیری، مدیر عامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان در نشستی با مدیر اجرای طرح KHT  و مدیران شرکت اکسیر ایرانیان بر اجرای دقیق و سریع این طرح تاکید کرد و گفت: شرکت «اکسیر ایرانیان» به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ‌ بزرگ پتروپالایش اصفهان برای استفاده بهینه از محصولات پالایشگاه اصفهان و افزایش کیفی محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای بین‌المللی روز دنیا و تبدیل محصولات به نفت سفید باکیفیت و دیگر فرآورده‌های با ارزش تاسیس شد.

IMG_20240383_173635524

وی تاکید کرد: هدف عمده این شرکت اجرای پروژه‌های KHT (گوگردزدایی از نفت سفید)، واحد الکیلاسیون (LAB)، واحد اسیدسولفوریک (LABSA) است که ما از مدیر پروژه KHT انتظار داریم هر چه سریعتر این طرح را به اتمام برساند، چرا که اهمیت این طرح در تکمیل پروژه های زنجیره ارزش و حفظ محیط زیست بسیار با اهمیت است.

هلدینگ 2دکتر محسن قدیری، ادامه داد: شرکت پتروپالایش اکسیر ایرانیان در افق ۱۴۰۵ پیش‌رو، پیشتاز خلق زنجیره ارزش فرآورده‌های پایه‌ نفت سفید در منطقه خاورمیانه و تولید الکل‌های چرب با کاربری مواد شوینده، مواد آرایشی، نساجی و چرم‌سازی، کشاورزی و رنگ شده را در دستور کار دارد و پروژه‌های این شرکت به‌منظور توسعه صنایع پایین دستی و ایجاد ارزش افزوده فرآورده‌های نفتی اجرایی شده است.

وی تاکید کرد:واحد KHT یا تصفیه هیدروژنی نفت سفید، با هدف حذف ناخالصی‌های موجود در برش نفت سفید (که بیشتر گوگرد و نیتروژن است) و بالابردن کیفیت سوخت در پترو پالایش اصفهان راه‌اندازی شده است که این پروژه علاوه بر کمک به تولید کامل سوخت دیزل پالایشگاه با استاندارد یورو ۵،‌ توسعه محصولات زنجیره پائین‌دستی نفت سفید را نیز به دنبال دارد. این پروژه علاوه بر کمک به تولید کامل سوخت دیزل پالایشگاه با استاندارد یورو ۵،‌ توسعه محصولات زنجیره پائین‌دستی نفت سفید را نیز به دنبال دارد.

هلدینگ 3مدیر پروژه طرح KHT نیز گفت:خوراک ورودی با ظرفیت ۳۱ هزار بشکه در روز منجر به تولید روزانه ۱۶ هزار بشکه نفت سفید خواهد شد. در فرایند گوگردزدایی، ترکیبات گوگرددار موجود به کمک گاز هیدروژن و کاتالیست‌های مناسب جداسازی می‌شود و در نهایت گوگرد به صورت گوگرد جامد یا اسیدسولفوریک و سپس محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌شود.

هلدینگ 4وی بیان داشت:جداسازی ترکیبات گوگرد از گاز هیدروژن نیز ازسوی واحد آمین انجام می‌شود و در نهایت گوگرد موجود در خوراک نفت سفید از ۳ هزار پی‌پی‌ام به کمتر از ۱ پی‌پی‌ام کاهش می‌یابد. با توجه به این که با راه‌اندازی کامل واحد امکان تولید کل محصول دیزل پالایشگاه با استاندارد یورو ۵ فراهم می‌شود.

وبگردی

ارسال نظر

 

نظرسنجی

به نظر شما چرا کسی پرسپولیس و استقلال را نمی‌خرد؟

.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما