داور کشتی فینال حسن یزدانی به خاک سیاه نشست!!

اقتصاد 100 - به نظر می‌رسد اشتباه بزرگ در فینال ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۳ جهان تبعات سنگینی برای داور باسابقه کشتی لهستان در پی داشته باشد.

داور کشتی فینال حسن یزدانی به خاک سیاه نشست!!

به گزارش گروه اقتصاد ورزش، مسابقه فینال وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی 2023 جهان با برتری علی چنگیز از ترکیه به پایان رسید و با وجودی که او به شکلی محرز مقابل دیوید لوسونچی ضربه فنی شده بود، اما با نظر رئیس تشک، ضربه فنی اعلام نشد تا کشتی‌گیر مجارستانی به مدال نقره جهانی بسنده کند.

در روزهای گذشته اتحادیه جهانی در این رابطه تشکیل جلسه داد و اعلام کرد برای آنکه حق لوسونچی ضایع نشود و اینکه در آن مبارزه دست چنگیز از سوی داور به عنوان برنده بالا رفته و طبق قوانین برنده تغییر نخواهد کرد، دو طلا در این وزن توزیع خواهد شد. یکی از آنها را علی چنگیز در بلگراد گرفت و دیگری نیز به نام دیوید لوسونچی ضرب خواهد شد.

رئیس تشک این مبارزه کارول داور درجه S1 لهستانی بود که راکت سفید را بالا برد که این از نگاه اتحادیه جهانی صددرصد اشتباه بود و لوسونچی در این دیدار، چنگیز را ضربه فنی کرده بود.

کارول داور باسابقه‌ای است که قضاوت‌های خوبی هم در چندین دوره حضور در بازی‌های المپیک و مسابقات جهانی داشته، او داور مبارزه فینال حسن یزدانی و انور گدویوف روس در المپیک 2016 ریو هم بود که این مسابقه نزدیک و حساس در نهایت به سود نماینده ایران تمام شد.

با وجود این سابقه درخشان، به احتمال فراوان کارول در پایان سال میلادی که لیست داوران بین‌المللی اعلام خواهد شد، با تنزل درجه مواجه شده و به این ترتیب قضاوت در المپیک 2024 پاریس را از دست خواهد داد.

انتهای پیام/

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.