واکنش جنجالی رئیس هیات کشتی استان فارس به محرومیت محمدعلی گرایی

اقتصاد 100 - رئیس هیئت کشتی استان فارس ضمن ابراز تأسف از محرومیت یک ساله کاپیتان تیم ملی فرنگی گفت که در این سال‌ها، او حتی یک مورد اخلاقی و بی‌انضباطی نداشته است.

واکنش جنجالی رئیس هیات کشتی استان فارس به محرومیت محمدعلی گرایی

به گزارش گروه اقتصاد ورزش، در مورد محرومیت یک ساله محمدعلی گرایی از شرکت در مسابقات عنوان کرد: خیلی متأسف شدم و دوست نداشتم این قهرمان برجسته و ارزنده‌ با چنین حکمی از سوی اتحادیه جهانی مواجه شود. او نزدیک به 10 سال عضو تیم ملی بوده و در این سال‌ها حتی یک بی‌اخلاقی یا بی‌انضباطی از او ندیدیم. کشتی برادرش مقابل حریف ژاپنی حس برادرانه را در او ایجاد کرده که دست به چنین اقدامی زد و با محرومیت تاوانش را خواهد داد.

وی ادامه داد: علی گرایی از نزدیک شاهد وزن کم کردن و عذاب کشیدن برادرش بوده و در یک آن تحت تأثیر قرار گرفته است. قطعاً این کار برنامه‌ریزی شده نبود که اگر واقعاً فکر و برنامه‌ای پشت آن بود، خود محمدعلی گرایی این کار را انجام نمی‌داد و این اقدام از سوی افراد دیگری انجام می‌شد تا محرومیت عاید محمدعلی گرایی نشود. این کشتی‌گیر بسیار مؤدب بوده و هیچ حاشیه‌ای در این سال‌ها نداشته و حیف است که با چنین محرومیتی مواجه شد.

خوبیاری درباره اینکه آیا این محرومیت به معنای خداحافظی محمدعلی گرایی از دنیای قهرمانی است؟، گفت: در خصوص تصمیمی که او برای آینده کشتی‌اش خواهد گرفت، مطلع نیستم. به هرحال با این محرومیت، المپیک را از دست داده و نمی‌دانم دوست دارد بعد از محرومیت هنوز کشتی بگیرد یا نه. همه چیز با خودش هست.

رئیس هیئت کشتی فارس با اشاره به میزبانی این استان از مسابقات قهرمان کشوری جوانان، یادآور شد: مسابقات باکیفیت و خیلی خوبی برگزار شد، چه به لحاظ میزبانی و چه فنی. ما هم سعی کردیم با استفاده از امکاناتی که اداره کل ورزش استان در اختیارمان قرار داده و امکاناتی که خودمان داشتیم، بهترین میزبانی را داشته باشیم و کمبودی نباشد، چه از نظر خوابگاه، چه تغذیه و پذیرش، حتی اگر تیمی زودتر و دیرتر از زمان اعلام شده خواست در خوابگاه بماند، همکاری لازم را داشتیم.

او در حالی که تیم استان فارس بالاتر از تهران و خوزستان قهرمان کشور شده، در این باره گفت: از عملکرد تیم‌مان راضی هستیم، همه زحمت کشیدند، همه بچه‌ها امتیاز گرفتند و تیم الف ما سه طلا، یک نقره و سه برنز گرفت. کسب هفت مدال، خیلی ارزشمند بود. می‌توانستیم بیشتر از این هم امتیاز بگیریم چون کشتی‌گیران سه وزن 55، 63 و 67 کیلوگرم ما در حالی که از حریف پیش بودند، کشتی را باختند.

خوبیاری در پاسخ به این سؤال که اگر میزبان این مسابقات شیراز نبود، باز هم این تیم قهرمان رده سنی جوانان می‌شد؟، گفت: به احتمال زیاد بله، چون اختلاف امتیاز ما با دو تیم تهران و خوزستان کم نبود.

رئیس هیئت استان فارس گفت: از همه همکارانم در هیئت کشتی کمال تشکر را دارم که از دو هفته پیش تمام وقت مشغول کارهای میزبانی بودند. از نایب‌رئیس و دبیر و سایر همکاران‌مان که همه سنگ تمام گذاشتند و تا یک هفته دیگر هم باید کارهای مربوط به این میزبانی را انجام دهند.

انتهای پیام/

وبگردی

ارسال نظر

 
.