وضعیت اوراق سلف موازی استاندارد امسال چگونه است؟

مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالا در رابطه با مزیت ها و برنامه‌های انتشار اوراق سلف موازی استاندارد نکاتی را مطرح کرد.

وضعیت اوراق سلف موازی استاندارد امسال چگونه است؟

به گزارش اقتصاد100، رحمان آراسته، مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بزرگترین مزیت تامین مالی از طریق اوراق سلف ایجاد سرمایه در گردش برای تولیدکننده است  تولیدکنندگان نیاز به سرمایه در گردش جهت تولید محصول خود دارند. در این مسیر تولیدکنندگان با خیال آسوده اوراق خود را برای کالای تولیدی خود منتشر می‌کنند و سرمایه‌گذاران و خریداران، افراد حقیقی و حقوقی بدون محدودیتی می‌توانند اقدام به خرید این اوراق کنند و تا سر رسید مشخص می‌توانند این اوراق را نگهداری کنند و در آنجا می‌توانند یا کالای خود را فیزیکی دریافت و یا تفاوت سقف سود را بر اساس قرار داد دریافت کنند و هیچ اجباری برای گرفتن کالا وجود ندارد.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: پیش بینی می‌شود برای امسال بیش از دو برابر سال قبل تامین مالی از طریق ابزار اوراق سلف موازی استاندارد را داشته باشیم چرا که هم اکنون پرونده‌های زیادی برای ما آماده است.

آراسته همچنین اظهار کرد: فکر می‌کنم با توجه به جذابیت‌هایی که اوراق سلف موازی استاندارد دارد و این که سود پرداختی در حین دوره برای تولیدکننده ندارد نسبت به سایر اوراق‌های تامین مالی در بازار سرمایه یک مزیت است. پیش بینی این است که امسال در تمام صنایع کشور بتوانیم این نوع تامین مالی را انجام دهیم.

پیش از این آراسته گفته بود،  از سال ۹۳ تاکنون مجوز انتشار اوراق سلف را اخذ کردیم و تقریبا امسال برای دو خودروساز بزرگ نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام دادیم.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما