مهلت تبدیل اسناد قولنامه‌ای به اسناد مالکیتی اعلام شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهرهای زیادی گرفتار مشکل اسناد قولنامه ای و سندهای غیر رسمی هستند که بر اساس قانون مقرر شد تا در طی 6 سال تمامی اسناد قولنامه‌ای به اسناد مالکیتی تبدیل شود.

مهلت تبدیل اسناد قولنامه‌ای به اسناد مالکیتی اعلام شد

به گزارش اقتصاد100، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در مسجد جامع شهر بومهن در شهرستان پردیس در جمع مردم ولایتمدار این شهرستان اظهار کرد: مشارکت امروز در انتخابات مانند مجاهدت در پشت خاکریز های دوران دفاع مقدس است و باید با وظیفه ملی و دینی خود با حضور در انتخابات، اعتبار و قدرت بازدارندگی کشور را رقم بزنیم و فارغ  از اینکه به چه کسی می خواهیم رای بدهیم بدانیم که مشارکت در انتخابات برای کشور ثبات و امنیت می آورد.

وی گفت: برای رفع مشکلات درمانی در سال ۱۴۰۱ بیمه سلامت را تصویب کردیم و اعتبار گذاشتیم و دولت هم در اجرا سنگ تمام گذاشت و در بازه زمانی کوتاه برای ۶ میلیون نفر پیامک عضویت در بیمه سلامت ارسال شد و دولت هم برای بیمه سلامت اعتبار تخصیص داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای بیماری های صعب العلاج و افراد بی بضاعت صندوقی تعیین شد تا برخی از افراد با ضوابط تعیین شده از سوی دولت کمک بلاعوض دریافت کنند و برخی دیگر برای درمان از تسهیلات قرض الحسنه استفاده کنند تا فشار از روی خانواده ها برداشته شود.

قالیباف با اشاره به اینکه تصویب قانون واردات خودرو یکی دیگر از اقدامات مجلس است تا جلوی رانت هایی که دلیل اصلی آن ضعف مدیریت بود گرفته شود افزود: در زمان تصویب این قانون در طی ۴۸ ساعت ۱۵ تا ۳۰ درصد قیمت خودرو کاهش پیدا کرد و افزایش ایمنی و کاهش مصرف بنزین خودرو بخش دیگری از مزایای تصویب قانون واردات خودرو است.

وی با اشاره به تصویب قانون راهبردی بیان کرد: بنا بر فرمایش حضرت آقا در مجلس انقلابی یازدهم قانون راهبردی در باره مسائل هسته ای تصویب شد و همه را از بلاتکلیفی در حوزه مسائل هسته ای و سیاست خارجی نجات داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص رفع مشکل مسکن، اظهار داشت: در حوزه مسکن قانون روان و شفاف جهش مسکن را تصویب کردیم که قانون مترقی است و بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب از دهه گذشته عقب ماندگی جدی در حوزه مسکن داریم که باید جبران کنیم.

قالیباف با بیان اینکه وضع قانون برای روابط موجر و مستاجر و تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی بخش دیگری از اقدامات مجلس است، افزود: یکی دیگر از خدمات مجلس یازدهم ایجاد پنجره واحد خدمات برای مردم با هدف کاهش بروکراسی اداری و تسهیل گری در انجام امور مردم است که ادارات را مکلف به پاسخگویی به مردم در طی مدت زمان مشخص کردیم.

وی با اشاره به تصویب قانون دانش بنیان در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ابراز کرد: قانون ساماندهی ابزارها و نظام های تامین مالی برای سرمایه گذاری بخش دیگری از اقدامات مجلس یازدهم است که در حدود 2 سال و نیم زمان برد و اخیرا نهایی شده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این قانون خانواده ها می توانند از یارانه خود برای وثیقه وام استفاده کنند و با تصویب قانون داده ها تمامی ادارات می توانند از اطلاعات لازم برای خدمات رسانی بهتر به مردم در یک سیستم یکپارچه بهره ببرند و پاسخگو باشند.

قالیباف در ادامه در خصوص اتصال مترو به شهرستان پردیس اظهار کرد: بحث مترو برنامه بلند مدت است، مطالعاتی انجام شده و همان طور که مترو به فرودگاه امام و کرج رفته برای متروی پردیس و بومهن نیز اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به تصویب قانون رفع مشکل اسناد قولنامه ای، توضیح داد: شهرهای زیادی گرفتار مشکل اسناد قولنامه ای و سندهای غیر رسمی هستند، بر اساس این قانون مقرر شده تا در طی 6 سال تمامی اسناد قولنامه ای به اسناد مالکیتی تبدیل شود که این مهم را مرهون منویات و پی گیری مقام معظم رهبری هستیم.

پایان پیام/

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما