آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی

آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی و بهره گیری از برنامه هایی چون یخ زدایی (دیفراست)، پخت و … را در این مطلب بررسی خواهیم کرد.

آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، مایکروویو سامسونگ قدیمی شما نیز می‌تواند با کمک برنامه‌های پخت، یخ زدایی بسیاری از کارهای مربوط به آشپزی را آسان‌تر می‌کنند.

ویژگی‌های پخت و نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ قدیمی در برخی از مدل‌ها با تفاوت جزئی همراه است.

باید دقت کنید که دستگاه شما مایکروویو است یا مایکروفر تفاوتی این دو با یکدیگر: وجود المنت و حالت فر در دستگاه‌های مایکروفر است.

در مدل‌های مایکروویو سامسونگ شما قادر به استفاده از حالت گریل یا کانوکشن نخواهید بود چون دستگاه هیتر گرمایشی ندارد.

نحوه استفاده از یخ زدایی خود کار در مایکروفر سامسونگ قدیمی

برنامه یخ زدایی خودکار انتخابی مناسب و سریع برای آب کردن انجماد مواد غذایی شماست. برای آموزش طرز استفاده از یخ زدایی در مایکروفر سامسونگ قدیمی با انتخاب دکمه یخ زدایی اتوماتیک و با وزن دهی دستی می‌توانید در طی چند دقیقه یخ زدایی را انجام دهید.

معمولاً برنامه‌های یخ زدایی اتوماتیک برای گوشت، نان، ماهی و مرغ در تمامی سریع‌ها تعریف شده است و با عدد یک تا چهار شما می‌توانید این برنامه را انتخاب و وزن مواد غذایی خود را وارد کنید.

یکی از تفاوت‌هایی که سری‌های قدیمی مایکروفر سامسونگ انواع جدید بخصوص مدل‌های سامی دارند طریقه وزن دهی است در سری‌های جدید وجود با سنسور تشخیص وزن نیازی به وزن دهی دستی نخواهید داشت اما این احتمال وجود دارد که پس از مدتی با ارور E۳۲ مایکروفر سامسونگ روبرو شوید.

غذای خود را داخل دستگاه گذاشته و درب را ببندید. با فشار دادن یک یا چند بار دکمه یخ زدایی خودکار، نوع غذایی را که در حال یخ زدایی هستید انتخاب کنید. دفترچه راهنمای ماکروفر به توضیح مشخصات دکمه‌ها و دفعاتی که باید این دکمه را بزنید برای انواع مختلف غذا اشاره شده است.

سپس با فشار دادن دکمه‌های شماره دار وزن غذا را تنظیم کنید. به عنوان مثال، برای تنظیم ۱.۵ پوند (هر پوند تقریباً ۵۰۰ گرم)، ۱ را فشار دهید و سپس ۵ را فشار دهید. سپس، START را فشار دهید تا یخ زدایی شروع شود.

مایکروویو در نیمه برنامه یخ زدایی بوق می‌زند تا به می‌گوید که غذا را برگردانید تا سمت دیگر نیز یخ زدایی شود، برنامه متوقف نمی‌شود و منتظر شما می‌ماند، بنابراین مطمئن شوید که ماکروفر روی حالت توقف قرار گرفته سپس غذا را برگردانید. دوباره دکمه START را فشار دهید تا کار یخ زدایی مایکروفر سامسونگ تمام شود.

توجه داشته باشید در طرز استفاده از ماکروفر ساموسنگ قدیمی در حالت دیفراست می‌توانید یک بار STOP/CLEAR را برای مکث و دو بار برای لغو فشار دهید.

طرز استفاده از پخت خودکار Auto Cock در مایکروفر سامسونگ قدیمی

آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی

آیا می‌دانید برای پخت غذای خود چه میزان زمان لازم است، آیا غذا می سوزد یا طبخ به خوبی انجام نمی‌شود؟ آشپزی خودکار یا Auto Cock این ایده را به شما می‌دهد که فقط به مایکروویو Samsung خود بگویید غذای شما چه چیزی است (و چه مقدار) پس زمان مورد نیاز از قبل در تنظیماتی دستگاه، برنامه‌ریزی شده است.

مراحل پخت خود کار در مایکروویو Samsung قدیمی

غذای خود داخل دستگاه بگذارید، در را ببندید و سپس Auto Cook را فشار دهید.

از دکمه‌های بالا/پایین ( Up/Down) یا دکمه‌های عدد دار برای انتخاب دسته‌ای که با نظر شما مطابقت دارد (مانند گرم کردن، پختن و غیره) استفاده کنید.

OK را فشار دهید و سپس عددی را انتخاب کنید که با نوع غذایی که داخل دستگاه گذاشته اید (مانند پاستا، نوشیدنی و غیره) مطابقت دارد.

پس از انتخاب غذا، در صورت عدم نیاز به تنظیم مقدار، START را فشار دهید. اگر نیاز به تنظیم مقدار دارید، پس از انتخاب دسته و نوع غذا، OK را فشار دهید. مقدار غذا را وارد کرده و سپس START را فشار دهید.

مایکروویو به طور خودکار از زمان و تنظیمات که به عنوان پیش فرض برنامه ریزی شده استفاده می‌کند.

معمولاً اگر دکمه دستگاه کار نکند با ارور Se در مایکروفر سامسونگ روبرو خواهید شد برای رفع مشکل می‌توانید از متخصصین Tamir۲۴.com استفاده کنید.

نحوه استفاده از سنسور پخت در ماکروفر سامسونگ قدیمی

آموزش طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی

برنامه سنسور پخت به شما خواهد گفت چه مدتی برای طبخ مورد نیاز است، تکنولوژی پخت با سنسور مایکروویوهای Samsung را یک قدم جلوتر می‌برد. این کار را با اندازه گیری میزان رطوبت و بخار آزاد شده توسط غذا انجام می‌دهد.

گزینه‌های موجود در نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ بسته به مدل متفاوت خواهد بود. می‌توانید طرز استفاده از سنسور پخت را در دفترچه راهنمای مایکروفر Samsung برای بررسی جزئیات بیشتر بررسی کنید.

مراحل استفاده از سنسور پخت Sensor Cocking

غذای خود را روی بشقاب گردان بگذارید و درب را ببندید. سپس، برنامه مورد نظر خود را با فشار دادن دکمه مربوطه انتخاب کنید: پاپ کورن، سیب زمینی، پیتزا، سبزیجات، نوشیدنی یا گرم کردن مجدد.

در صورت نیاز، دوباره دکمه انتخاب شده یا دکمه‌های شماره را فشار دهید تا یک برنامه خاص (مثلاً شام منجمد) را انتخاب کنید و سپس START را فشار دهید.

همانطور که گفتیم، زمان پخت و درجه حرارت به طور خودکار طبق دستور پخت انتخاب شده تنظیم می‌شود. وقتی مایکروویو تشخیص داد که غذا تمام شده است، متوقف می‌شود و ۴ بار بوق می‌زند.

طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ قدیمی برای گرم کردن چگونه است؟

در نحوه استفاده از ماکروفر سامسونگ قدیمی به یاد داشته باشید که همیشه سطح توان Power Level به طور پیش فرض روی High تنظیم شده است.

اگر سطح توان را به تنظیم پایین‌تری تغییر دهید، برای استفاده‌های بعدی دوباره به حالت High برمی‌گردد برای جلوگیری از اینکار Power Level را فشار دهید و سپس قدرت مورد نیاز خود را در هر بار استفاده انتخاب کنید.

این عملکرد کلاسیک مایکروویو است. فقط غذای خود را در مایکروویو قرار دهید و زمان پخت دلخواه خود را وارد کنید.

اگر دکمه استارت را برای گرم کردن فشار دادید و پس از انجام برنامه غذای شما سرد مانده است دستگاه خراب شده است و برای دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگی ماکروفر سامسونگ در تعمیر ۲۴ تماس بگیرید.

منبع : مهر

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما