پلنگ در برند کارتیه سمبل چیست؟

طلا و جواهر اقتصاد 100: کارتیر یکی از لوکس‌ترین برندهای ساعت و جواهرات در جهان است.

پلنگ در برند کارتیه سمبل چیست؟

پشت هر قطعه ساخته شده توسط کارتیه ، داستانی شخصی از عشق، تعهد و دوستی نهفته است. حتی محصولات جدید این برند هم با طراحی منحصربه‌فرد الهام گرفته از سبک دوره‌های گذشته، ساخته می‌شوند. در واقع، کارتیه یک نام قابل‌اعتماد در دنیای گسترده جواهرات است. در حال حاضر کارتیر بیش از ۲۰۰ فروشگاه در سرتاسر جهان دارد و کارنامه آن بسیار فراتر از جواهرات است.

پلنگ ، سمبل برند کارتیه

پلنگ، سمبل برند کارتیه است. نماد پلنگ از اوایل قرن بیستم وارد طرح‌های کارتیه شد. در حقیقت، پلنگ، لقب یکی از طراحان این شرکت به نام جینی توسنت بود که به خاطر زیرکی و علاقه‌اش به گربه‌سانان، به این عنوان معروف شده بود.

داستان این بود که در سال ۱۹۱۷ لویی کارتیه یک زیرسیگاری با طرح پلنگ به «جینی توسنت» هدیه داد. کمی بعد وقتی جینی توسنت به جمع طراحان کارتیه پیوست، از این پترن جذاب در طراحی یک حلقه‌ی ساخته شده از طلای زرد استفاده کرد و به این ترتیب باعث شکل‌گیری این کلکسیون شد.

پس از گذشت بیش از صد سال از تولید اولین محصول با پترن پلنگی، کارتیه همچنان از این نماد در محصولات خود استفاده می‌کند. طرح پلنگ در بیشتر محصولات کارتیه مثل ساعت مچی، حلقه، گردنبند و سنجاق استفاده می‌شود. معمولاً چشم‌های پلنگ را از زمرد و لکه‌های تیره پوست آن را با عقیق یا یاقوت کبود می‌سازند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.