نام 5 زن سرشناس جهان که افتخار استفاده از این الماس میلیاردی را داشتند

طلا و جواهر اقتصاد 100: الماس زرد افسانه‌ای تیفانی را تا کنون چه کسانی استفاده کرده‌اند.

نام 5 زن سرشناس جهان که افتخار استفاده از این الماس میلیاردی را داشتند

منشا الماس زرد تیفانی

الماس زرد افسانه‌ای تیفانی در سال ۱۸۷۷ در معادن الماس کیمبرلی در آفریقا با وزن حدود ۲۸۷ قیراط کشف شد. این وزن متعلق به سنگ راف یا برش نخورده الماس بود. یک سال بعد چارلز لوئیس تیفانی، بنیانگذار برند تیفانی، آن را به قیمت ۱۸۰۰۰ دلار خریداری کرد و شهرت خود را به عنوان “پادشاه الماس‌ها” تثبیت کرد.

الماس زرد

چارلز تیفانی بعد از خرید خوبی که در فرانسه در خلال انقلاب دوم انجام داد، فهمیده بود که خرید سنگ‌های قیمتی با ارزش و کمیاب سودآوری زیادی برایش دارد. و از همان زمان این کار را به طور جدی انجام می‌داد و در نهایت در سال ۱۸۷۸ توانست عنوان “پادشاه الماس‌ها” را از آن خود کرد. 

چارلز لوئیس تیفانی

الماس زرد برای تراش به پاریس برده شد و توسط دکتر جورج فردریک کونز، گوهرشناس ارشد تیفانی برش داده شد. این الماس بعد از برش به قطعه‌ای ۱۲۸ قیراطی و با ۸۲ صفحه تبدیل شد. الماس زرد افسانه‌ای تیفانی با ۲۴ صفحه بیشتر از حالت نرمال که ۵۸ صفحه می‌باشد برش خورد. همین مساله تاثیر زیادی در زیبایی و درخشش آن داشت. الماس زرد افسانه‌ای تیفانی تا کنون توسط پنج زن استفاده شده است و در حال حاضر به عنوان بخشی از دارایی و گنجینه تیفانی می‌باشد.

الماس زرد

این یک رفتار مرسوم بین برندهای معروف جواهرات می‌باشد. همه سنگ‌های ارزشمندی که توسط این برندها خریداری می‌شود لزوما به فروش نمی‌رسد، برخی از کمیاب‌ترین و ارزشمندترین آنها نزد خود برندها می‌ماند. و به نوعی قدرت نمایی و نشان دهنده ارزش برند خواهد بود.

استفاده از الماس زرد تیفانی در یک کمپین تبلیغاتی

الماس تیفانی یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین قطعات جواهر در دنیاست. در سال ۲۰۲۱ این قطعه نمادین در جدیدترین کمپین تبلیغاتی این برند با چهره‌های جدید بیانسه و جی زی مورد استفاده قرار گرفته که باعث شهرت مجدد این جواهر بی‌نظیر شد.

این اولین بار بود که این الماس در یک کمپین تبلیغاتی حضور داشت.  بیانسه پنجمین و آخرین نفری هست که تا کنون موفق شده این گردنبند را استفاده کند.

اولین نفر

این قطعه برای اولین بار در سال ۱۹۵۷ توسط  مری وایت هاوس استفاده شد. او این گردنبند را برای یک مراسم خیریه که تیفانی یکی از بانیان برگزاری آن بود قرض گرفت.

الماس زرد

مری وایت هاوس و الماس زرد تیفانی

مری وایت هاوس اولین زنی که الماس زرد افسانه‌ای را استفاده کرد

دومین نفر

در سال ۱۹۶۱ آدری هپ بورن در فیلم معروف “صبحانه در تیفانی” این الماس را استفاده کرد. در آن زمان الماس روی یک گردنبند بسیار زیبا با طرحی از روبان‌های درهم پیچیده بود. این گردنبند توسط طراح افسانه‌ای تیفانی، ژان شلمبرژه، طراحی شده بود. این فیلم باعث شهرت بیشتر این الماس و البته برند شد.

آدری هپبورن دومین زنی که الماس زرد افسانه‌ای را استفاده کرد

بعد از آن الماس برای مدتی روی یک گل سینه به نام پرنده روی صخره قرار گرفت. این سنجاق سینه هم توسط ژان شلمبرژه طراحی شده بود و اکنون به عنوان یکی از طرح‌های نمادین تیفانی شناخته می‌شود.

سنجاق سینه پرنده روی صخره

در سال ۲۰۱۲، الماس تیفانی در جشن ۱۷۵ سالگی تیفانی مجددا روی یک گردنبند جدید قرار گرفت. این جواهر در گردنبندی با بیش از ۱۰۰ قیراط الماس سفید قرار داده شد.

سومین نفر

در سال ۲۰۱۹ لیدی گاگا سومین زنی بود که این گردنبند را به گردن داشت، او برای مراسم اسکار سال ۲۰۱۹ در حالی برای دریافت جایزه خود حاضر شد که این شاهکار بی‌نظیر روی گردنش می‌درخشید.

چهارمین نفر

در سال ۲۰۲۰ گال گادوت در فیلم “قتل روی نیل” که بر اساس رمانی از آگاتا کریستی ساخته شده بود این گردنبند را به گردن داشت و نامش به عنوان چهارمین زنی که این الماس را استفاده کرده است ثبت شد. این فیلم به دلیل شرایط پاندمی در سال ۲۰۲۲ اکران شد.

پنجمین نفر

و در نهایت در سال ۲۰۲۱ بیانسه پنجمین زنی بوده است که این الماس را برای کمپین تبلیغاتی “درباره عشق” که توسط برند تیفانی اجرا شد، استفاده کرده است. اگر چه بیانسه زودتر از گال گادوت با گردنبند دیده شد اما به لحاظ توالی زمانی گال گادوت چهارمین زنی بود که از این الماس استفاده کرد.

ارزش فعلی الماس زرد تیفانی

در سال ۲۰۱۹، ارزش تخمینی الماس تیفانی ۳۰ میلیون دلار بود. الماسی که روزگاری به قیمت ۱۸ هزار دلار توسط چارلز لوئیس تیفانی خریداری شده بود امروزه بیش از ۳۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده است و این مقایسه قدرت سرمایه‌گذاری در جواهرات را نشان می‌دهد!!!

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما