این انگشتر برای ازدواج و بخت گشایی بی نظیر است

طلا و جواهر اقتصاد 100: شما را با سنگ و دعای شرف الشمس آشنا کرده و سپس به جزئیات می پردازیم . سنگ شرف الشمس ، در واقع همان سنگ عقیق زرد است که به آن سنگ شرف الشمس نیز می گویند . سنگ عقیق ابتدا در زمان های گذشته در سرزمین یمن و رود خانه ی سیسیل یافت شده و گسترش پیدا کرده است . این سنگ در انواع مختلفی از رنگ ها وجود دارد و هر یک زیبایی خاص خود را دارد .

این انگشتر برای ازدواج و بخت گشایی بی نظیر است

​از گذشته تا کنون دعای شرف الشمس که یکی از پر خاصیت ترین و محبوب ترین دعاها بوده و بسیار در بخشی از زندگی انسان ها تاثیر گذار است و متاسفانه امروزه بیشتر مردم از آن نا آگاه بوده و چندان اطلاعاتی در باره ی آن و خواص موجود در آن ندارند . 

این رنگ ها شامل : سنگ عقیق زرد ، عقیق سرخ ، عقیق سیاه یا تیره ، عقیق یمانی ، عقیق سلیمانی ، عقیق دلبربا و غیره که هر یک خواص خود را دارد .

علاوه بر این ها ، باور اشتباهی که مدت هاست در میان مردم رواج یافته و آن ها را با این عنوان به انحراف کشیده است ، این است که شرف الشمس به تنهایی پر از خاصیت است و از آن به نیکی یاد شده و از زمان پیامبر و ائمه تاکنون به داشتن آن توصیه شده است ، اما در اصل اینطور نبوده و کاملا مخالف می باشد ، چرا که شرف الشمس دعایی است که حاوی چند ذکر از پرودگار بوده و از  قران کریم ، تورات و انجیل گرداوری و یافت شده است و بعد بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی شده است .

برخی بر این این عقده اند که شرف الشمس 5 نام اعظم از پروردگار است که هیچگاه کامل حکاکی نمی شود و رمز گذاری می شود . بدین صورت که نام هایی از جمله : رحمن ، نور ، مومن ، الله و جمیل که به ترتیب ، به صورت : ر ، ن ، م ، ا ، ج حک می شود .

دعای شرف الشمس هر سال فقط در یک روز ، آن هم 19 فروردین هر سال از طلوع خورشید تا غروب خورشید با رعایت اصول و اداب خاص خود باید حک شود و سایر روز های سال مجاز نبوده و توصیه نمی شود .

به همراه داشتن سنگ عقیق با حکاکی دعای شرف الشمس بر روی آن ، تفاوتی میان زن و مرد نداشته و برای همه قابل است .

همچنین این سنگ کاربرد و خواص بسیاری دارد که ی نهایت در زندگی انسان ها تاثیر داشته و شاید مردم متوجه ان نشوند اما بیش از اندازه نقش موثری در عملکرد و زندگی افراد دارد که در ادامه ی مطالب بیشتر به خواص ان می پردازیم .

خواص شرف الشمس برای ازدواج

دعای شرف الشمس علاوه بر خواص های متعددش ، یکی از پر خاصیت ترین میان ان ها ، بر ازدواج جوانان است که تاثیر بسیار زیادی در ازدواج جوانان داشته و ان ها را یاری می کند . در روایت ها نقل شده است که اگر دختری ، نتوانسته است ازدواج کند ، اگر شرف الشمس به همراه خود داشته باشد ، ازدواج برای او مهیا و آسان می گردد .

به همین دلیل توصیه شده است ، جوانان اعم از دختران و پسران ، با به همراه داشتن سنگ عقیق زرد که دعای شرف الشمس بر روی ان حکاکی شده است را در قالب انگشتر ، گردنبند یا دستبند همراه خود داشته باشند و از ته دل دعا کنند . خداوند دعای انان را مورد اجابت قرار می دهد و بخت دختران را باز می کند و پسران را در امر ازدواج یاری می کند . پس در خرید انگشتر حتما به این نکات توجه کنید .

خاصیت سنگ شرف الشمس

در امر ازدواج ، مهم ترین خاصیتی که در شرف الشمس وجود دارد ، این است که ک محبت را میان زن و شوهر افزایش می دهد و ازدواج را اسان می کند . و در مواردی دیگر ، خاصیت سنگ شرف الشمس ، از 2 دیدگاه قابل بررسی است :

خواصی که در خود سنگ عقیق زرد موجود است .

قدرت نام پرودگار که پشت نگین عقیق حکاکی می شود .

علاوه بر این ها ، سنگ شرف الشمس ، خواص دیگری هم دارد که هم بر جسم انسان و هم بر روح و روان ان تاثیر می گذارد که بخشی از ان ها را برایتان باز گو می کنیم :

گشایش در کار ها

کسب حلال

افزایش رزق و روزی

در مان ماندن از شر شیطان

، دفع بلا

چشم زخم

امنیت در سفر

دفع فقر و تنگ دستی

محافظت از مال و اموال

دور ماندن از بیماری ها

بهبود روند انواع بیماری ها از جمله : درد های مزمن و سطحی

تقویت عزت نفس

افزایش اعتماد به نفس

بهبود عملکرد بدن و مغز

محافظ بودن از گزند حیوانات

شرف الشمس از دید علما و ائمه

ائمه ی اطهار ، خودشان علی رغم استفاده از انگشتر عقیق ، استفاده از آن را برای مسمانان توصیه می کردند . امام صادق ( ع ) در این باره فرموده اند : هر کس انگشتر شرف الشمس در دست کند ، عاقبت بخیر خواهد شد .

همچنین از امام موسی کاظم ( ع ) نقل شده است که فرمودند : انگشتر زرد در دست کنید ، چرا که موجب اسانی می گردد و در آن هیچ دشواری نباشد .

متن دعای شرف الشمس

متن دعای شرف الشمس بدین گونه است : بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

نکات مهم در مورد شرف الشمس

توصیه شده است که هنگام به همراه داشتن شرف الشمس ، پاکی و طهارت رعایت شود .

هنگام نماز ، بهتر است ان را در دست یا گردن داشته باشید ، چرا که دعایتان مورد قبول خداوند قرار می گیرد .

کسانی که مشکل در امر ازدواج دارند حتما ان را تهیه نمایند و به همراه داشته باشند .

اداب آن به درستی رعایت شود .

از بردن ان به مکان الوده و نامناسب از جمله سرویس بهداشتی خود داری شود .

هنگام حکاکی ، اصول و قواعد و اداب آن به درستی رعایت گردد .

وبگردی

ارسال نظر

 
.