خبری خوب برای سرمایه گذاران طلا /گرانی قیمت طلا ادامه دارد

طلا و جواهر اقتصاد 100: تحلیلگران عقیده دارند اصلی‌ترین دلیل نزدیک شدن قیمت طلا به 2000 دلار احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکاست. به علاوه جنگ در خاورمیانه همچنان ادامه دارد.

خبری خوب برای سرمایه گذاران طلا /گرانی قیمت طلا ادامه دارد

قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافته و در آستانه اولین افزایش هفتگی طی 3 هفته گذشته قرار دارد. بالا رفتن احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 20 دلار افزایش به 1990 دلار رسیدقیمت طلا 2.5 درصد طی یک هفته گذشته افزایش یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند اصلی‌ترین دلیل نزدیک شدن قیمت طلا به 2000 دلار احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکاست. به علاوه جنگ در خاورمیانه همچنان ادامه دارد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در این هفته نشان داد شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه اکتبر تغییر چندانی نداشته و نرخ تورم هسته 0.2 درصد افزایش یافته است، یعنی بسیار پایین‌تر از آنچه پیش‌بینی می‌شد. قیمت‌های تولید کننده هم بیشترین کاهش را طی سه سال و نیم گذشته داشته است.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد. از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود.

از طرفی متخصصان عقیده دارند با توجه به دورنمای مثبت تقاضا برای نقره در صنعت، عملکرد این فلز گرانبها در آینده بهتر از طلا باشد.

در این بین تعداد آمریکایی‌هایی که تقاضا برای مزایای بیکاری را پر کرده‌اند بیش از حد انتظار در هفته گذشته افزایش یافته که می‌تواند به مقابله فدرال رزرو با تورم کمک کند.

ارزش دلار در آستانه یک کاهش هفتگی قرار دارد که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند. در این بین، سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا هم به حدود پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.28 درصد کاهش به 23 دلار و 87 سنت رسید و پلاتین با 0.14 درصد کاهش 896 دلار و 18 سنت معامله می‌شود.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران انتظار دارند که بانک مرکزی در ماه دسامبر نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد و شرط بندی کند که تا ماه می کاهش نرخ‌ها را آغاز کند. نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت طلا را افزایش می‌دهد زیرا شمش بدون بازده به عنوان پوششی در برابر تورم استفاده می‌شود.

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما