ماندن دلار جهانی در صف اول مجالی به طلا نداد!

طلا و جواهر اقتصاد 100: قیمت طلا امروز پنجشنبه در بحبوحه انتظارات مبنی بر پایان چرخه سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو، با افزایش ارزش دلار و حفظ سود، تا حد زیادی ثابت بود.


ماندن دلار جهانی در صف اول مجالی به طلا نداد!

 هر اونس طلا تا ساعت ۱۲ به وقت شرقی با ۶.۸ درصد افزایش به ۱۹۶۶ دلار رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۱۹۶۷ دلار رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس گفت: نوسانات طلا به دنبال هیجانات پس از گزارش تورم ایالات‌متحده کاهش یافته است. سیمپسون افزود:  به نظر می رسد بدون هیچ کاتالیزور تازه‌ای، طلا هیچ محرک اصلی برای حرکت ندارد.

دلار پس از داده‌های اقتصادی قوی ایالات‌متحده افزایش یافت و طلا را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد.

داده‌ها نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه اکتبر در مقابل انتظارات برای افزایش ۰.۱ درصدی ثابت بود.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران انتظار دارند که بانک مرکزی در ماه دسامبر نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد و شرط بندی کند که تا ماه می کاهش نرخ‌ها را آغاز کند. نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت طلا را افزایش می‌دهد زیرا شمش بدون بازده به عنوان پوششی در برابر تورم استفاده می‌شود.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره در ۲۳.۴۳ دلار ثابت ماند، در حالی که پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۸۹۴.۲۴ دلار رسید. پالادیوم تقریباً ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۳۰ دلار و ۷۱ سنت در هر اونس رسید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.