راهکارهای ساده برای کوتاه کردن زنجیر گردنبند یا دستبند

طلا و جواهر اقتصاد 100: کوتاه کردن زنجیر طلا زنانه کمک می‌کند تا زنجیر مناسب شما باشد و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

راهکارهای ساده برای کوتاه کردن زنجیر گردنبند یا دستبند

زنجیر بلند قطعا آزار دهنده است و زیبایی خاص خود را ندارد. شما برای کوتاه کردن زنجیر طلا باید ابتدا به مدل آن توجه کنید، چون هر زنجیر با توجه به مدلی که دارد کوتاه می‌شود. بیرون آوردن حلقه‌های اضافی از داخل زنجیر بهترین ترفند کوتاه کردن زنجیر طلا است‌. اگر شرایط انجام این کار در منزل را ندارید، باید زنجیر را به دست یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

نحوه کوتاه کردن زنجیر 

برای کوتاه کردن زنجیر طلا مردانه یا زنانه بدون بریدن می‌توانید روش‌های مختلف را امتحان کنید. اگر زنجیر شما ساده باشد کوتاه کردن آن آسان‌تر می‌شود، چون با باز کردن گیره و درآوردن حلقه‌ها، می‌توانید آن را کوتاه کنید. انبردست کمک می‌کند تا گیره به راحتی از حلقه‌ها جدا و دوباره متصل شود. برای اینکه روی زنجیر خراشی ایجاد نشود، باید این کار با دقت و ظرافت بالا انجام شود.

هر چه حلقه‌ها کوچکتر باشند، باز کردن آنها سخت‌تر است. در این شرایط زنجیر بدون بریدگی و آسیب، کوتاه خواهد شد. قبل از کوتاه کردن، بهتر است ابتدا اندازه‌های دقیق را مشخص کنید تا زنجیر تنگ نشود. حذف حلقه‌های اضافی بهترین تکنیک برای کوتاه کردن است. در صورتی که حلقه‌های زنجیر به هم پیوسته باشند، این کار نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارد‌ چون کاملا پیچیده است.

اگر با کوتاه کردن، زنجیر شما خراب می‌شود، بهتر است زنجیر گردنبند را چند مرتبه دور دست پیچیده و به عنوان دستبند از آن استفاده کنید. چه در منزل و چه در کارگاه برای کوتاه کردن چنین زنجیرهایی نیاز به ابزارهای خاصی است‌. با بستن گیره به دور حلقه جلوتر، می‌توانید زنجیر را تنگ‌تر کنید تا به خوبی دور گردن یا دور دست قرار بگیرد.

گردنبند و دستنبند‌های زنجیری به روشی کاملا اصولی کوتاه می‌شوند. طریقه کوتاه کردن این زنجیرها به این صورت است که شما باید به کمک انبردست ابتدا قفل زنجیر را باز کنید. پس‌از آن حلقه‌ها یکی یکی از داخل هم بیرون آورده می‌شوند تا جایی که زنجیر دقیقا اندازه شما باشد. پس از آن گیره یا قفل دوباره به آخرین حلقه متصل می‌شود.

هر چه سایز حلقه‌ها بزرگ‌تر باشد، بیرون آوردن آنها راحت‌تر خواهد بود و شما می‌توانید در منزل هم آنها را درست کنید. برای کوتاه کردن چنین زنجیر‌هایی نیاز است که یک سطح کاملا صاف را انتخاب کنید تا خارج سازی حلقه‌ها سریع‌تر صورت بگیرد. انبردست نوک باریک کمک می‌کند تا شما زنجیر را زودتر کوتاه کنید، بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود.

برای جلوگیری از تنگ شدن زیادی زنجیر، بهتر است ابتدا سایز مناسب را مشخص کنید. بعد از کوتاه کردن بهتر است زنجیر را تست کنید تا در صورت نامناسب بودن دوباره آن را درست کنید. اگر حلقه‌های زنجیر ریز است و شما ابزار لازم برای کوتاه کردن آن ندارید، باید کار را به تعمیرکار زیورآلات واگذار کنید تا به صورت حرفه‌ای آن را درست کند. 

وبگردی

ارسال نظر

 
.