خانم های شیک پوش بخوانند / 4 نکته کاربردی در ست کردن طلای رزگلد

طلا و جواهر اقتصاد 100: چند سالی است که واژه رزگلد برای معرفی طلای صورتی در میان مردم جا افتاده است. طلای رزگلد، طلایی با ته رنگ صورتیست که شاید در نظر اول با هیچ‌کدام از باروهای ذهنی ما در مورد طلا همخوانی نداشته باشد.

خانم های شیک پوش بخوانند / 4 نکته کاربردی در ست کردن طلای رزگلد

طلای رزگلد چیست؟

 ما از سال‌ها پیش طلای را با آن رنگ زرد درخشانش می‌شناسیم، حتی چند سال پیش که برای اولین بار زیورآلات طلا سفید به بازار آمده بود مردم تا مدت‌ها نمی‌توانستند به اصل بودن این نوع طلا اعتماد کنند.

اما پس از آن با ورود رنگ‌ها به صنعت مد تولید و کاربرد طلای رنگی و به خصوص طلای رزگلد هم افزایش یافت. در حال حاضر رنگ‌های متنوعی از طلا در بازار موجود است، البته هنوز هم در گالری‌های طلافروشی بیشتر از هر نوع طلایی این سه رنگ محبوب یعنی طلای زرد، سفید و رزگلد به چشم می‌خورند.

در سال‌های گذشته توجه برندهای مختلف جهانی به رنگ رزگلد باعث شد که کاربرد این رنگ از طلا در صنعت مد طوفانی به پا کند و به همین دلیل محبوبیت طلای رزگلد هر روز افزایش یافت. رزگلد حالا یکی از بهترین انتخاب‌ها در میان انواع جواهرات است.

چه چیزی باعث تمایز طلای رزگلد از دیگر جواهرات شده است؟

آنچه طلای رزگلد را از سایر فلزات متمایز می‌کند رنگ لطیف و ظاهر زنانه آن است. این رنگ آرام و لطیف توانایی خوبی در ست شدن با رنگ‌های مختلف را دارد و استفاده از آن باعث می‌شود تا رنگ‌های دیگر هم به خوبی خودشان را نشان دهند.

اصلاً همین مسئله، یعنی تطابق خوب طلای رزگلد با هر رنگ و به خصوص هر رنگی از پوست یکی دیگر از علت‌ها در محبوبیت و تمایز هرچه بیشتر این رنگ طلا از سایر جواهرات است. رزگلد در کنار هر رنگی از پوست عالی به نظر می‌رسد و بهترین ترکیب برای هر مجموعه جواهرات است. از این‌ها گذشته طلای رزگلد ترکیب بسیار خوبی با انواع فلزات دیگر و انواع سنگ‌های قیمتی ایجاد می‌کند که آن را برای استفاده در صنعت جواهرسازی مناسب‌تر کرده است.

اما با وجود تمام این موارد باز هم نکاتی وجود دارد که به شما در ست کردن هرچه بهتر جواهرات و طلای رزگلد کمک می‌کند. ما این موارد را در 4 گزینه کلیدی برای شما لیست کرده‌ایم که در ادامه به توضیح هریک می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

طلای رزگلد و رنگ پوست

طبق یک باور عمومی افرادی که رنگ پوست سرد دارند باید به سراغ رنگ‌های سرد مثل نقره، پلاتین و طلای سفید بروند و افراد با رنگ پوست گرم باید از طلای زرد و رزگلد استفاده کنند؛ اما حقیقت در مورد طلای رزگلد با این باور عمومی متفاوت است. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم طلای رزگلد با هر رنگی از پوست جور درمی‌آید و جلوه زیبایی دارد پس تفاوتی ندارد که رنگ پوستتان گرم است یا سرد، سفیدپوست هستید یا سیاه‌پوست، سرخ هستید یا گندمی، چراکه در هر صورت برای انتخاب جواهرات رزگلد مختارید.

اما به هرحال نمی‌توان انکار کرد که استفاده از طلای رزگلد بر روی پوست‌های روشن و رنگ‌پریده جلوه بسیار بیشتری ایجاد می‌کند. چراکه قرمزی موجود در آن گرمای خوبی به چهره‌های سفیدپوستان می‌بخشد.

طلای رزگلد و رنگ لباس

هرچند که طلای رزگلد با هر رنگ لباسی متناسب است اما قرمزی موجود در رنگ طلای رزگلد بیشترین تناسب را با لباس‌هایی به رنگ خاکستری، بژ و رنگ‌هایی ملایم به رنگ پوست بدن دارد. اگر می‌خواهید با کاربرد جواهرات رزگلد بیشتری تناسب را در استایلتان ایجاد کنید باید به سراغ لباس‌هایی با رنگ کرم، خاکستری و بژ بروید.

البته استفاده از لباس‌هایی با رنگ قرمز و دیگر رنگ‌های تند هم ترکیب بدی با جواهرات رزگلد ایجاد نمی‌کند اما رنگ‌هایی که در پاراگراف بالا مثال زدیم بیشترین تناسب را با این رنگ جواهرات دارد.

این نکته را هم اضافه کنیم که اگر می‌خواهید از جواهرات رزگلد برای کامل‌تر کردن تیپ و استایل رسمی خود برای حضور در یک جلسه کاری استفاده کنید، می‌توانید این رنگ طلا را با لباس‌هایی به رنگ خاکستری، زغالی یا سفید ست کنید.

طلای رزگلد و سایر جواهرات

شما می‌توانید با ترکیب طلای رزگلد و سایر فلزات یا ترکیب این رنگ با سایر رنگ‌های طلا به استایلتان جلوه بیشتری ببخشید. برای مثال کاربرد طلای رزگلد و طلای زرد در یک مجموعه جواهرات انتخاب بسیار مناسبی است. این دو رنگ از طلا ترکیب خوبی با یکدیگر می‌سازند که کاربردشان جلوه زیباتری به تیپ و استایل شما می‌بخشد.

استفاده از رنگ رزگلد در سایر اکسسوری‌ها

برای زیباتر کردن استایلتان از هیچ نوآوری دریغ نکنید. لازم نیست برای بهتر شدن فقط به دنبال جواهرات رزگلد باشید شما می‌توانید با ست کردن طلای رزگلد با دیگر اکسسوری‌هایتان در استایل خود تنوع ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید گیره مو، کمربند، کیف پول، کیف‌دستی و یا حتی کفشتان را از این ترکیب رنگ خاص انتخاب کنید.

طلای رزگلد را از کجا بخریم؟

در حال حاضر رزگلد یک رنگ محبوب در صنعت طلا و جواهرسازی به حساب می‌آید. این را می‌توان با یک جستجوی ساده در میان فروشگاه‌های معتبر طلا و جواهرات اینترنتی متوجه شد. برترین برندها در جهان سعی دارند تا کالکشن‌های جدیدشان را با زیورآلات رزگلد لوکس‌تر از آنچه هست نشان دهند، چراکه دریافتند استفاده از طلای رزگلد درخشش بیشتر محصولات را به دنبال دارد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.