آشنایی با جواهرات برند محبوب دیوید یورمن

طلا و جواهر اقتصاد 100: یکی دیگر از برندهای معروف در زمینه مد، فشن و جواهرات برند دیوید یورمن ( David Yurman ) است که در سال 1980 میلادی توسط دیوید یورمن و همسرش سیبل یورمن در شهر نیویورک آمریکا تاسیس شد.

آشنایی با جواهرات برند محبوب دیوید یورمن

 این کمپانی یک شرکت خانوادگی است که در مقایسه با سایر برندهای مطرح دنیا مانند کارتیر قدمت زیادی ندارد، اما علی رقم این قدمت کم توانسته شهرت بسیار خوبی در حد برندهای مطرح دنیا بدست آورد. محصولات معروف این برند بیشتر شامل جواهرات و ساعت‌های لوکس است که در واقع حاصل ذوق هنری این زوج خلاق و هنرمند می‌باشد.این برند در واقع الگوی بی انتهایی از الهام، نوآوری و صنعتگری است که به خوبی توانسته با تلفیق آن‌ها در کنار هم آثار خارق العاده و زیبایی را خلق کند.  

دیوید یورمن و همسرش سیبل  

دیوید یورمن در لانگ آیلند، نیویورک بزرگ شد. دیوید در نوجوانی غرق در صحنه هنر بود و حتی در دوران مدرسه مجسمه‌های دست ساز خودش را در سالن غذاخوری به فروش می‌رساند. وی در سال 1958 در سن 15 سالگی، به صورت حرفه‌ای جوشکاری را نزد یک مجسمه ساز آغاز کرد.

در این مدت، یورمن یاد گرفت چگونه اشکال 3 بعدی را با میله‌های فلزی ایجاد کند، این هنر که امروزه به عنوان " طراحی در فضا " شناخته می‌شود، توانست استعداد‌های دیوید را شکوفا کند. دیوید وقتی از علاقه خود باخبر شد به صورت حرفه‌ای‌تر شروع به یادگیری هنر مجسمه‌سازی نزد اساتید بزرگی همچون  Jacques Lipshitz و Theodore Rozack نمود.

در همین مسیر در سال 1969 میلادی در حالی که تحت تعلیم استاد خود Hans Van de Bovenkamp  بود با همسرش سیبل کلینراک Sybil Kleinrock در استودیو مجمسه‌سازی وی آشنا شد. هنگامی که آن‌ها شروع به همکاری کردند، هدف‌شان طراحی زیورآلات نبود، بلکه ساختن اشیایی با طراحی زیبا برای پوشیدن بود. هنر و طراحی، دیوید و سیبل را به هم نزدیک کرد و آن‌ها را به سمت ایجاد مجموعه‌هایی سوق داد که از عشق آن‌ها الهام گرفته شده بود. اولین ملاقات آن‌ها زمانی بود که سیبل برای درخواست کار به کارگاه بوونکمپ آمد. دیوید درباره آن روز می‌گوید که: " سیبل موهای لخت و سیاه و وحشی‌ای داشت و از رنگ‌های گوناگونی در لباسش استفاده کرده بود و من بعد از دیدنش کاملا مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و مچاله شدم. " سیبل، نقاشی بود که در زمینه تولید پاستل، رنگ و گرافیت نیز کار می‌کرد. در نقاشی‌های سیبل طرح X هایی نیز وجود داشتند که امروزه به طراحی در جواهرات‌شان تبدیل شدند. سیبل در استودیو " ون دبوونکمپ " استخدام شد. پس از چند ماه علاقه دورادور، وی از دیوید پرسید که آیا می‌خواهد در یک سفر یک روزه به Bear Mountain در نیویورک به او بپیوندد؟ بعد از آن روز رفته رفته آن‌ها بیشتر به احساس عمیق بین‌شان پی‌بردند، این زوج هنرمند و با استعداد، ده سال بعد از اولین ملاقات‌شان با یکدیگر ازدواج کردند.

شکل‌گیری پایه‌های برند دیوید یورمن

در اوایل دهه 1970، دیوید و سیبل به حومه شهر نقل مکان کردند و آثار هنری پانتوم را خلق نمودند. آن‌ها طرح‌ها و نقاشی‌های خود را در نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی به نمایش گذاشتند. آن‌ها بازار را برای پیدا کردن صنایع دستی و جواهرات خوش ساخت جستجو می‌کردند که به آن‌ها کمک کرد که برند و کمپانی دیوید یورمن را در سال 1980 تاسیس کنند. یورمن با همراهی همسرش شروع به کار هنری در دهه 70 میلادی نمود که مقدمه‌ای برای آغاز برند یورمن بود. این زوج هنری در ابتدای امر هدف‌شان فقط ساختن اشیایی با طراحی زیبا برای پوشیدن بود، اما اولین قطعه جواهراتی که دیوید یورمن طراحی کرد و ساخت، به درخواست همسرش بود. سیبل می‌خواست درگالری آثار هنری خود یک اکسسوری زیبا مانند گردنبند را به شکل جواهراتی خاص بر تن کند. برای همین دیوید این جواهر را برای سیبل طراحی کرد و آن جواهر، گردنبندی از مجسمه‌های بی‌نظیر بود که از سیم‌های در هم پیچیده ساخته شده بودند و دانته نامیده می‌شدند. صاحب گالری مجذوب این گردنبند طلا شد و به این ترتیب یورمن فهمید که با هنر و خلاقیت مجسمه‌سازی خود می‌تواند جواهرات فوق العاده‌ای بسازد. فروش نقاشی‌های سیبل، سرمایه اولیه برای ساخت جواهرات توسط آن دو را فراهم کرد. سیبل در این باره چنین می‌گوید: من و دیوید فقط می‌خواستیم با هم کار کنیم و آثار زیبایی بسازیم. مراسم ازدواج دیوید و سیبل بسیار عجولانه برگزار شد، زیرا آن‌ها بعد از مراسم ازدواج‌شان قصد فروش کارگاه کوچک خود را داشتند. وقتی درآسانسور به سمت مراسم می‌رفتند، سیبل از دیوید پرسید: حلقه‌ها کجا هستند؟ دیوید متوجه شد آن‌ها اصلا حلقه عروسی ندارند، برای همین به سمت کارگاه‌شان برگشت و به سرعت چند باند ساده از طلا را لحیم کرد و حلقه‌های عروسی را درست کرد، خود دیوید در این باره می‌گوید: "ما به همین سادگی ازدواج کردیم". بعد از مراسم ازدواج آن‌ها به ملاقات مردی رفتند که برای خرید کارگاه آن‌ها آمده بود، وی اقدام به خرید مشاغل نوپای جواهرات به قیمت بسیار کم می‌نمود. از آنجایی که قیمت پیشنهادی او خیلی کم بود، زوج جوان هنرمند ما تصمیم گرفتند خودشان با کمک هدایای عروسی کسب و کارشان را توسعه دهند. در نتیجه برند دیوید یورمن در سال 1980 یک سال بعد از ازدواج شان راه اندازی شد.

ویژگی‌های برند دیوید یورمن

یکی از رموز موفقیت دیوید و سیبل این است که آن‌ها خود را متعهد به ساخت جواهراتی کردند که به نوعی آثار هنری هم محسوب می‌شوند. همچنین دیوید خیلی زود به دلیل استفاده از متریال‌های خاص و گوناگون مشهور شد. به عنوان مثال در سال 1997 آن‌ها اولین طراحان جواهرات بودند، که الماس را در نقره استرلینگ قرار دادند. یورمن همچنان به استفاده از مواد سنتی و عجیب و غریب در جواهرات خود مانند تیتانیوم سیاه، کربن و شهاب سنگ معروف بوده و محصولات خود را جذاب‌تر کرده است. جواهرات این برند با طرح‌های آینده نگرایانه از نقره، پلاتین یا سیم‌های طلایی ساخته شده و با سنگ‌های قیمتی تزئین شده‌اند .

بیزینس خانوادگی یورمن

شرکت دیوید یورمن در واقع یک بیزینس خانوادگی است، که در آن پدر و مادر و فرزند در کنار هم فعالیت‌ها و اهداف شرکت را پیش می‌برند. این سه نفر در زمینه طراحی مجموعه‌ها، ارزیابی بازخورد و ارزش هنری محصول تولید شده و صمیمیت حاصل از میراث هنری مشترک آن‌ها، دوشا دوش هم کار می‌کنند. پسر خانواده، یعنی ایوان یورمن در حرفه آهنگری آموزش حرفه‌ای دیده و از این طریق در تجارت خانوادگی خودشان به همراه دیوید اقدام به طراحی مجموعه‌ها و کالکشن‌های جواهرات می‌کند. در سال 2015 از دیوید یورمن سوال شد که چگونه طرح‌های جدید را به مرحله تائید و اجرا می‌رساند و او در پاسخ این سوال گفت: من همیشه از خودم می‌پرسم، آیا این طرح جدید، همان طرحی است که همسرم سیبل استفاده می‌کند؟ آیا او از این قطعه خوشش می‌آید؟ آیا مورد تائید او هست؟ همین جواب کافی است تا بدانیم دیوید یورمن یک طراح خلاق و با اصالت است. با گذشت بیش از 40 سال از قدمت این برند، دیوید یورمن خود به شخصه در کل روند خلقت، از طرح گرفته تا قطعه تمام شده، نظارت کامل داشته و تمام جزئیات را با وسواس مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین در این شرکت سیبل مدیر ارشد بوده و پسر آن‌ها ایوان ریاست بخش جواهرات و ساعت‌های مردانه را به عهده دارد.  

گسترش برند دیوید یورمن

هر سال برند دیوید یورمن با همان دیسیپلین و نظم، به رشد خود ادامه می‌دهد و تقریبا 30 شعبه و فروشگاه در سراسر جهان دارد. این برند مجموعه‌ای از جواهرات ظریف، زیورآلات ریز و درشت، حلقه‌های نامزدی و عروسی را در کالکشن‌های خود ارائه می‌دهد. در پی پیشرفت‌هایی که شرکت به دنبال آن بود، در سال 2003، وارد عرصه ساعت سازی شد و یک شرکت جدید در سوئیس برای توسعه ساعت‌های خود تاسیس کرد. دیوید یورمن در سال 2006 برای طراحی غرفه استثنایی خود در بازلورلد جایزه دریافت کرد. این برند همچنین بعد از موفقیت‌های چشمگیری که در زمینه طراحی و تولید جواهرات و ساعت داشت، به طراحی و ساخت عطر و عینک نیز روی آورد و در سال 2008 اولین عطر یورمن را به بازار عرضه کرد که مانند جواهرات این برند پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. ایوان یورمن با الهام گرفتن از بافت‌های طبیعی، آثار باستانی و همچنین مواد پیشرفته، توانست نقش خاصی را در طراحی طلا و جواهرات مردانه وکالکشن‌های عروسی داشته باشد.

جواهرات معروف دیوید یورمن

تمام طرح‌ها و مجموعه‌های برند دیوید یورمن به عنوان یک جواهر فروشی سطح بالای آمریکایی، با الهام از طبیعت، معماری باستانی و مدرنیته ارائه شده است. این برند با بهره‌گیری از هنر مجمسه سازی دیوید،دانش آهنگری ایوان و ذوق هنری سیبل، توانست دنیا را مبهوت طرح‌ها و محصولات خود کند. از معروفت‌ترین این اثرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حلقه عروسی بعد از سی و پنج سال     

سی و پنج سال بعد از عروسی این زوج خوشبخت و هنرمند، دیوید حلقه DY Crossover  را برای سیبل به عنوان نمادی از دهه‌ها همکاری خلاقانه طراحی کرد. انگشتری با رشته‌های بهم پیوسته که الماس را در دست دارند و نشان دهنده وحدت بین آن‌ها است و به اولین طرح در کالکشن عروسی برند دیوید یورمن تبدیل شد.

 دستبند cable کلاسیک  

شاید به جرات بتوان گفت یکی از علت‌های محبوبیت و معروفیت این برند، دستبند Cable Classic بود. در واقع نشان برجسته برند دیوید یورمن طرح Cable  است. این طرح به مارپیچ نیز معروف است و شامل میله‌های فلزی صاف است که به آرامی دور یکدیگر می‌پیچند. نقش کابل حرکت و عمق را به جواهراتی که می‌آرایند، می‌افزاید. این طرح در بدو تاسیس در قلب طراحی‌های یورمن قرار داشته است. دیوید و سیبل برای طراحی کابل از فرم‌های در هم تنیده‌ای که در طبیعت و همچنین در معماری دیده بودند، الهام گرفتند. به گفته خود یورمن نقش کابل نماد قدرت و هماهنگی است. این نوع سبک در قالب حکاکی، علامت یا چیدمانی در همه محصولات این برند قابل مشاهده است.

 محبوب‌ترین کالکشن‌های دیوید یورمن

برخی از محبوب‌ترین مجموعه‌های جواهرات این برند عبارتند از:

سیلور آیس( ترکیب نقره و الماس تراش خورده)،

مجموعه باکلز

مجموعه ایکس

آلبیون

کابل کلاسیک

زنجیر حلقه و محور

  چتلین

کراس اوور

سولاری

ستاره دار

استاکس

کلام آخر

برند دیوید یورمن یک جواهر فروشی لاکچری آمریکایی است که در نیویورک تاسیس شد. این شرکت خانوادگی بیشتر برای جواهرات و مجموعه‌های ساعت های بی‌نظیرش شهرت دارد. . با وجودی که 40 سال از تاسیس این شرکت می‌گذرد، اما با این حال هنوز محصولات آن‌ها از بالاترین درجه کیفیت برخوردار هستند. 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما