چطور دستبند کارتیه اصل را تشخیص دهیم؟

طلا و جواهر اقتصاد 100: حتماً وصف دستنبدهای کارتیه مدل love را شنیده‌اید. این مدل دستبند از برند معروف کارتیه یکی از نمادین‌ترین محصولات آن است که در اوایل دهه 70 میلادی معرفی شد.

چطور دستبند کارتیه اصل را تشخیص دهیم؟

البته در سال‌های اخیر بیشتر از هرزمانی شاهد محبوبیت این مدل دستبندها بودیم. در این مقاله از روبی گلد قرار است چند راهکار برای تشخیص دستبند کارتیه اصل را مرور کنیم. 

چرا دستبند کارتیر مدل love تا این اندازه معروف شده است؟

آن‌طور که در میان طرفداران برند کارتیه (کارتیر) جا افتاده است این دستبند به نوعی سمبل جهانی عشق و تعهد است. از طرفی سادگی در طراحی و استفاده آسان از این دستبند آن را تا این اندازه محبوب کرده است. دستبند النگویی کارتیه یک النگو با سطحی صیقلی و صاف است که تنها آرایش روی آن پیچ‌هایی هستند که با ظرافت روی النگو کار شده‌اند. دستبند روی مچ دست شما قفل شده و باز و بسته کردن آن با یک پیچ‌گوشتی که به همراه النگو کارتیه به شما عرضه می‌شود، ممکن است.

طبق تعریف کمپانی و برند معروف کارتیه قطعات در این دستنبد بیانگر تقدس عشق جدایی‌ناپذیر میان عاشق و معشوق هستند. از آنجایی که قیمت دستنبد کارتیه اصل بسیار بالاست و محبوبیت بالای آن باعث شده تا طرفداران طلا و جواهرات تمایل زیادی برای خرید آن داشته باشند دستبندهای غیر اصل با طراحی مشابه در بازار موجود است. این طرح‌های کپی برداری شده هم از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت‌اند اما از نظر قیمتی با دستنبد اصل کارتیه تفاوت قابل‌توجهی دارند.

وقتی طرح‌های کپی شده زیاد باشند احتمال کلاهبرداری هم زیاد می‌شود. با این حساب حالا سؤال اصلی اینجاست که چطور می‌توان طرح‌های کپی شده را از دستنبد کارتیه اصل تشخیص داد؟ در ادامه همراه ما باشید تا چند مورد از اصلی‌ترین تفاوت‌ها میان این دو مورد را با هم بررسی کنیم.

به نشان و مارک تجاری دستبند توجه کنید!

طبیعتاً دستنبد کارتیه اصل باید نشان یا هولوگرامی بر روی خود داشته باشد که اصالت آن را تأیید می‌‎کند. اگر هولوگرامی روی النگو نباشند باید به اصل یا تقلبی بودن آن شک کرد. علاوه بر این دستبند عشق کارتیه که با طلای 18 عیار ساخته شده‌اند و دارای نشان 18K یا 750 هستند و دستبند کارتیه پلاتینی بر روی بدنه خود با عدد 950 نشان‌دار شده است.

وقتی دو دستبند کارتیه اصل و کپی را با یکدیگر مقایسه می‌کنید جعلی بودن هولوگرام کارتیه کاملا مشخص است. تصویری تار و لکه‌دار که نشان از غیر اصل بودن النگو دارد. علاوه بر این در مدل‌های کپی شده برای بیان عیار طلا به جای عدد 750 که مختص دستنبدهای کارتیه است از نشان 18K استفاده می‌شود. به این توجه داشته باشید که نمادهای دستبند اصل کارتیر صیقلی، خوانا و باکیفیت بر روی بدنه فلزی آن حک شده است.

دومین تفاوت در وزن دستبند کارتیه اصل و طرح‌های کپی شده است!

یکی از ویژگی‌های اصلی در برند کارتیه شهرت آن در استفاده از باکیفیت ترین طلا و پلاتینیوم است. وزن محصولات کارتیه اغلب بالاست و بر اساس به همین ویژگی میتوان دستبند کارتیه اصل را از انواع طرح‌های کپی شده یا تقلبی تشخیص داد. دستبند کارتیه اصل باید وزنی بین 30 تا 38 گرم داشته باشد اما طرح‌های کپی شده از روی این برند اغلب وزن کمتری دارند که همین مسئله هم موجب پایین‌تر آمدن قیمت آن‌ها می‌شود. 

در تشخیص دستبند اصل کارتیه از طرح‌های مشابه به پیچ ها توجه کنید!

در دستبند کارتیه اصل پیچ ها در نهایت ظرافت و دقت طراحی شده و کاملا به فلز دستبند مهر شده‌اند؛ اما ممکن است مشاهده کنید که در طرح‌های کپی شده از این دستبند پیچ ها به خوبی هم راستا نشده باشند و همچنین مشخص است که سطح صافی هم ندارند.

برند کارتیه با کیفیت بسیار بالای محصولاتش شناخته می‌شود. پس هرگونه نقص و یا عیبی بر روی طراحی‌ها و پیچ‌های دستبند کارتیه نشان از کپی بودن آن دارد. در دستبند کارتیر اصل پیچ ها به آسانی با پیچ‌گوشتی می‌چرخند اما در طرح‌های کپی شده از روی این مدل پیچ ها در جای خود ثابت هستند و یا به سختی باز می‌شوند.

برند کارتیه برای مشهور شدن چه مسیری را طی کرد؟

تفاوت قابل توجه دیگر در میان دستنبد کارتیه اصل و طرح‌های کپی شده قیمت آن دو است. قیمت دستبند اصل و مدل های کپی تفاوت قابل‌توجهی با یکدیگر دارند. هر دستنبد کارتیه اصل در حال حاضر با قیمتی بالاتر از 40 میلیون به فروش می‌رسد؛ این در حالی است که دستبند طرح کارتیه با توجه به وزنی که دارد از ده تا بیست میلیون موجود است.

هنگام خرید دستبند کارتیه باید حواستان را جمع کنید که کلاهبرداران و افراد سودجو در این بازار دستنبد طرح کارتیه را به جای دستبند اصل کارتیر با قیمت بالا به شما نفروشند. هنگام خرید اینترنتی هم توجه کنید که خریدتان را از یک گالری معتبر انجام دهید چراکه تنها دیدن چند عکس از دستبند طلا  کارتیه نمی‌تواند برای قطعی کردن خرید کافی باشد.

از اینها گذشته بعضی از دستنبدهای طرح کارتیه از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و تشخیص اصالت یا کپی بودنشان دشوار است. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم که از فروشنده بخواهید گواهینامه و یا جعبه اصالت دستبند را به شما ارائه دهد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.