پیش بینی مهم از قیمت طلا در روزهای پایانی اردیبهشت 1403

طلا و جواهر اقتصاد 100: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره اینکه طلا و سکه در هفته آینده چه قیمت‌هایی را تجربه می‌کند، توضیح داد.

پیش بینی مهم از قیمت طلا در روزهای پایانی اردیبهشت 1403

خرید طلا همواره یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌های بازار بوده است؛ هر چند در یک سال اخیر نوسان بازار طلا خریداران را کمی نگران کرده است؛ اما طلا باتوجه به اینکه در سریع‌ترین زمان ممکن قابلیت نقدشوندگی دارد می‌تواند سرمایه‌گذاری جذابی باشد. در روزهای گذشته قیمت طلا و سکه روز با کاهش ارزش روبرو شد.روند نزولی قیمت در بازار طلا در تعطیلی بازارهای جهانی رخ داد و دلار لیدر اصلی کاهش قیمت در بازار طلا بود. معامله‌گران تزریق اخبار مساعد سیاسی به بازارهای مالی را توسط سیاست‌گذار دلیل افت قیمت در بازارهای مالی می‌دانند.

قیمت طلا و سکه تعادل و ثبات نسبی را پیدا کرده است 

در همین رابطه نادر بذرافشان،رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران  در پاسخ به این سئوال که پیش بینی شان از قیمت طلا و سکه درهفته آینده چیست، افزود: به اعتقاد ما قیمت طلا یک کاهش نسبی نسبت به تعادل با بازار جهانی طی کرده است و دیگه خیلی روند کاهشی و افزایشی نسبت به آن اوجی که داشتیم نداریم. در حال حاضر نسبت به بازار جهانی که دوهزار و سیصد بیست دلار و قیمت ارز در بازارهای داخلی قیمت طلا و سکه تعادل و ثبات نسبی را پیدا کرده است و به نظر می رسد قیمت طلا وسکه نوسان افزایشی یا کاهشی فعلا تا هفته آینده نداشته باشیم، مگر در بازارهای جهانی  شاهد تغییرات یا در بازارهای داخلی نوسان داشته باشیم .ولی بازار ما به شدت  رکورد و کاهش تقاضا را دارد و یک شرایط خیلی بحرانی برای صنعت طلا و جواهر به وجود آورده است.

شرایط سخت در کمین صنعت طلا و جواهر کشور

وی با بیان اینکه صنعت طلا و جواهرروزهای خیلی بد و رکوردی را  متاسفانه طی می‌کند، تصریح کرد: از لحاظ شرایط اقتصادی واحد های توزیعی مخصوصا واحد های تولیدی برای گذران زندگی و هزینه هایشان و پرداخت در اجاره هایشان دچار آسیب های جدی مالی شدند. یک شرایط و خطر خاصی در حوزه صنعت ما به وجود آمد اگر این روند و شرایط و کاهش تقاضا و رکورد ادامه دار شود یک سری از واحد های تولیدی صنف طلا و جواهراز لحاظ شرایط اقتصادی و معیشتی دچار آسیب های جدی می شوند و به صنف که حدود ۷۰ هزار در آن فعالیت دارند آسیب جدی وارد می شود و این آسیب به حوزه اقتصاد کشور ضربه می زند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما