با چگونگی نگهداری زیورآلات بیشتر آشنا شوید

طلا و جواهر اقتصاد 100 : استفاده اززیورآلات و بدلیجات برای تمامی افراد لذت بخش است زیرا هم متنوع بوده هم ارزان قیمت و میتوانیم در مراسم های مختلف از آن استفاده کنیم.

با چگونگی نگهداری زیورآلات بیشتر آشنا شوید

امروزه طرح های زیبایی از انواع بدلیجات ها ساخته و ارائه میشود که در دونوع اسپرت و طرح طلا مناسب تمام سلیقه ها میباشند.

برندهایی مثل سواروسکی با وجود اینکه طلا و نقره نیستند اما بسیار ریزنقش و کیفیت خوب و درخشش خیره کننده ای دارند. شما میتوانید با هزینه ی خیلی کمتر از طلا زیورالاتی درخشان را تهیه کرده و با لباس هایتان به راحتی ست کنید.

همچنین میتوانید از بدلیجات ارزان قیمت و با کیفیتی خوب برای ست کردن با لباس ها، رنگ لاک و یا رژ لب و غیره استفاده کنید.

نکته:

توجه داشته باشید که اگر همه ی زیورآلات از طلا گرفته تا تیتانیوم اگر به آنها رسیدگی نشود و یا درست استفاده نکنید،رنگ آنها کدر خواهد شد و مثل روز اول نخواهد بود. بدلیجات اگر درست استفاده نشود، خیلی زودتر از طلا در معرض کدر شدن و رنگ رفتگی هستند.

در این مقاله از چرخه گالری 5 نکته درباره نگهداری زیورالات و بدلیجات را ارائه خواهیم کردتا با توجه به آنها عمر زیورآلات خود را افزایش دهید، با ما همراه باشید.

•    زیورآلات خود را خشک و تمیز نگه دارید

چرخه گالری یکی از بهترین پیشنهادایی که میتونه برای شما در نگهداری از زیورآلات و بدلیجاتتون بده این است که، همیشه مراقب باشید که زیورآلاتتون(انگشتر، گردنبند،دستبند و گوشواره) در معرض برخورد با مواد شیمیایی، کرم های مرطوب کننده و عطر و ادکلن و آب و حتی عرق شما نباشد.چرا که باعث اکسید شدن و در نتیجه تغییر رنگ دادن زیورآلات شما میشود و در طلا و نقره هم باعث کدر شدن و از دست رفتن جلای آن میشود.

•    از زیورآلات خود به صورت موردی در مناسبت ها استفاده کنید.

بیشتر زیورآلات و مخصوصلا بدلیجات برای استفاده روزانه و همیشگی نیستند و گاهی باید به آنها استراحت بدهید!

اگر به صورت مداوم از زیورالات استفاده میکنید پس باید منتظر باشید که هرچه زودتر رنگ و جلای خود را ازدست بدهد و برای اینکه عمر زیورآلات خود را افزایش دهید باید با لباس های مختلفی که میپوشید زیورالات مختلفی را هم استفاده کنید.

هنگام خرید زیورآلات هم سعی کنید نمونه های مختلفی را انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی بیشتر آنها را با لباس های مختلف و در مراسمات مختلف استفاده کنید.

از زیورآلات درست استفاده کنید!

•    وقتی به زیورآلات خود نیازی ندارید آنها را جدا کنید.

در مورد قبلی گفته شد که نباید زیورآلات خود را بصورت روزانه استفاده کنید اما دقت داشته باشید که در آخر روز زیورآلات خود را حتما جدا کنید و در جایی مناسب قرار دهید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که هیچ وقت با بدلیجات خود به خواب نروید چرا که باعث شکستن و صدمه دیدن آنها میشود و حتی ممکن است رنگ آن نیز برود.

هنگامیکه ورزش میکنید و یا به استخر و حمام میروید هم همین توصیه را در ذهن خود داشته باشید.

خانوم های محترم با رعایت این نکات در مورد نگهداری از زیورآلات و بدلیجات میتوانید طول عمر و ماندگاری جواهرات خود را افزایش دهید.

•    بعد استفاده از زیورآلات حتما آنها را تمیز کنید

برای افزایش عمر زیورالات بعد از هر استفاده آنها را تمیز کنید.این کار بسیار به درخشش و افزایش طول عمر زیورالات شما کمک میکند.

به هیچ وجه از پاک کننده های شیمیایی برای این کار استفاده نکنید، کافیست فقط از یک دستمال معمولی و نرم استفاده کنید

•    زیورالات را در جای مناسب انبار کنید

جعبه جواهرات شما بسیار مهم است و سعی کنید جواهرات و زیورالات خود را جداگانه نگهداری کنید و آنها را بر روی هم انباشته نکنید. گردنبندهای شما باید به صورت عمودی از جایی آویزان شوند.

به هیچ وجه زیورالات نباید با یکدیگر تماس داشته باشند و طلا و زیورالات گران قیمت خود را در یک جعبه جداگانه نگهداری کنید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان ساخت قیمت طلا و سکه در معاملات امروز به…

اخبار سلامت

سینما در سینما