آیا می‌توان از سیاه شدن انگشتر نقره کارتیه جلوگیری کرد؟

طلا و جواهر اقتصاد 100 : اگر بتوانید بپذیرید که سیاه شدن انگشتر نقره کارتیه یک فرآیند طبیعی بوده و اگر این اتفاق نیافتد یعنی اصلا انگشتر کارتیر نقره شما از جنس نقره نبوده است؛ مطمئنا راحت‌تر به استفاده از آن خواهید پرداخت و از آن لذت می‌برید. بیایید راهکارهای ساده موجود برای تمیز کردن نقره را باهم بشناسیم.

آیا می‌توان از سیاه شدن انگشتر نقره کارتیه جلوگیری کرد؟

خب باید بدانید؛ هیچ راهی برای جلوگیری از سیاه شدن انگشتر نقره کارتیه شما وجود ندارد. نقره می‌تواند با هرچیزی که در زندگی روزمره از آنها استفاده می‌کنید؛ واکنش نشان دهد. حتی آب حاوی کلر نیز می‌تواند به مرور زمان منجر به کدر شدن نقره شود. برخی از اسپری‌های مو و حتی پارچه‌های پشمی که به تن میکنید هم می‌تواند انگشتر نقره کارتیه شما را تیره کند.

با این تفاسیر؛ اگر در محیط کار شما بیش از حد ممکن از مواد شیمیایی استفاده می‌شود، این احتمال وجود دارد که انگشتر کارتیر نقره در مدت زمان کوتاهتری تیره شود. پس تا حد امکان، استفاده از آنها را به زمان دیگری موکول کنید.

اگر بتوانید بپذیرید که سیاه شدن انگشتر نقره کارتیه یک فرآیند طبیعی بوده و اگر این اتفاق نیافتد یعنی اصلا انگشتر کارتیر نقره شما از جنس نقره نبوده است؛ مطمئنا راحت‌تر به استفاده از آن خواهید پرداخت و از آن لذت می‌برید. بیایید راهکارهای ساده موجود برای تمیز کردن نقره را باهم بشناسیم.

راه چاره چیست؟

برای اینکه سرعت فرآیند تیره شدن انگشتر نقره کارتیه خود را به حداقل برسانید باید پس از مدتی استفاده، آنها را تمیز کنید. درواقع چربی‌های پوست شما بر روی سطح نقره جمع می‌شوند و پس از مدتی فرآیند اکسید شدن را رقم می‌زند. حال این تمیز شدن به چه صورتی انجام می‌گیرد؟

شستشو با آب گرم

به سراغ یک پارچه نرم بروید. کمی آن را با آب گرم خیس کنید. سپس با ملایمت بر روی انگشتر نقره کارتیه خود بکشید. این کار سیاهی روی نقره را از بین می‌برد.

جلا دادن جواهرات

می‌توانید هرازگاهی جواهرات نقره خود را به فردی حرفه‌ای بسپارید تا آنها را جلا دهد. جلا دادن منجر به حذف لکه‌های تیره از روی زیورآلات نقره شما می‌شود.

درآوردن جواهرات

هیچ اهمیتی ندارد که مشغول انجام کدام بخش از کارهای منزل هستید؛ پخت و پز می‌کنید، یا دستتان را می‌شویید یا حتی استحمام می‌کنید. باید برای محافظت از انگشتر نقره کارتیه خود، آن را از دست دربیاورید.

استفاده از مسواک

اگر انگشتر نقره کارتیه شما بطور کامل سیاه شد هم به خودتان نگرانی راه ندهید. کافیست از یک مسواک و مقداری آب ولرم برای شستشوی آن استفاده کنید. با این کار جواهراتی شفاف و درخشان همچون روز اول خواهید داشت.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما