این جواهرات شکلاتی آبنباتی ترند دنیای مد شد + عکس

طلا و جواهر اقتصاد 100 : رنگ الماس های سفید باید تا حد ممکن به بی رنگی نزدیک باشد. یک الماس کاملاً بی رنگ و بی نقص در حال حاضر ۲۰ هزار دلار قیمت دارد. در حالی که قیمت یک الماس شکلاتی کیفیت بالا ۱۲ هزار دلار است.

این جواهرات شکلاتی آبنباتی ترند دنیای مد شد + عکس

جواهرات شکلاتی آبنباتی؛ الماس های رنگی ترند جدید دنیای جواهرات

الماس های رنگی به خاطر آنکه درخشش رنگین کمانی آن ها حتی در تماس های تصویری هم دیده می شود، «جواهرات قرنطینه» نام گرفته اند و این روزها بسیار مد شده اند. آن ها الماس های واقعی ای هستند که به جای شفاف بودن، به رنگ مشکی، آبی، سبز، قهوه ای یا صورتی هستند.

کمیاب بودن الماس های رنگی آن ها را بسیار گران قیمت کرده، به طوری که تنها ۰/۰۰۰۱ درصد از الماس های خام رنگی هستند. احتمالاً هم به همین دلیل است که آن ها به نماد بالاترین جایگاه سلبریتی بودن بدل شده اند.

لیلی کالینز، بازیگر هالیوودی که به تازگی با چارلی مک داول، کارگردان سینما نامزد کرده، جدیدترین سلبریتی در جمع زنان مشهوری است که الماس حلقه نامزدی آن ها به رنگ صورتی است. بلیک لایولی، آنا کورنیکووا همسر انریکه ایگلسیاس، مارگو رابی، کیت ماس و ویکتوریا بکهام دیگر سلبریتی های این جمع هستند.

اما این جنیفر لوپز بود که برای اولین بار ترند حلقه های نامزدی رنگی را آغاز کرد. حلقه نامزدی ای که او در سال ۲۰۰۲ از نامزد آن زمانش بن افلک دریافت کرد، الماسی صورتی رنگ داشت.

2_1604875731840

همه ی الماس های رنگی خیلی گران قیمت نیستند. الماس های «شکلاتی» برند آمریکایی به نام Le Vian به این دلیل طرفدار پیدا کرده اند که برای نگهداری در گاو صندوق ساخته نمی شوند.

تنها ۴ درصد از الماس های قهوه ای واجد شرایط قرار گرفتن در دسته ی «شکلاتی» هستند اما باز هم از الماس های بی رنگ ارزان ترند.

رنگ الماس های سفید باید تا حد ممکن به بی رنگی نزدیک باشد. یک الماس کاملاً بی رنگ و بی نقص در حال حاضر ۲۰ هزار دلار قیمت دارد. در حالی که قیمت یک الماس شکلاتی کیفیت بالا ۱۲ هزار دلار است.

اما ماجرای الماس های رنگی اصلاً از کجا آغاز شد؟ جواب این سؤال حلقه ی نامزدی صورتی رنگ جنیفر لوپز با همه ی تأثیرگذاری اش نیست (یا حتی حلقه ی نامزدی دیگرش با مارک آنتونی که الماسی آبی رنگ داشت). ردپای محبوبیت اخیر الماس های رنگی را می توان در سال ۱۹۸۳ در زمان کشف معدن آرگایل استرالیا یافت که بیشتر از ۹۰ درصد الماس های صورتی و قهوه ای دنیا از آنجا تأمین می شود.

با این کشف دسترسی به الماس های رنگی یکباره افزایش چشمگیری یافت، با این حال، رنگ ایده آل برای الماس هنوز بی رنگ بود.

1_1604875714879

مهم ترین چالش پیش رو راغب کردن مشتریان به الماس قهوه ای، نادرترین الماس رنگی بود. به همین دلیل یک سیستم درجه بندی جدید و مستقل برای تعیین ارزش الماس های رنگی در بازار جواهرات به وجود آمد.

امروزه الماس های رنگی ارزش بالاتری دارند و با بسته شدن معدن آرگایل در هفته ی گذشته که بعد از ۳۷ سال از گنجینه ی درون خود دیگر به طور کامل تهی شده، ممکن است قیمت این الماس ها بیشتر شود.

از ماه مه سال جاری میلادی، برخی جواهرسازان تراز اول دنیا مانند کارتیه و تیفانی از افزایش بی سابقه ی فروش الماس های نادر رنگی خبر داده اند، که حالا می توانند قیمتی ۷ برابر بیشتر از الماس های سفید داشته باشند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان ساخت قیمت طلا و سکه در معاملات امروز به…

اخبار سلامت

سینما در سینما