از خواص انگشتر توپاز غافل نمانید + این سنگ شناسنامه مخصوص دارد!

طلا و جواهر اقتصاد 100 : توپاز های طلایی معمولا گران تر بوده و بهتره برای خرید توپاز طبیعی از فروشنده شناسنامه این سنگ را درخواست کنید.

از خواص انگشتر توپاز غافل نمانید + این سنگ شناسنامه مخصوص دارد!

افتراق سنگ توپاز اصل از بدل

توجه داشته باشید که وقتی سنگ کوارتز حرارت ببینه میتونه تغییر رنگ بده و انواع بدلی سبز ، زرد و رنگهای دیگه تولید و در بازار به عنوان توپاز اصل و طبیعی فروخته میشن. توپاز های طلایی معمولا گران تر بوده و بهتره برای خرید توپاز طبیعی از فروشنده شناسنامه این سنگ را درخواست کنید.

خواص معنوی انگشتر توپاز

توپاز سفید: از خواص توپاز سفید از نظر روحانی میشه به یاری دهنده فرد در رویا بافی و تحقق والاترین مسیر زندگی فرد اشاره کرد. هم چنین از خواض سنگ توپاز سفید میشه برای بالا بردن سرعت انرژی ارتعاشی نیت فرد و کوتاه کردن بازه زمانی بین تمرکز ابتدایی و تکمیل وقوع الهامات فرد استفاده کرد.

توپاز طلایی: این نوع، یک گوهر قدرتمند برای اظهار وجوده و فرد رو تا بالاترین بصیرت های خود، شهود فردی، توانایی ذهنی و احساسی میرسونه و از اونا برای اظهار خلاقیت استفاده میکنه.

سنگ جواهر توپاز

توپاز را میشه در انواع جواهرات استفاده کرد. بهترین انتخاب حلقه، گردنبند، دستبند و آویز در شکل های مختلف هست.

مانند الماس، توپاز رو باید از ضربات سخت محافظت کرد چراکه شکاف پذیری زیادی داره. همچنین توپاز بسیار سخته و به همین دلیل در مقابل خراش ها مقاومه.

نگهداری از انگشتر توپاز

توپاز شکاف پذیری زیادی داره، به همین دلیل ممکنه با یک ضربه کوچک خرد بشه،بنابراین بهتره در یک قاب نگهدارنده به ویژه در حلقه هایی که هر روز استفاده میشن، قرار بگیره البته همونطور که در بالا اشاره شد

سختی توپاز باعث شده که بادوام باشه و به راحتی خراشیده نشه.

برای تمیز کردن توپاز از پارچه ای نرم و آب و صابون استفاده کنید و در آخر باقیمانده صابون را کاملا پاک کنید.( شوینده های فراصوتی و بخارشو توصیه نمیشن)

همیشه قبل از ورزش یا انجام کارهای خانه جواهرات رو دربیارید.

توپاز رو جدا از سایر جواهرات نگهداری کنید تا باعث خراش نشه.همچنین بهتره در پارچه ای نرم پیچونده بشه و داخل جعبه جواهرات نگهداری بشه.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما