صنایع پمپ‌سازی ایران
صنایع پمپ‌سازی ایران
 • «بر بام صنعت پمپ سازی ایران»

  شرکت صنایع پمپیران در سال ۱۳۵۴ هجری‌شمسی با نام «صنایع پمپ‌سازی ایران» تاسیس گردیده و تولید انواع پمپ و الکتروموتورهای شناور را تحت لیسانس KSB آلمان آغاز نمود. این شرکت در شهر تاریخی و صنعتی تبریز در زمینی به مساحت ۸۷۰۰۰ متر مربع قرار داشته و کل زیربنای کارگاه‌های تولیدی، آزمایشگاهی و پشتیبانی آن بیش از ۴۰۰۰۰ متر مربع  میباشد. پمپیران در سال ۱۳۶۵ هجری‌شمسی ساخت محصولات سفارشی را آغاز نمود و موفق شد برای اولین بار صنعت پمپ را در کشور بومی‌سازی نموده و به خودکفایی برسد. این شرکت در سال ۱۳۷۰ به صورت رسمی وارد بازار بورس و اوراق بهادار ایران شد .
  در پی تجدید سازماندهی در سال ۱۳۸۴ ، هلدینگ صنایع پمپ‌سازی ایران (سهامی عام) تشکیل شده و پمپیران به عنوان یکی از واحدهای تابعه آن ، با نام شرکت صنایع پمپیران (سهامی خاص) طی شماره ۲۴۹۹۸۴ مورخه ۱۳۸۴/۰۴/۱۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

  این شرکت بابیش از ۴۰ سال سابقه فعالیّت در زمینه پمپ­ سازی، ضمن نهادینه ‌نمودن این صنعت در کشور، با بیش از ۴۰۰ نفر نیروی متخصص، مجّرب و کارآزموده در واحدهای مجهّز مهندسی، کنترل و تولید و… مفتخر است فعــالیت‌های تخصصی خود در زمینه طراحـی و ساخت انواع پمپ‌های مورد نیاز مشتــریان را مطابق با استــانداردهای بین‌المـللی API 610, ISO 5199, NFPA 20, ISO 9908   ارائه نماید.
  پمپیران که اکنون به عنوان برترین پمپ‌ ساز خاورمیانه شناخته می‌شود با به‌کارگیری آخرین ابداعات و پیشرفت‌های تکنولوژی در صنعت پمپ‌سازی جهان، محصولات خود را ارتقاء داده ودر تامین نیاز صنایع گوناگون  وصنعت آب کشور موفقیتهای چشمگیری بدست آورده ودر زمینه راهبری بهینه محصولات خودنیز با برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای متعدد، توان مهندسی خود را برای آموزش روش‌های پیشرفته به کاربران ایرانی به‌کار گرفته است وهمچنین با دارا بودن نمایندگی در اغلب شهرهای ایران و در برخی از کشورهای جهان ازشبکه قدرتمند فروش وخدمات پس از فروش برای تامین نیازهای مشتریان بهره مند می باشد.
  این واحد در سال ۱۳۹۴موفق به اخذ رتبه شرکت دانش‌بنیان ازسوی نهاد ریاست محترم جمهوری گردیده ودر سال ۱۳۹۶ نیز تندیس سیمین جایزه تعالی‌سازمانی  را دریافت نموده است

  ماموریت

  طراحی، تولید و عرضه سیستم های پمپاژ با استــانداردهای بین‌المـللی API 610 , IEC 60034 , ISO 5199 , NFPA 20 , ISO 9908 و خدمات وابسته درحوزه های  آب ,صنعت، کشاورزی ، تاسیسات و محیط زیست ،با  تکیه بر دانش و مهارت کارکنان، سیستم های نوین مدیریتی، فن آوری وکیفیت برتر و شبکه توانمند عرضه محصولات و خدمات.

  چشم انداز

  برترین در ایران و شایسته رقابت در جهان

  ارزش ها و باورهای سازمانی

  ۱- مشارکت و رضایت ذینفعان

  ۲- روحیه کار تیمی

  ۳- احترام

  ۴- مسئولیت پذیری